Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Dotaz začátečníka: přešel jsem na živé obchodování a přestalo se mi úplně dařit


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

musím se přidat k diskusi. Jsem také začátečník. O obchodování jsem se začala zajímat minulý rok a velmi mě tato problematika chytla. Demo účet jsem si otevřela od dubna s velmi slušnými profity. Proto jsem v září přešla na live obchodování. Od té doby, i když se snažím obchodovat stejným stylem jsem přišla o cca 35% účtu. Teď, když obchoduji několik dní na demu, mám vše v zisku. Sotva přejdu s jedním obchodem na live, jsem ve ztrátě :(. Psychika pracuje na plné obrátky a vím, že v několika případech byla příčinou mých ztrát. Je ale stále větší procento oobchodů, u kterých jsem ve ztrátě kvůli chybnému rozhodnutí i přes všechny indikátory a analýzy.
Článek byl pro mě velice "povzbuzující", že v tom nejsem sama :). Takže se vracím na nějakou dobu opět papertradingu. Musím vydržet :).
Jarka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Myslím, že dodržuju. Vstupuji do obchodů na základě situační analýzy, kterou si dělám vždy na začátku týdne a každé ráno ji překontroluji. Dále používám hlavně technickou analýzu a několik indikátorů. Co se týká fundamentální analýzy, vím, že mám problémy dát si do souvíslostí, která zpráva má jak velký vliv na obchodování. Chci se obchodováním opravdu seriozně vzabývat, ne vyzkoušet, jesti přijdu lehce k penězům, ale v poslední době mě trochu opouští optimismus.







Link to comment
Sdílet pomocí služby


Nevím, co máš přesně na mysli exatní metodou :). Poté, co jsem sháněla informace o burze, o jejím fungování, různých přístupech (strategiích), tak jsem si vybrala, co bych chtěla obchodovat. Je pravda, že backtesting jsem spíše nedělala. Nebo dělala, ale nezapisovala si údaje proč se co stalo. (vím, je to velká chyba). Ale po otevření demo účtu jsem začala obchodovat dva akciové indexy a dva měnové páry. Více komoditám mám v plánu se věnovat po úspěšném zvládnutí začátku, který je zatím v nedohlednu. Podle výpisů a zápisků jsem byla v zisku každý měsíc 2 až 4 tisíce euro (5 měsíců testování). A obchodovala jsem stále stejnou strategií. Ale po přejití na live jsem totálně vyhořela. Vrátila jsem se k demu na měsíc a ted po týdnu jsem otevřela 1 pozici na live (na demu byla otevřená také a v plusu) a v tu chvíli se cena otočila a skončila jsem ve ztrátě :(. Takže jsem zase o trochu víc pesimističtější. Live účet nechám zřejmě pár měsíců ležet ladem.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

@jarusak: ono na demu to je jednoduchý, ještě ani na jednom jsem nikdy neprodělal. Ať to bylo demo na cokoliv :-). Ale v živym funguje psychika uplně jinak. Je důležitý dopředu vědět, kde máš profit target, je nutné (nebo dobré) zadat stop-loss a toto dodržovat. ono když máš pak na udičce pár desítek tisíc eur (anebo set) a nemáš systém, jak to řídit, není to úplná sranda...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dlouho jsem vzpomínal na své začátky a zda mne něco chytrého nenapadne. No snad ano. Posuďte sami.

Když už jsem věděl co je STOP /LOSS a PROFIT TARGET, měl jsem podobné problémy. Tedy nikoliv že bych obchodoval s malým účtem, to ne vždycky jsem obchodoval s velkým účtem, ale když už jsem se do stal z červených čísel tak jsem znovu začal dělat školácké chyby, prostě jsem se začal bát, pochyboval jsem o všem a o sobě v podstatě non-stop.

Opět pomohl šéf makléřské firmy. Velice pečlivě mne vyzpovídal z mé strategie, pochválil mne, že je jednoduchá (jinými slovy sdělil mi že jsem mentálně retardovaný ale třeba se to zlepší), to mi došlo až po letech. Nicméně pomohl mi sestavit vzletový plán.

Tedy napsal mi na papír procedúru pro otevírání obchodu a i pro jeho uzavření.

Zkusím to trochu objasnit: Třeba na Fin Win. Otevření obchodu.

1 Kříží se CCI 50 s nulovou hranicí nahoru ANO
2 Kříží se CCI 14 s nulovou hranicí nahoru ANO
3. JE MA 204 pod cenovým grafem ANO
4. JE MA 34 pod cenovým grafem ANO
5. OTEVŘÍT LONG POZICI
6. ZADAT STOP/LOSS
7. ZADAT T/P
8. Kroky 6 a 7 zkontrolovat
9. Zapsat do obchodního deníku

Jakmile zní nějaká odpověď NE, tak beru do ruky další papír s jiným postupem (pokud je) a začínám znovu. Jak dojdou postupy čekám na další svíčku.

Nijak se to neliší od rad které tu zazněly, jen díky tomu že se celá procedura odříkává na hlas, a na papíře odfajkovává, stejně jako piloti při startu letadla, tak to má úplně jinou dimenzi.

Dojde ke zklidnění. Navíc fakt na nic nezapomenete. Současně se soustředíte na to co máte a věřte mi, výsledky jsou lepší.

Opět jeden postřeh na závěr: Udělat cokoli blbuvzdorným je téměř nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím,

dlouho jsem počítač s grafy neotevřela. Nechala jsem si prostor pro úvahy a utřídění myšlenek o tradingu. Koupila jsem si knihu Jak se stát ID finančníkem (mimochodem výborná) a studovala, četla o psychologii obchodování apod. Už vím, co se myslelo obchodním systémem, patterny apod (trochu pozdě, vím :). Moje chyba (i když se samozřejmě se chce říci "broker mi takto důležitou info zapomněl říci :)). Takže co mě nezabije, to mě posílí, začínám backtestovat WinFin systém a jsem přesvědčená, že to jednou půjde. Nevzdám to ;)
J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...