Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Standby: Mimochodem ke ztrátě 90 pips může v případě testování AOSKA klidně dojít a to i se stopkou na 20-30 pips. Na 30 min grafech no problém. Musíš si uvědomit, že AOS ve VT zavírá pozici až po dokončení svíčky, což může být v případě půl hodinových grafů docela průser. SL přes market realizovaný AOSkem ve VT mají smysl spíše při menších timeframe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny
pro ty co testují Sidův ASIDKOMPLEX MA doporučuji raději zkoušet kratší timeframe protože po dvou dnech testů kdy se mi podařilo pro 30 minutové grafy a 60 minutové grafy najít několik šikovných nastavení které přestože na 1000 svící ukazuje zisk přez 1000 pips, tak při testování na 2000 svících vykazuje zhruba stejně a když dám 5000 svící tak to ukazuje skoro stejně nebo o něco málo více než na 1000 svících. Ostatně images to tady dal na sklo kde je to vidět že při 5000 svících oba systémy ukazují stejně nebo jen o málo více než na 1000 svících.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkousel jsem otestovat funkcnost v MT je evidentni ze toto nastaveni je vhodne jen na urcite obdobi. Pokud jsem toto pustil od zacatku roku 2005, tak jsem cca koncem kvetna byl s uctem na 0. Je to velmi podobne jako se systemem Hans, ktery take funguje s jednim nastavenim dobre v urcitem obdobi a jindy je ztratovy. Chze to vzdy najit optimalni kombinaci pro danou dobu, pricemz se da predpokladat ze toto nastaveni par tydnu vydrzi.
V MT mi tento system dava slabsi vysledky, protoze nevim jestli mam udelano korektne vyhodnoceni krizeni krivek. Jeste zkusim dolatit a dat tomuto EA trochu "formu" :-), aby se dal publikovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MULTI S/R INDIKATOR Jinak abych i já přispěl něčím vlastním, místo různých "laciných" modifikací, tak pro Vás mám jeden dáreček, co se mně dnes povedl po dlouhém dolaďování dokončit. Takže jedná se o univerzální S/R indikátor, který vyhodnocuje supporty a resistence snad ze všech možných úhlů. Jsou tam obsaženy S/R dle klasických Pivotů, dle Fibonacci Pivotů, nechybí hranice PivotP. range, pak tam je ještě weekly Pivot, dále Sidovy plovoucí Pivoty, no a aby toho nebylo málo, ještě se to bude doplňovat s mým speciálně vytvořeným prográmkem, který mně stáhne hladiny S/R pro aktuální den, z některých webů, které se tím velice podrobně zabývají. Všechny hladiny jsou barevně odlišený a můžou se libovolně zapínat a vypínat. Takže člověk může porovnat efektivnost jednotlivých Pivot linii a S/R. případně sledovat, jak se tyto hladiny překrývají, atd. To vše v jednom indikátoru. Je to taková hračka.... :-) Všechny zmíněné věcičky pracují dle klasických vzorců, snad až na tu moji specialitu, ke které je zapotřebí doprovodný program. Po rozbalení se to spouští "run.cmd" ostatní 3 exe soubory jsou nutný, aby byly umístěny v té samé složce. Ta moje pomůcka pracuje vlastně na tom mechanismu, že místo toho, aby se na internetu po všech možných stránkách lovily hladiny supportů a resistencí pro aktuální obchodní den a ty se pak někde opisovaly, nebo se k těm stránkám v průběhu celého obchodního dne vracelo, tak ten program je schopný z těch klíčových stránek stáhnout JEN číselné hodnoty S/R a vyhodnotit je pro každou měnu zvlášť do samostatného textového souboru. To vše se děje na jeden jediný klik, kdy program stahuje z více stránek najednou. Momentálně čerpám z takových zdrojů, které se mně osobně zdály jako nejkvalitnější a v problematice S/R nejpřesnější. Velice účelný je, že se mně to v tom textovém souboru uloží tak, že to naprosto respektuje formát, s jakým pracuje VT! Takže pak už stačí otevřít si ve Visual Tradingu ten přednastavený indikátor a potřebné řádky z toho textového souboru překopírovat do skriptu. Respektive přepsat neaktuální hodnoty, co jsou třeba z předešlého dne... No a hurá, přímo v grafu se nám zobrazí horizontální čáry na aktuálních hodnotách S/R!!! Člověk nemusí nic hledat! Jen každé ráno dvojklik na spouštěcí ikonu toho prográmku a následné překopírování textu do skriptu. A celý den je pak přehled o důležitých místech s jistotou, že to jsou místa, která jsou vyhodnocena více lidmi v tomto oboru kovanými..:-) Kdo chce, nechť si to otestuje, kdyžtak smazat se to dá vždycky. Osobně podle toho přímo neobchoduji, je to pro mě jen taková komplexní mapa! Vidím, kam až by cena mohla jít. Takže skvělá pomůcka pro SL, PT, ENTRY vstupy.

