Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

To SID:

Hmm, mas pravdu ... je to lepsi s tou kratsi periodou. Je fakt, ze jsem to pro vystupy nepouzival, tak me to tak nevadilo.
Ja to pouzivam pri technickym obchodovani:
kdyz vidim, ze KST pujde urcitym smerem od hranice S nebo R, a tak nejak se mi to celkove libi :-) (to je muj indikator v hlave, ale asi se to neda naprogramovat) tak to trejdnu. Kdyz je jeste kvalitni RSI tak jsem uplne happy. Kdyz tam mam do 10 pips do 15 min, tak koncim, pokud je tam vic, sunu SL. Mozna to ted obohatim o to prekrizeni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

A co takhle zkusit toto,

{Trailing stop}
Stop:= If(Long,If(OpenBuy, C-nPips, If(C-nPips>PREV, C-nPips, PREV)),
If(OpenSell, C+nPips, If(C+nPips CloseBuy:= Cross(Stop,C) and eventCount('OpenBuy')>eventCount('CloseBuy');
CloseSell:= Cross(C,Stop) and eventCount('OpenSell')>eventCount('CloseSell');

Startuje se to automaticky po koupi/prodeji, že se nastaví pomyslný stop o nPips dílků a posouvá se to spolu s aktuální cenou, ale když se cena otočí, stop zůstává stát. Po protnutí ceny a stop se uzavírá pozice.

Když ti to bude fungovat, mohl bys mi vysvětlit, co má KST za smysl, jde tam o protnutí těch dvou linií, zelené a červené? :) To je signál pro vstup/výstup jako u MA? Co signalizuje histogram?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf:

mno ja tenhle zpusob pouzivam, kdyz dlouho neni jasny trend a aktualni cena je blizko Supportu nebo Resistance.
Beru zisky okolo 10 pips a cekam na vetsi pohyb. Obchoduji jenom v jednom smeru, a to v tom kudy ocekavam, ze pujde trh. AOS v tuhle chvili pouzit nechci, protoze kolikrat cekam s otevrenym trejdovacim okynkem a kdyz je to tam kde chci, jdu do toho - tzn. je to dost akcni a AOS by nestihal ty vhodne okamziky.

ted jsem treba na USDJPY udelal 15 bodu a kdyz se to ted konecne hlo, tak v tom nejsem :-/ sakra.

Histogram je rozdil mezi temi dvema carami, prekrizeni = na histogramu 0. SID to pouziva jako vystupni signal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf To je dost zajímavý skript, zkusím to nějak přetransformovat do něčeho užitečného... :) Ještě k tomu KST. Používám nyní kombinaci 4MA v periodě 12,21,62 a 144 s DMI, ADX a s Elliotem a KST. Je tam výhoda, že když se tři indikátory "shodnou" je to v 90% případu dost silný (a pozičně správný) signál pro vstup. ALE VÝSTUPEM se už neřídím podle MA, ale jen dle KST a DMI. Pokud prozkoumáš přiložený graf (je to aktuální na USD/CAD, ať tady pořád není jen EUR/USD) a porovnáš 4MA, pod tím KST a reakce úplně spodního DMI, má to cosi "do sebe".. :) SID

192

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Timd
díky.. :), snad to někomu pomůže v úspěšných obchodech i k dobrému zisku a lidé časem zjistí, že se peníze (pokud člověk chce a věnuje tomu patřičnou pozornost) dají vydělat i jinak. Tak jak to dělají tisíce lidí v USA a v západní Evropě. Nejsme tady o nic blbější než třeba amíci (spíše naopak), jen mnohdy nevíme, jak a kudy na to.... a votom to je.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: AOS KST

Omlouvám se, slíbil jsem, že sem v úterý uveřejním AOS KST s podporou jiných indikátorů.
Podařilo se mi to zprovoznit tzv. nasucho bez otevírání a zavírání, ale již od pondělí zápasím se samostatným uzavíráním, tak se mi nechce to tady uveřejňovat rozdělané, budete muse ještě chvíli počkat. Omlouvám se.

S čím mám potíže: Otevřu pozici, ale chci ji buďto uzavřít opačným signálem což není problém, ale v takovém případě se mi otevře automaticky opačný obchod. A to právě nechci. Chci pozici pouze uzavřít jiným indikátaorem a čekat opět na otevření, až bude dosatatečně silný signál. AOS mi při mimořádném uzavření jiným signálem neposune všechny eventcounty tam kam má a tak potom nedojde k otevření pozice. Pokud s tím má někdo praxi budu rád když poradí, jinak samozřejmě testuji dál.

Na VT foru připravují nastartování beta testeru, tak jsem se přihlásil. Doufám, že to bude brzo, to by všechny programovací operace značně urychlilo, tak člověk musí čekat na pomalé testování v reálu dema(navíc vypadává).

