Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Galant K tomu scalpingu... Když jsem svého času uvažoval, co by bylo ideální pro intradenní scalping, napadnul mne indikátor Momentum (Mom), který celkem solidně mapuje cenovou hladinu trhu a o tom scalping na krátkých grafech je především. Nevyhovoval mi ale jen samotný Mom, jeho podmínky (strmost-pozvolnost nárustu a oscilace kolem nuly) a taky stará bolest všech indikací - pozdní nástupy a výstupy z pozic. Takže jsem trochu zauvažoval a dal si do Mom ještě dvě další křivky a přidal horizontální hranice. První křivku jsem nazval Sid (S).. :) a je definována takto: SID:=(HIGH*LOW)/(CLOSE+OPEN)/2 *Mom;. Druhou křivku jsem nazval AP (aktuální průměr ceny) a je definován takto: AP:=(HIGH+LOW)/2*Mom;. Hranici nula jsem ponechal z Mom a přidal dvě další hranice +0,002 a -0,002 (na grafu červeně). Na grafu níže jsou Mom zeleně, Sid(S) černá a AP růžová. "S" mi nahrazuje na grafu nulu a myslím, že reaguje rychleji než stacionární nulová hranice (někdy i o svíčku, dvě). AP působí potom jako srovnávací "element" s Mom. Jak to vše funguje: 1. Buy směr je tehdy pokud je AP i Mon nad S (Sell opačně pod S) 2. pokud klesně Mom i AP pod hranici -0,002 a následuje cross (překřížení) mezi Mom a AP (Mom Up) je to signál pro buy 3. pokud překročí Mom i AP hranici +0,002 a následuje stený cross (AP Down) je to signál pro Sell 4. potvrzením pro bod 2,3 je překročení S hranice 5. samotný cross Mom,AP je taky signálem pro vstup,výstup (i když slabším) 6. pohyb S nad/pod stacionární nulovou hranici je taky slabším signálem 7. pohyb Mom a AP mezi hranicemi +0,002 a -0,002 a oscilace "řetízku" kolem S věští "pasivitu" trhu Těch vzájemných vztahů mezi Mon, AP, S a hranicemi nula, +/- 0,002 se dá ale odvodit i více. :) Pokud si chceš takový indikátor vytvořit je to easy. Skript pro tento indikátor (spíše takovou hračku.. :)) je jednoduchy: SID:=(HIGH*LOW)/(CLOSE+OPEN)/2 *Mom; AP:=(HIGH+LOW)/2*Mom; Mom := Pr - Ref(Pr , -tPr ); Do Výstupu přepiš hodnoty z Momentum, do Vstupu přidej názvy SID,AP,MOM a pro horizontální křivky dopiš hranice 0,0020 a -0,0020 a 0,0000 ponechej. Hodnoty pro Momentum z originálu (period 10) jsem ponechal. Ideální je to pro páry EUR/USD, GBP/USD a USD/CHF na 5 min. nebo 10 min. grafech. Chcete to vyzkoušet, ale ve své době mi to dávalo slušné výsledky. Nevýhodou je nutnost stále sledovat "co se děje" a AOS jsem se z toho ani nesnažil vytvořit. SID

516

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf

tobě je to určitě jasné, ale vysvětlim pro všechny.

Využil jsem především jako základu dvou stochastic oscilátoru.
Dále již dříve pomocí SIDa a mého drobného přispění vznikl SID9MA, který poměrně spolehlivě určuje trend.
A třetí spíše pomocnou silou je upravený KST, který je doplněn o body signalizující možný zvrat KST, tyto zvraty brát v úvahu jen pokud jsou vzáleny od nuly a "neliskají" se kolem ní.

Na 10min grafu je to spolehlivější právě kvůli KST, který musím ještě odladit.

K vstupu do obchodu docházi v okamžiku, kdy jsou oscilátory v mezní hodnotě a to vždy a jedině ve směru trendu potvrzeného SID9MA. Doplňkově je využito i KST.
K výstupům z obchodu dochází v okamžiku zvratu oscilátoru v jeho mezní hodnotě a to proti trendu, nebo zvratu KST při vyšší vzdálenosti od nuly. (problém je, že KST má na různých grafech různou hodnotu a já to mám jako fixní údaj.)

Parametr 9 který se zadává na začátku je (počet pipsu) vzdálenost od trendu, kdy se má vstup do obchodu uskutečnit. Obecně platí, čím blíže SID9MA trendu tím lépe. Obchod otevřený daleko od MA nemá dlouhého trvání.