1638

1639

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lisakus Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny
> pro ty co testují Sidův ASIDKOMPLEX MA doporučuji
> raději zkoušet kratší timeframe protože po dvou
> dnech testů kdy se mi podařilo pro 30 minutové
> grafy a 60 minutové grafy najít několik šikovných
> nastavení které přestože na 1000 svící ukazuje
> zisk přez 1000 pips, tak při testování na 2000
> svících vykazuje zhruba stejně a když dám 5000
> svící tak to ukazuje skoro stejně nebo o něco málo
> více než na 1000 svících. Ostatně images to tady
> dal na sklo kde je to vidět že při 5000 svících
> oba systémy ukazují stejně nebo jen o málo více
> než na 1000 svících.
>


znamená to tedy, že ten systém nebyl 1000-4000 svící profitabilní a je profitabilní až posledních 1000 svící? To by nebyl moc dobrý systém.... ;)
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby: Ale to vše se dá vyčíst i z toho omezeného backtestingu, co je nabízí VT. Pokud by to mělo takový nehorázný propad, v jednodužších PD se to dá vyčíst graficky dle profit křivky. V lépe udělených PD, co sem zde třeba dával já (počeštěný), tak na to upozorní položka maximální propad (maxdrawn). Po celkovém profitu a exp. to považuji za ten nejdůležitější ukazatel!
Pokud to na 1000 svících ukazuje podobný zisk, jak na 5000, jak poukazuje Lisakus, je potřeba podivat se pravdě do očí a uznat, že to asi nebude to pravé ořechové....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je logické (a to by snad měl vědět každý FX obchodník), když má např. cable v posledním týdnu (5.6.-9.6) propad přes 450 bodů a prakticky bez výkyvu do Long, musí se to nutně v posledních desítkách-stovkách svíček promítnout v jakémkoliv systému (např. test 1000 svíček), pokud volatilita cable byla v předcházejících týdnech nebo měsících nižší a často se navíc střídaly pozice Long a Short, tak se to promítne průměrně i do testu třeba na 5000 svíčkách...ale různé systémy s tím nemají nic moc společného, ty jen otrocky reagují na to, co se odehrává na grafech...Zkrátka na prvních tisícovkách zpět byla pravděpodobně nižší volatilita (a taky nižší zisk/ztráta) a teď se stalo, že na poslední tisícovce je holt volatilita vyšší a směr trendu (Short) jednoznačný a tomu odpovídá i zisk/ztráta..Ale to je vše odvislé od trhu, jeho vývoje, délky svíček, volatility atd. - a ne od systému...Pokud si někdo myslí, že test na 1000 svíček je profitní Y a na 5000 svíčkách by měl být cca 5 x Y, tak se samozřejmě hluboce mýlí..., tak nemůže logicky fungovat ve volatilním FX trhu žádný systém..Systém může být klidně prvních 4000 svíček ztrátový a rentabilitu "dožene" až na poslední tisícovce.., klidně se tak může stát, že test na 1000 nebo na 5000 vykáže stejnou nebo i podobnou rentabilitu - ale viz výše volatilita, střídání trendů a trh..bože, bože...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby: on system musi mit hlavne logiku, bez ni nebude fungovat. Cim slozitejsi indikator (nebo vic indikatoru dohromady), tim hur treba ja chapu, jak vlastne system funguje (tj co je jeho silna stranka a co slabina). Kdyz mas jednoduchou strategii, tak se da i snaz uplatnit diskrecni pristup - co vlastne obchoduju a jak je to nejlepsi a na co si davat pozor. Proto se divam trochu skrz prsty na automaty.
Dal uz jenom - souhlasim se Sidem. Mrkni se treba na seznam Tomasovych obchodu (daval ho v nejakem clanku jako prilohu). Taky uvidis, ze nejvetsi skoky se opakuji s nejakou delsi periodicitou a ve vetsine casu je system prinejlepsim lehce v zisku.
Jestli je system nejak v plusu a obcas ma nejaky super skok nahoru, je to dobry system. Lepsi nez v prumeru docela dobry vysledky a obcas velkej drawdown ;) Je treba dat dohromady position sizing, pokud je statistika na tvy strane.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby: Otázka je, jestli považuješ systém, který je profitabilní v horizontu 3-6 měsíců, za ideální a pro Tebe vhodný. Pokud se Ti profit např. prvních 4tis. svíček plácá kolem nuly (v případě 1/2 hod. grafů to reprezentuje období za cca 4 měsíce) no a zisk přes 1000pips to nabere až na posledních 1000svících (v tomhle případě posledním měsíci), je to systém pro hodně trpělivé povahy...
Osobně od systému neočekávám pravidelný týdenní zisk, ovšem v horizontu měsíce až dvou, by to určitě mělo být v zelených číslech....
Ale tohle už je samozřejmě otázka přístupu každého obchodníka a nepatří to do sekce: "Indikátory a obchodní systémy".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...