Jo a ještě jedna věc. Jde uzavřít pozice v AOS v průběhu neukončené svíčky ? Tuším, že to v VT mají zablokováno, je to tak?

vachnikd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Vachnikd
Začnu od konce. Nevím o tom, že by ve VT při AOS bylo něco "zablokováno", pozice mi to v různých AOS uzavírá i v průběhu dílčího baru (svíčky). Myslím, že záleží jen na nastavení ve skriptu, jak je definováno OpenBuy CloseSell atd. Proto jsou mnohdy v parametrech u těchto pojmů i někdy šíleně dlouhé podmínky. Úplně jednoduchý předinstalovaný AOS založený na protnutí dvou MA nečeká na uzavření svíčky, ale reaguje na pokyn MA je než druhé MA. Tak mi to alespoň připadá, ale bez záruky.. :). Více snad o tom bude na VT na fóru. S tím KST je to škoda, dost by mne to zajímalo, jak to máš nastavené a kdy AOS vypíná a zapíná pozice. Na programování nejsem žádný expert, snad by tady poradil více nick Dzink.. každopádně i problematika uzavírání pozice a následné otevření/neotevření následné pozice v AOS byla někde na VT fóru řešena.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID

tak jsem procházel nastavení a žádnou chybu při otevírání a uzavíraní pozice před ukončením svíčky jsem nenašel, tak jsem mrknul na forum a zjistil jsem, že je to skutečně tak. Otevření(uzavření pozice dojde až po ukončení svíčky tzn. že to na signály v průběhu svíčky nereaguje. Zvedla se na foru proti tomu celkem vlna nevole. Zdůvodňovali to zahlcením systém z AOS spoustou signálu. Myslím si ale že je to blbost pokud žijou ze spreatu tak úplná.
Představme si, že se ozvou tři signály v půlce 30-ti min svíčky, na základě těchto signálů by jsem otevřel, ale system mi to umožní, až po ukončení svíčky což je mnohdy pozdě.
Já to snad budu muset programovat v API.....

Je to box "real-time", kde se dalo vybírat (EachTick nebo ComleteBar), nyní je tam standartne ComleteBar což je pro mě "blbě" :(

Údajně zvažujou, že tuto funkci vrátí zpět, co vy na to ? Uvítali by jste to? AOS by s tímto byly přece podstatně produktivnější.

vachnikd

P.S. nicméně o forum link na "otevření/neotevření" pozice v AOS mám stále zájem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To vachnikd
Aha...problém vidím hlavně v tom, že jedeš na poměrně dlouhé grafy 30 min. To je dobré pro vstupy na středně dobé pozice, možná i dlouhodobé pozice, ale pro intradenní obchody naprosto nevhodné. A myslím, že úspěch (a zisk) na FX trhu je spíše v intradenním obchodu. Na třiceti minutové svíčce máš možná tři signály, tak proč nejedeš raději na poloviční 15 min. grafy nebo ještě lépe na 5-10 min. grafy ? Nevím zda jedeš v demu nebo v reálu, ale obecně platí, že 30 min. grafy (a vstupy podle nich) využívají spíše větší obchodníci, kteří jedou tzv. "na jistotu" a tomu odpovídá i to, že obchodují s velkými objemy lotů na delších grafech. Pro ty "menší" vede cesta k dobrým ziskům jedině přes intradenní obchody. Spousta systému AOS na VT fóru je právě koncipována na menší grafy. Takové AOS s PSAR jen výhradně na 5 min. grafy, jinak to snad ani nefunguje.. :). MA v různých modifikacích na 5-15 min. grafy. A pokud je něco tak koncipováno, je 30 min. graf v tomto směru značně matoucí. Pak tam někdo uvádí AOS jen s 1 min. grafy, nebo dokonce s ticky.. Myslím, že AOS jsou koncipovány právě a hlavně pro krátké grafy, aby signalizovaly ty signály, které by trader, který jede na více párů normálně nestíhal na více párech registrovat. Na 30 min. a delší grafy jsou podle mne AOS na nic, to si zadám raději vstupy podle pivotu S a R, dám tam entry na 5 lotů a budu čekat... K čemu mi je svíčka, která osciluje tak dlouho....na Fx trh na tak dlouhém časovém grafu změní pár i 2x svou pozici a v 50% případů máš na grafu svíčku s dlouhými knoty, které ti absolutně nic neřeknou a jen tě matou..Schválně se podívám do VT fóra zda tam není nějaká úprava toho co popisuješ, nějak se mi to nezdá a myslím, že to jde ve skriptu nějak postihnout... :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID: 30 min graf jsem uvedl jen jako příklad, ale neobchoduji na nich. Obchoduji na 10, 5 a 1 min grafech. V příloze posílám obrázek dnešního obchodu na 5min GBP. Systém není na obrázku spuštěn jinak by se tam objevilo ještě ProfitLoss a StopLoss a to by právě udělalo tento graf kouzelným. Ale pokud systém spistím tak se chová následovně. - otevře pozici na např. prvním BUY a zavře na prvním SELL to mezi tím je jen pro podporu prodeje, pokud to někdo spouší v průběhu, tak se mu to spustí třeba v půlce. - SL (není zobrazen) by měl jistit propad, na grafu se zobrazí jako červená čára a pokud to klesene pod ní tak by to mělo ukončit a čekat na další vstupní signál a to je to co mi právě nejde, aby to ukončilo pozici a NEOTVIRALO druhou až pokud nastane vhodná příležitost - PL (není zobrazen) po jeho překročení se zapne alternativa VT StopSystému a po jejím poklesu v nastaveném pipsu se to uzavře v profitu a čeká na další průběhový signál. (ALE opět problém s uzavřením a čekáním na vstup) MA tam slouží pro určení trendu a BUY/SELL se provádí jen v příslušném trendu a nebo při jeho překřížení DMI je zatím jen pro orientaci. Při příštím vstupu zobrazím obrázek spuštěného systému, aby byly vidět SL a PL Celkový AOS zde uveřejním, až se mi podaří dořešit SL a PL. S tim ukončením vstupem po ukončení svíčky se asi budu muset smířit, škoda. Zrovna tento systém by Real-Time přímo nabízel. vachnikd

