Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Všechny.... a děkuji SIDovi za jeho čas a skvělé info .....

Již delší dobu se "prokousávám" naprogramovat nebo upravit AOS ale moc se mi nedaří :-( . Kopíruji jednotlivé skripty z AOS a pak je studuji, porovnávám a snažím se upravovat a pochopit. Po mém zásahu zpravidla již nechtějí vůbec spolupracovat. Možná nejsem sám, kdo by chtěl i do této problematiky proniknout. Která literatura se "problémem" zabývá, nebo co je třeba nastudovat. Matematika jako taková mi problémy nedělá ale zatím jsem nějak nepochopil všechny ty názvy (funkce) proměnných atd.
Chtělo by to příklad ale s popisem třeba ten nejednoduší AOS ale prosím řádek po řádku. Pokoušel jsem se naprogramovat AOS pro LRMA ale nešel ani spustit. Potřeboval bych vidět alespoň jednostranný: např. sell na červené a close na žluté, nic víc :-) pak si už myslím, že opak a nebo i revers bych již zvládnul. Díky

Přeji pěkný den Sencor

PS: Jestli by nás o problematiku mělo zájem více, možná by to chtělo i vlákno!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sencor
Problematika tvorby AOS je určitě zajímavá a často jako detektivka, hlavně pro nás méně nebo mnohdy vůbec ne, programování znalé.. Štěstí, že máme tady mezi sebou Dzinka, který se opravdu vyzná a umí. Vlákno s pracovním názvem VT - tvorba AOS a TA asi opravdu založíme. Pokud má někdo vhodnější název, směle do předkládání návrhů.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid
Pokouším se aplikovat Fishera, po třidceti obchodech rozdělených po deseti na páry GPB/USd EUR/USD USD/JPY , jsem zjistil že na JPY mě vůbec nejde,většina prodělků. U EUR/USD zatím tak půl na půl a u GBP/USD špica 80% uspěchů.Je možné aby na každý pár reagoval úplně odlišně a je 10 obchodů dostačující počet pro posouzení ? Standby

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Standby
Jistě, že je to možné a není spíše pravděpodobná stejná reakce různých párů v daném AOS. Záleží hlavně na volatilitě páru v daný den (dlouhých či krátkých barech), krátkodobém/dlouhodobém trendu, nastavení grafu atd. Pořád je to jen matematický algoritmus (každý AOS) a za jiné časové úseky v jiné dny bys možná měl i jiné výsledky. 10 obchodů pro test je žalostně málo, podle toho se nedá vůbec nic posoudit a navíc u Fishera, který dává signály velmi, velmi často.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

vypracoval jsem obchodní systém na bázi indikátoru KST, který tady někdo před nedávnem umístil, myslím si, že je stabilnější než Fisher (nedává tolik signálu) na 30min grafu mi finguje skvěle.(alespoň zatím).

Chtěl by jsem ho sem po dopracování umístit, pokud mi pomůžete s jeho dopracováním bude to brzo. S programováním v VT teprve začínám a s některými funkcemi zápasím. Možná by nebylo od věci, tady založit téma týkající se programování a vysvětlování programovacích funkcí (co co znamená a jak se chová a pod.) Protože v originál manuálu je sice jak co vatvořit, ale není tam popis jednotlivých funkcí a jak je zadávat aby nepracovaly chybně. tak to bývá v klasických programátorských příručkách.

Tak tedy k tomu dopracování. Chtěl by jsem tam umístit následující:
- po otevření např. long pozice a dosažení +20pips by jsem chtěl, aby se v systému zapnul menší stop systém, který se nastaví např na 5 pips.
- pokud po překročení +20 pips klesne aktuální kurz(né uzavírací) o 5 pips tak se pozice uzavře
- pokud po uzavření dojde k posuna na např.+27 tak opět bude hlídat aktuální kurz aby neklesl o 5pips a tak by to pokračovalo až k uzavření pozice buďto poklesem o 5 pips nebo překřížení KSTsignálů a otevřemím opačného trendu

Tímto zabudovaným stop systémem sleduji následujíci: "Lepší vrabec v hrsti ;) než holub na střeše :( "

vachnikd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...