Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Kuba :

Nie zle si to pochopil . Ked ma UP trend a Fisher mu to protne smerom hore tak dava limit 10 pip . Najlpesie ked mu to protne dole pod tou nulovou linii. Ak mu to protne v UP trendu smerem dole tak dava limit len 5 pip to znamena ze jede kontra trend a tam koli vetsimu riziku otoceni proti nemu dava mensi profit. Trend si pravdepodobne urcuje na vetsom time firme 1day alebo 4 hour grafu a obchoduje na 1 hour nebo 30min grafu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Stanby:
jsem tu nový, zkouším demo cca měsíc a půl a pořád se mi nedaří do toho proniknout. Chtěl jsem vyzkoušet tvou metodu, ale není mi jasný pár věcí.
Fisher indikátor jsou ty červeno/žlutý čáry? Fisher Transform? Co mají protnout? Mezi sebou, nebo nějakou lajnu (jako třeba u RSI)
4MA cross trend se mi na VTforu nepodařilo najít. Jsou to 4MA Simple s periodama co uvádíš, nebo je tam ještě něco na víc. Tím "rukávem" máš na mysli prostor mezi různejma MA? Nebo to kreslí něco jako Bollinger Band?

Dík za objasnění
PeJo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Týden jsem tady byl pryč a koukám , že se tu rozvinula docela dobrá debata ohledně fischera a 4ma To: kuba u indikátoru 4ma je nad každou svíčkou šipka nahoru nebo dolu a nebo nic bez trendu.První čím se řídím tak je trend, takže když je modrá šipka nahoru tak čekám až fischer protne rovněž směrem nahoru a tím pádem mám potvrzené směry, když je trend nahoru a fisher protína dolu a naopak a nebo když jsou 4ma bez trendu tak jedu jenom na 5 pipsů. V poslední době jedu raději jenom po trendu a na páru GPB/USD na 1 hod. což je nejvíce ziskové To: PeJo pokusím se připojit obrázek a jestli chceš tak pošli adresu na e-mail a pošlu ti Fischera a 4ma do VT

249

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jako každý začátečník hledám nejvhodnější strategii. Jako nejzajímavější (pro mě), se mi jeví způsob popisovaný na www.visualtradingcharts.com/forum/viewtopic.php?t=370. Rád bych se podělil s někým, kdo podobnou metodu vyzkoušel.
Z grafů jsem vypozoroval, že denní rozpětí se pohybuje v určitém průměru cca 120 pips. Zadávám entry se SL a PT podle předchozích denních Hi a Lo. PT cca 60% minulého dne. SL zadávám cca 40% minulého dne. Např. když jeden den skončí na Hi, je předpoklad, že druhý den půjde do Lo s přihlédnutím k trendu. Entry jsem zadával jinak, než bylo ve VT foru. Tam líčili na překročení Hi, nebo Lo. Já to dávám na návrat z Hi do Lo (nebo opak). Nechávám to do rána cca 8:00h (Asie). Podle situace jsem to ráno rušil (vetšinou brzy), nebo nechával (většinou pozdě). Snažím se odhadnout Hi a Lo následujícího dne. Mým cílem je naučit se najít Hi dne a dát SELL - na Lo vystoupit a naopak. Zkusil jsem to zatím jen několikrát a občas to vyšlo. Tento týden byl ale hodně špatný. Teprve začínám a ještě nemám ten správný odhad na S/R.
Zkoušel jsem i "Scalping", ale to zatím nezvládám. Profit uzavírám brzy. Nedaří se mi vstupovat ve správný okamžik (někdy mi to připadá, že bych měl dávat BUY místo SELL a na opak. SL mi projede a pak se to většinou vrátí.
Výhodnější je pro mne metoda "Nastavit a nechat" Jak časově, tak psychologicky.
Snažím se sledovat i předpovědi a fundamenty, ale zatím mi dělá problém se v tom správně orientovat.

Zkouším na demu s mini lotama. Psychologicky je stravitelnější nastavit větší SL na miniloty. Vetšinou se ze ztráty vrátí zpět, někdy i do profitu.