202

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vachnikd: Začnu taky od konce, s tím each tick - complete bar to nejspíš pravda bude, v manuálu je to jako volba, ve skutečnosti to nejde přepínat (a to ani v ostré verzi). S tím spouštěním nové pozice bude asi problém v tom, co jsi popisoval jako "podpora prodeje", že se to spustí třeba mezi dvěma signály. Pravděpodobně tam máš signál pro long např. takto: MA1>MA2, což vydává neustálé pokyny, ale když tam dáš cross (MA1,MA2), to nastane jen v případě překřížení - vstupu do pozice. Ale to jen jen věštění z koule. Jestli to chceš okomentovat/vylepšit, připíchni to do fóra. Taky jsem narychlo spíchnul systém s MA, DMI, KST a testuju ho, vstupuje to do pozice, pokud všechny indikátory dávají signál a když jeden z nich přestane, jde to ven. Ještě jsem to moc neotestoval, mám špatné připojení na síť, tak to otestujte za mě. Ať to pak můžu rovnou rozjet naostro. ;) Jenom připomínám, že ve 3.okně indikátorů jsem si nechal zobrazovat kupní/prodejní signály a ve 4. je profit display, který ovšem nepočítá správně (správně bere jen vstupy, špatně výstupy). Časem bych ho chtěl taky upravit, aby počítal dobře. Soubor si přejmenujte na .vttrs. Milan

204

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO Volf ta "podpora prodeje" nespočívá na porovnávání dvou MA, ale na překřížení KST ve stejném trendu trendu tzn. pod nebo nad příslušným MA. Vříloze posílám obrázek obchodu tak jak jsem ho slíbil. Zapnul jsem to před skončením pátečního obchodování a nechal doběhnout, až do přerušní trhu. Takže: GBP/USD 5min, obchod vždy po ukončení svíčky 1,8074 B + 10 výstup na základě profitu(světle modrá linka) 1,8084 S nyní čekám na další signál 1,8058 S 1,8064 B - 6 křížení modrého MA 1,8059 S - 5 křížení modrého MA 1,8059 B - 2 křížení modrého MA 1,8061 S - 0 křížení modrého MA 1,8044 B + 17 Limit prodeje (světle červená linka) a čeká na signál 1,8030 S 1,8006 B + 24 Limit prodeje (světle červená linka) a čeká na signál Závěr: +38 pips je nutno odečíst poplatek spreat za 7 obchodu (3*7=21) Celkem +17pips Bohužel se to liskalo kolem modrého MA tak proběhly min 3 zbytečné obchody. Ještě se vrátím k tomu zamezení obchodování AOS v průběhu svíčky. Myslím si, že se v VT chtěli vyvarovat nastavování pohyblivých StopLosu v obchodováni bez AOS nejde SL nastavit pod určitou hranici a u očekávaných vyznemných fundamentu tuto hranici zvětšují podle potřeby. V AOS by se toto odbouralo a pánům(dámám) v VT se to nelíbí. Není problém vytvořit AOS (pokud by umožnili REAL), kde by jste si zadali hodnotu pro vstup a hodnotu pro výstup druhým směrem těsně před funamentem a v těsné blízkosti aktuálního kurzu. V současnosti by toto fungovalo jen na tick grafu, ale to nevím jestli na tom fungujou AOS. vachnikd

205

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...