Vytvořil jsem z toho AOS jen proto, aby bylo vidět jak v současnosti obchoduji. Já osobně tento systém nenechávám běžet, aby sám nakupoval jen ho mám zaplý a reaguji intuitivně především při výstupech. AOS totiž vždy čeká na ukončení svíčky a řada obchodů tak končí zbytečně malým ziskem nebo i ztrátou.

Obchoduji na třech USD grafech.
Vzhledem k tomu, že jedu na dual monitorech, tak si můžu dovoli mít otevřeno devět oken. U každé měny tři 15(10), 5, 1 min grafy. Obchoduji na 5min grafu a 15 a 1min používám pro potvrzení zobrazeného signálu a pokud se mi všechny tři grafy s tímto AOSem potvrzují vstupuji do obchodu. (především 5 a 1minutový)

Můžu zodpovědně říct, že tento systém je jeden z mých nejoblíbenějších. Ale jen v případě, že obchoduji vlastními vstupy a nenechávám AOS pracovat samostatně, tam ta ziskovost není taková. :)

Škoda, že VT neumí současně vyhodnocovat vice časových grafu najednou v jednom AOS okně, pak by se vytvářely AOSy. Potvrzení ve všech třech časech najednou by znamenalo, odhaduji, na 80-ti% úspěšnost. Tak to musím srovnávat ručně a sedět nepřetržitě u monitoru.

vachnikd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To GLADER

tento údaj je pokud se nepletu, rozpětí při němž, je obchod uskutečněn. Občas se stane, že při prudkém pohybu kurzu obchoník odmítne objednávku a navrhne vám potvrzení např. o 3 dílky jiné a pokud to do několika vteřin nepotvrdíš, tak je obchod "pase". Pokud je však nastavena výše zmiňovaná hodnota, tak se obchdy v daném rozsahu uskuteční.

U AOS se stává, že právě z toho důvodu dojde k zamítnuti objednávky a pak se klidně otevře druhá pozice ve stejném směru, nebo se ti vyruší objednávka. VT si totiž nepamatuje, že objednávka byla zamítnuta a považuje to za vyřízene. Pak dochází k zmatečným obchdům. Proto údaj 5. Podle mě optimum.

Nicméně i tak se musí AOSy hlídat. V případě vynachání objednávky jei rušně provést a AOS stopnout a opětovně spustit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO Vachnikd

Dekuji za odpoved a dekuji za sdileni tohoto AOS. Prave jsem nechal bezet na DEMO uctu (jen tak pro srandu) na 10 MIN a samocine to otevrelo JEDNU jedinou pozici za 3 hodiny...asi jsem neco zadal spatne (ale nic jsem nepredelaval, jen jsem potvrdil I AGREE a start running system). Spousti se to automaticky, nebo je to pouze AOS ukazatel a prikazy musim zkouset sam?

volf to testoval na 4 hodiny (podle casu vkladene odpovedi) a dalo mu to cca 70 vstupu. Asi chyba na me strane (nevim jaka).

P.S. posledni dotaz ... Pod TRADERS RAN je promena EACH TICKET CO...tu uz vazne nechapu..

diky za odpoved
GLADER

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To GLADER

Je to plnohodnotný AOS a nakupuje i prodává, Ale jak jsem výše uvedl já ten AOS požívám spíše jako indikátor současně na třech časech od jedné měny. Díky tomu mám solidní výsledky a jsem s tím spokojený.

EACH TICKET je v současné verzi VT celkem nanic. Slouží k tomu,aby se otevřela pozice, až po definovaném počtu signálu. V současné verzi je signál vždy po ukončení svíčky. V starých verzích to reagovalo a otvíralo pozice v průběhu svíčky (což velmi postrádám) a tento příkaz sloužil k tomu, aby se např.po třech signálech na svíčce otevřela nebo zavřela pozice.
Pokud tam máš nastavenou větší hodnotu než 1, tak se nedivím, že ti to neotvírá pozice. (otevře ti to pozici, až po tolika signálech jaké tam máš číslo)

vachnikd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO vachnikd

Dekuji za vysvetleni. Mel jsem nastavenou 1 (0 asi znamena v teto verzi to same). Takze nevim, kde byl problem. Nechapu, proc mi system otevrel jen jednu pozici. Tech zelenych sipek tam bylo za 3-4 hodiny cca 5. Ale za celou dobu byla jen jedna otevrena pozice.
Jeste jednou dekuji za sdileni AOS a diky za odpoved.

GLADER

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...