Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Petrův aktuální styl intradenního obchodování


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 43
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Začínám o půl čtvrté a balím to kolem páté - podle toho jak vypadá trh. Vzhledem k tomu, že hledám nejdřív pattern na TF5 a mám přesnou představu o tom jak má vypadat, tak už celkem dost dopředu vidím jestli má šanci se vykreslit nebo ne. Když ne, tak to balím dřív, když vidím, že by se mohl vykreslit třeba o čtvrt na šest tak si počkám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sydney 22, pěkný přístup
Jednoduchý a přitom má smysl.

Rezistance se mění v suporty a suporty se mění v rezistance především díky tomu, že někteří obchodníci podávali na oněch úrovních než došlo k průrazu, někdy i několikrát. Pokaždé co prodali na rezistenci se jejich důvěra v oblast posílila. Teď, když měli kupci navrch jsou prodejci zmatení, proč jejich úroveň tentokrát nevydržela a došlo k průrazu ... Tedy až se cena vrátí zpět na jejich prodejní ceny, uzavřou pozice nákupmími příkazy, aby vyrovnali prodejní, šťastní, že z této situace vyvázli v lehké ztrátě nebo na B/E. LONG pozice ještě přidají momentum a tak trh pokračuje v růstu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Petr,
pekný článok..tiež oblubujem tento prístup :)

Sydney22,
tiež si bol jeden s "hračov",ktorý diskutovali s Gladiatorom....inak ten sa uplne odmlčal tohovie, jak žije...to vzdelavanie v opciach mu nejako trvá :)
Máš to pekne podchytené...obchoduješ spolu s velkými hráčmi....:)
S koľkými kontraktami ideš?
Link to comment
Sdílet pomocí služby

luo - Jedu tak teprve půl roku, live dva měsíce, takže s jedním. Paper jsem jel s pěti, ale nějak mně na čekacím příkazu občas selhávalo plnění - ne všechny příkazy se vyplnily. Říkla jsem si, že se na to podívám, ještě jsem se ktomu nedostal. Jedu Bracket Trader + TWS. Kdybys věděl co s tím, ušetřil bys mně hledání. Jinak včera tam byly zase dva potenciální vstupy - nic jsem nebral protože čekám na svůj 1-2-3 pattern. Ale ten samotný vstup - to už se dá vstoupit na čemkoli (já jsem si oblíbil 1-2-3, o dalších uvažuju). Pro mě je hlavní, že jsem v podstatě už na začátku seance věděl v jakých oblastech bych chtěl vstupovat, nastavil si alerty a šel si hrát s děckem :-). Nemusím obchodovat, stačí když vydělám.

17395

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Danko SR urovne najdes vsade, za SR uroven sa povazuje uz ked usecka sa dotkne rovnakej ceny myslim 3x. Cim viac sa dotkne rovnakej ceny tym je SR uroven silnejsia. Chce to nakukat si grafy sledovat to a ucit sa. pozorovat. Neda sa jednoznacne urcit TOTO je SR uroven. Pre niekoho to bude SR uroven pre niekoho NIE.
A dalsia vec najvacsiu vahu maju tie SR urovne ktoer su zakreslene na vyssom TF. tj urovnee na 1 alebo 2 minutovom grafe su slabe oproti 30 minutovom alebo 1 hodinovom grafe. ale zasa je to vec obchodneho planu ako si ich budes zakreslovat.

To je moj nazor. niekto ti povie mozno nieco ine

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danko:
Ještě že ti to Stranger vysvětlil :)
V podstatě existují 2 typy poměrně jasných SR úrovní.
1. SR úrovně dané vývojem trhu - místa, kde se trh již několikrát zastavil. Zde jsou nejdůležitější vrcholy swingů, pokud se potká několik vrcholů protisměrných swingů na stejné ceně, máš jasně definovanou SR úroveň. Trh reaguje i na jasně dané SR vzniklé pohybem ceny - daily H/L (zejména včerejšího a předvčerejšího dne) daily swingy, H/L premarketu
2. SR úrovně fungující na základě samovyplňujícího se proroctví - open 15:30 (dnešního dne,ale i včerejší), včerejší close 22:15(ale i předvčerejší adt.) 50% retracement, fibonacci, autoretracement.

Co se týče fungování SR úrovní, obecně platí, to co napsal stranger, čím vyšší timeframe, tím pevnější SR, ale podle mne to neplatí úplně tak jak to popsal, SR úrovně od 15 min. výše fungují podobně, nad 120 min. již jde spíše o daily SR.
Velmi důležité pro ID obchodování jsou SR úrovně z daily grafu, dovolím si tvrdit, že síla SR úrovně se zvyšuje ne výší timeframe, ale zejména délkou cesty, kterou k ní trh již musel urazit.
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36 ak sa stretnu swingi na jednej urovni nebude to vzdy na tick presne. dokonca niektoer budu tvorene swingi z pinbaroch velkych niektore mensich. potom nejake zhustenie a teda kde presne das ze toto je SR uroven. to sa neda. To ber s nadhladom co som napisal, ze kazdy vidi niekde inde SR uroven.
Napriklad niekto kto sleduje SR uroven oznaci si ciarkou tuto SR uroven na cene povedzme 1250 a niekto dalsi si to oznaci an cene 1251. Trh ked pojde short , dorazi k cene 1251 a ten povie, Na tick presne takze cakam odrazenie atd... ale ten co bol na 1250 tak bude cakat ze kedy sa dotkne to jeho SR urovni a tak sa nedotkne nikdy a teda mu obchod ujde. Cize dve rozdielne uvahy o SR urovni.

Aj tak je potrebne brat sr urovne s urcitym nadhladom. alebo oznacovat ich cely rozsah tj hornu cas a dolnu, ale tam tiez nemus dojst k tomu presnemu oznacenu.

ja som predpokladal ze pytajuci sa vie co su SR urovne ale pytal sa ako ich oznacit tak aby mohol povedat oznacil som si to na SR urovni spravne. odpoved znie nijak. pretoze je to cisto subjektivny pohlad na trhy. Urcite voditka tam su, ale presne urcit kde je SR uroven sa neda. Preto treba aj sledovat ine patterny pri sppekulacii odrazu ci prerazu sr urovni.

Tot moj nazor, mozno lajicky popisany ale atk ja to neviem tak popisat ako ty profesionalne. Mozno o par rokov budem aj ja zprofesionalizovany

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger:
Ty ale mícháš způsob určování SR úrovní se způsobem jejich obchodování.
Já jsem tu dal příklad naprosto jasně daných, předem na tick definovaných SR úrovní. Ony se najdou i SR úrovně dané swingy na tick až dva přesné. Ale nikdy bych nepostavil OS na pouhém obchodování SR úrovní limitem na odraz, to by pro začátečníka byla sebevražda a ani já to tak nebchoduji. Tudíž mně je úplně jedno, jestli se cena zastaví pár ticků před, nebo o pár ticků prorazí. Občas limit zobchoduji, pokud jsou k tomu nastaveny podmínky, už jsem tu i takových obchodů popsal, ale to je opravdu velmi výjimečné.
To že jsou kromě přesně stanovených SR i SR oblasti v určitém rozsahu je také jasné, jenže cenu vždy nakonec definitivně zastaví nějaká jasně daná SR úroveň na pár ticků přesně. Ale to už je na delší školení a v základu by si měl každý vystačit s těmi SR úrovněmi co jsem popsal výše.
Ať se všem daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...