Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Gogo, když roste trend, vzdálenosti obou MA na weekly grafu narůstají. Pokud by se vzdálenost začala zmenšovat, jednalo by se o začátek opačného trendu. Ovšem v případě, že je rozdíl mezi MA už více než 500, považujeme za změnu trendu teprve pokles o 10 popřípadě dva za sebou jdoucí týdny, kdy rozdíl klesá.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

gogo100
ohledně skalpování by to muselo být jednoznačně pouze po trendu. Napadlo mě otevřít dvě pozice na 4h a potom otevřít další graf 15min a podle nějakého indikátoru, třeba RSI vyskočit z jedné pozice při krátkodobém obratu a po korekci opět otevřít novou pozici za lepší cenu. Teoreticky by si měl udělat o nějakých cca 100pips navíc, ale musíš u toho sedět a nervovat se. To mě moc nevyhovuje.
Ke filtru 500pips - na weekly grafu máš nastavené 2MA. Pokud rozdíl mezi těmito liniemi je větší než 500, tak trend je pravděpodobně na vrcholu a bude to pomalu signalizovat obrat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Namodro:
něco bych měl. Ale používám to jen jako pomůcku, reálně zadávám entry objednávky. Obchoduji live asi 3 týdny. Potíž je v tom, že zrovna teď tomu systému moc neprospívá. Teď je období bez jasného trendu, kdy vzniká hodně falešných signálů. I Hans získal tento měsíc asi jen 32 pips. Ale za minulý měsíc to bylo 1800 na dvou párech. Což mi připadá jako dobrý důvod, proč si to osahat taky. Nejsem ale tak disciplinovaný, takže můj výsledek je o něco slabší. Taky mám trochu jiné nastavení a přidal jsem ještě pár USDCHF. Nicméně můj AOS mi dává dostatečnou pravděpodobnost, že bude fungovat. Např. páteční projev Tricheta na evropském bankovním kongresu to zachytilo nádherně na všech párech.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milane,
jdou ti ty entry zadávat běžně, nebo tě to většinou v live tradu nepustí tak blízko a musíš čekat a případně zadat na breakoutu za market?
A ještě, prosím jedno upřesnění - chápu to dobře tak, že se při druhém zadání entrů ve 14:00 uzavřou všechny, tedy i momentálně ziskové pozice?
Díky, Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Namodro:
Trend začíná většinou až po 10.hodině, takže entry jdou zadávat velmi dobře. Do té doby se obchoduje většinou jen v range do 50 pips. Pouze poslední pátek nastal trend kolem 9.hodiny, ale sledoval jsem to a podařilo se mi do něho naskočit taky. Ve 14 hod. se žádné pozice ani entry neuzavírají. Počítá se s tím, že pokud je pozice zisková, přidá se ve 14 hod. další objednávka.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pridávam sa k SIDovi. Aj podľa ďalšej tabuľky v spomínanom článku, kde je pohyb spriemerovaný po dňoch v týždni, to celkom pekne beží. Zatiaľ viaceré páry spravili pohyb zhruba 80% zo svojho priemerného pondelňajšieho pohybu (napr. USD/JPY 74,7%). Ak neprídu nejaké "šoky", človek by si z týchto čísel vedel urobiť predstavu, čo dnes ešte trhy môžu dokázať :). Doplniť to nejakou vhodnou kombináciou indikátorov na vstup a načasovanie... ;) Ale ako vraví SID:...každý průměr čehokoliv je ošidný...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Autor tohoto breakout systému má dlouhodobě otestované tyto časy. Nicméně sám se nebrání experimentování a někdo to také na foru strategybuilder navrhoval posunout začátek o hoďku dříve. Ale nikdo to zatím pořádně neotestoval. Další varianta je testovat proražení Donchian channelu, myslím, že o tom psal warrior ve vlákně Strategie. Zde se pak nemusíte omezovat jen na určité hodiny, ale obchodovat třeba pořád. Já osobně dávám přednost co největší pravděpodobnosti pohybu, takže se těchto časů držím.
Hezké na takovýchto strategiích je to, že po proražení určitých úrovní má trh většinou silné momentum, takže změna ceny je rychlá a poměrně často určuje trend celého dne. Mě se navíc líbí tím, že systém není tolik náročný časově a pokud např. posunu stop do bezpečné bezeztrátové pozice, mohu vypnout počítač a podívat se na pozici až večer.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...