Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Standby Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nezkoušeli jste někdo otevírat pozice zajištěné
> proti sobě např stop 10 a limit 15. Jedna se
> zavře se strátou 10 a druhá se ziskem 15?

Urcite by to bylo zajimave, ale pokud bude malo vykyvu do stran nebo male pochyby, moc obchodu neudelas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Biko :

a to si ako chcel na to zarabat keby si nakupoval v tom istom okamihu za tu istu cenu ? Ty evidentne este nemas ani zaklady o trhu FX ..ako funguje a podobne. Takze si prejdi cele forum alebo sa pytaj comu nerozumies. Este by ma zaujimalo kde si nabral tych 5 pip zisk a realizovat zaroven nakup aj predaj je hedging ktory sa ale skor pouziva na zastavenie strat alebo zabezpecenie zisku ak sa trh dostane do postranneho smeru a uzavre sa v range.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To pacho:

Ja som len reagoval na otazku ktoru polozil Standby 6.11.2005, ktoru som pochopil tak,ze chce otvarat buy aj sell
poziciu za rovnaku cenu a potom ich zahedzovat kazdu stop 10 a limit 15 pips.A preto som mu pripomenul spready.
Ja zarabam na cash spreadoch takze o nich viem celkom dost.Hedging je podla mojho nazoru vhdny pre skusenych obchodnikov s pevnymi nervami medzi ktorych sa zatial nepocitam.Pri testovani hedgingu som sa "prehedzoval"do celkom slusnych minusov.Nastastie len na deme.Na tvoju odpoved uz nebudem reagovat,lebo si myslim ze nasa debata o tejto problematike by bola jalova, a mojim cielom je hlavne sa nieco nove a prinosne naucit.Je tu omnoho viac skuseneisich traderov ako sme mi dvaja a preto si myslim ze by sme nemali toto vlakno zaplnat nepodstatnymi a banalnymi malickostami.

Uspesne obchody vsetkym praje biko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
pozeral som EIT na 5 minútových grafoch EUR/USD, USD/JPY a GBP/USD a vcelku sa mi to pozdáva. Tiež som vďaka prekladu Manuálu k VT od Petra (nick namodro- ešte raz dík) ;) narazil na indikator Aroon Oscilátor, ktorý podľa manuálu tiež určuje trend resp. jeho začiatok prípadne silu. Máš s ním nejaké skúsenosti? Vedel by si porovnať obidva zmienené indikátory tj Aroon Oscilator a EIT?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Galant Aroon Indicator pracuje na trochu jiném principu než zmíněný EIT, tedy s jiným algoritmem. Jeho základem je určení hranice pro Up a Down trendlinii v rozsahu 0-100 a dané hranice 30 resp.70, kdy jsou udávány signály pro buy/sell. Výhodou oproti EIT je to, že na grafu Aroonu se pozná, jak je trend stabilní (dlouhé stabilní linky na vrchní hranici 100 pro Up trend a to samé na hodnotě 0 pro Down Trend). Dobrým signálem jsou i vzájemné crossy mezi Up a Down křivkou. Myslím, že i na VT fóru byl nějaký pokus s Aroonem, jako s AOS systémem. Ale zaujala mne, když jsem na to teď kouknul, jiná věc - značná podobnost hodnot a podmínek Aroonu s Schaff Trend Cycle (STC), (který byl už tady nedávno zmiňován jako velmi silný nástroj pro určení trendu a který je i v základu k mání jako AOS, včetně PD, který tady dal PeJo v zipu). Oba indikátory mají úplně stejně definovány hodnoty 0-100 a přechodové signální linie na hodnotách 30/70. Přitom oba pracují s rozdílným algoritmem. Tak jsem nelenil a zkumuloval Aroon a STC do jednoho indikátoru (udělal jsem si copy Aroonu a vložil do něj skript, vstupy a výstupy z SCT). A ejhle - vznikl tak vlastně double trend indikátor, který využívá nejen "standardních" přechodů Aroon a STC přes hranice 30/70, cross Aroon Up a Down, ale nově i cross STC s Aroon Up, resp. Aroon Down. Pokud si ještě vložím do cenového rámu zmíněný EIT, získám tak tři !!, přitom algoritmicky na sobě nezávislé, indikátory pro určení trendu a to je více než dost... Doporučuji vyzkoušet a pro zdatnější i aplikovat do nějakého AOS s více podmínkami např. na základě crossu EIT, Aroonu a Aroonu s STC. Hlavně cross Aroon a STC je v mnoha případech hodně zajímavý a reaguje i s menším předstihem, než samotné překročení deklarovaných hranic 30/70. Příklad je na dnešním vývoji EUR/USD, včetně nově vytvořeného indikátoru, který jsem nazval Aroon STC Indicator (zelená křivka Aroon Up, červená Aroon Down a černá je STC). V cenovém rámu je EIT. SID

457

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...