Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Volf
Ten tunel 4h se mě opravdu začína zamlouvat udělal jsem na gbp/usd 158 pips a teď tam mám dalších 60 otevřených,
když porovnám druhou metodu, kterou používám tak mě to zavřeli stopky při korekci, ale ten tunel to neřešil a protože to byl trend tak za pár hodin to šlo zase dobře, jenom mám obavu abych včas vystihl obrat trendu, zatím se mě to jeví že trend pokračuje

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby:
Tak jeden výstup (158 pips) jsi asi zvládl, tak proč ne ty další? Je jasné, že při obratu trendu to asi nabere nějaké ztráty, protože to reaguje na celý týden. Ale dlouhodobé trendy trvají déle, takže těch pár ztrát bohatě pokryjí zisky.
Doufám, že se ti tak povede i nadále a nezapomeň nás zase informovat, jak to dopadlo.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

glader
vysvětlení metody je několik příspěvků výše. Jede se na dvou grafech delším weekly (pro určení trendu) a 4h pro nastoupení a vystoupení z pozice. Musíš se přepnout v myšlení na delší časová pásma, protože -50pips tady absolutně nic neznamená. Pokud jedeš v trendu, tak je to za pár hodin zpátky. Koukni co se stalo za poslední hodinu. Pomalu 100 pipsů tam a zpět. Když máš stopku 30, tak je hotovo, ale mě se to v pohodě vrátilo po trendu. Obchoduji na gpb/usd.

Mě intradenní obchodování nevyhovuje kvůli častým výkyvům a korekcím, které mi zbytečně braly stopky. Měl jsem z toho hrozné nervy, teď je to daleko klidnější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Standby

Ano mas pravdu. Je to mnohem klidnejsi. Ale ten ucet. 50 Pips nic neznamena. Je vychodiskem jet na miniloty? System je prece system a je jedno kolik pozice oteviras ne? Dulezite je to dorzet. Penize se muzou pak kumulovat a nasledne otevirat vice pozic.

to all:
Vsimli jste si ze v manualu jedou ti chlapici jen SELL nebo BUY podle toho jaky je WEEKLY trend????

GLADER

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Panové, jsem rád, že Vás systém zaujal, nicméně, uvedl jsem jej pouze pro inspiraci, sám s ním neobchoduji. Právě změna myšlení je podle mě to podstatné, co se můžeme učit od zkušených traderů. Sám Vám k systému mohu říct pouze to, co jsem si přečetl na internetu a v diskuzních fórech (např. strategybuilder). Takže nejlepší bude, pokud systém nastudujete z překladu od Namodro a budete zkoušet co to dělá.

K jednotlivým dotazům:
Systém se jmenuje 4H tunel, takže autor nepředpokládá obchodování na jiném timeframe než 4H. Nicméně v diskuzi jsem četl i modifikaci na 5min.graf.

Standby: Ano, otevírají se 3 pozice, je to jeden ze způsobů MM. První pozice se uzavře na 1. PT určeném Fibonacci úrovní, druhá na další a třetí se buďto uzavře na další úrovni anebo se nechá běžet a vystoupí se pokud je nějaká úroveň překonána, ale cena se následně vrátí zpět.
Wilson stanovil filtr, kdy se neobchoduje, a je to vždy, kdy oba MA a aktuální cena jsou v pásmu 50 pips.

Glader: Kdo ti nařizuje s kolika loty máš obchodovat? Já myslím, že snad nikdo. Obchoduj s tolika loty, na kolik máš dimenzovaný účet. Jestli jen na miniloty, obchoduj miniloty. Ostatně, tvé ztráty by ti měl napovědět tvůj papertrading.
FHMTWeekly skutečně nic nespouští, vlastně by to mohl být indikátor. Ale mám to mezi AOS pohromadě i s druhým AOS na 4H timeframe, ale bohužel jej nemohu publikovat, není to dopracované (neumím tam zanést informaci o trendu z druhého AOS, resp. z druhého timeframe).

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: namodro, Volf,

diki moc za reply, uz som v obraze, tie preklady su bohumila cinnost, klobuk dole, musim sa aj ja niekedy prinutit nieco prelozit pre vsetkych popri ostrom tadingu,
zaujimava metoda, typical „trend is your friend“, ak je trend funguju MA, zrejme si aj vie poradit s dennou volatilitou, musim este preluskat detaily, napadlo ma:
-porovnat ich chapanie momenta s klasicým oscilatorom momentum alebo dalsích
-spojit to so „ scalpingom“, t.j. otvarat po trende, na 5-10min tframe, PT cca 15-25 pps a co nevyjde nechat bezat podla 4h tframe metody, zredukovalo by to počet pripadov zatazenia uctu pri velkých lotoch, alebo je to nezmysel?

Gogo

p.s.vyhladavanie mi vyhodilo 2 kusé prispevky na konci tejto temy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...