PeJo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Standby To Pejo
Jsem rád, že i relativní nováčci se zapojili aktivně do diskuze a dokonce nabízí vlastní recepty úspěchu na FX trhu. Oba systémy, které popisujete vypadají dost produktivně !!
Standby - na hodinovém grafu to vypadá asi zajímavě, jak ti to funguje na 10-30 min. grafech ?
U PeJova návodu bych metodu aplikoval asi nejčastěji na GBP/USD a u USD/CHF. Když se podíváš do seriálu, tak v díle o časových trendech jsou konkrétní rozpětí pro dané hodiny a měnové páry. Vím, že někdo zkoušel obchodovat právě jen v určité hodiny a zadával podobně jako ty, data z průměru předchozích dnů...Trochu mne na tom mate vstup kolem 23,00 hod. SELČ a držení pozice přes noční obchodování v Asii...Každopádně to stojí za vyzkoušení !!
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PeJo
Když jsem četl tvůj příspěvek znovu, měl jsem pocit, že na trochu podobné taktice byl postaven i jeden AOS, který mapoval přelom dne obchodování, kdy se uzavírá trh a nastupuje nový obchodní den. Nevýhodou tohoto AOS je jen fakt, že obchoduješ jen v rozmezí 22,55 hod.-23,05 hod. SELČ.. :) :) (tedy 16,55-17,05 New York). Vzpomněl jsem si na něj a uvádím ho. AOS je velmi jednoduchý, takže ho zvládne naprogramovat i každý začátečník. Takže návod:

1. Kliknout na Nástroje vlevo nahoře - Tvorba obchodních systémů - po otevření kliknout na New
2. Do Okna Nástroje TA vepsat Jméno: Možno cokoliv (v originále Interest Trading System)
Zkrácené jméno: Cokoliv, ale bez pomlček ! ( v originále InterestTradingSystem)
Maska popisu: Nějakou zkratku (v originále ITS)
3. Do Okna Výstup nic, do Okna Vstup klik na Nový a postupně vepsat do Var Name i do Name
Buy - zaškrtnout Graphic enabled a zvolit si něco v Graphic okně (symbol) co vám bude signalizovat Nákup
Sell - zaškrtnout Graphic enabled a zvolit něco v Graphic okně (symbol) co vám bude signalizovat Prodej
OpenBuy - zaškrtnout Trading enabled a vepsat do Trading okna Trade Action - Buy , Range - 5 , Event Count - 1,
CloseBuy - zaškrtnout Trading enabled a vepsat do Trading okna Trade Action - Sell , Range - 5 , Event Count - 1,
4. Do Okna Skript vepsat níže uvedebý skript:

Buy:= if((hour()=16 and minute()>=55),1,0);
Sell:= if((hour()=17 and minute()>=05),1,0);

OpenBuy:= Buy and eventcount('OpenBuy')=eventcount('CloseBuy');
CloseBuy:= Sell and eventcount('OpenBuy')>eventcount('CloseBuy');

Pak kliknout na křížek vpravo nahoře, potvrdit po dotazu Save, kliknout na křížek Okno Obchodní systémy - a je to. AOS se pak zobrazí v nabídce Add Trading System pod Vámi zvoleným jménem. Toť vše a nováčci mají za sebou svůj první vlastní AOS.. :), i když ten obchoduje, jak bylo předesláno, jen cca 10 min. denně mezi dvěma obchodními dny. Použití je na 5 min., 10 min. grafu i na 15 a 30 min. grafu - záleží na každém co zvolí. Na 5 min. může otevřít i více pozic..
Zkušení programátoři, jako nicky Dzink, Milan, VachnikD aj. určitě příjdou na to, jak využít určitý časový úsek, který se dá ze skriptu odvodit v nějakém AOS. já nad tím taky zkusím podumat :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID

Jak to mám chápat - jak to AOS pozná, jestli to má dát BUY, nebo SELL?
BUY spustí if čas je 16h a víc než 55min ? a SELL dá po 17:05?
V tuto dobu se ale většinou nic neděje.
Něco jiného by bylo, měnit ty časy podle potřeby.

Ale pokud si prohlížím grafy zpětně, tak to moc na čas nesedí :-(
Osobně mi víc vyhovuje obchodovat na ASII a EU. US mi připadá moc divoký.

Moje představa je spíše taková, že něco spočítá průměry za danou periodu denních Hi a denních Lo a podle trendu předkreslí hranice (podobně jako VT kreslí modré a červené ohraničení dnů) na následující den.
Ještě bych do toho zakomponoval cenu na konci dne, ale nevím jak to vyjádřit matematicky.

Tento týden třeba na USD/JPN to skáče mezi Hi Lo i vícekrát.

Pokud nastavuju entry, volím samozřejmě jen malou část celeho rozsahu dne - větší pravděpodobnost, že nedojde k obratu před PT
SL nastavuju velkoryse pro případ velké změny v trendu. Pokud se to pohybuje v předpokládaných denních mantinelech většinou se to vrací.
Momentálně to nastavuju od oka a podle citu s přihlednutím na FA a předpovědi na webech.
Nemám v tom ještě řád.

Na VT foru byl někdo, kdo prováděl backtesting cca 2roky zpětně. Jak to funguje? Předpokládám, že je na to SW a taky musel mít k dispozici podrobný old data.
PeJo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...