Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Intradenní obchodování systému FinWin na trhu FGBL


Doporučené příspěvky

Dobrý večer,
Děkuji za Vaší odpověď, ze které jsem dostal přesně to, co jsem chtěl.
Nechtěl jsem v tomto vlákně pitvat konkrétní vstupy, ale poslední dny si právě s tím, co jsem vypíchnul lámu hlavu a Váš dnešní článek mi přišel jako příležitost se Vás na toto zeptat. Čtu si Vaší odpověď ještě jednou a hned mě napadají další otázky. Ptát se ale už dál nebudu, protože článek není na toto téma. Už tak jsem byl se svým příspěvkem offtopic.

Hezký zbytek dne..

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 33
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Honzasek,

naopak, je v pořádku, že obchody pitváte, je vidět, že o obchodech přemýšlíte - a to je v pořádku.
Článek ukazoval primárně vstupy, vaše dotazy jsou už více na téma trade-managementu (řízení pozice). Zde už hodně záleží na obchodním stylu každého obchodníka. Váš náhled na mé vstupy byl trochu více "konzervativní", můj lehce agresivnější, opřený zkušeností. V konečném důsledku je také třeba nebát se otestovat různé způsoby řízení pozice a vybrat si ten, který nám sedí nejlépe. Samozřejmě platí, že řízení pozice může obchody ještě velmi ovlivnit - je to důležitá část tradingu (tj. otázky kam umístit SL, na jakých nuancích bazíruji a za jakých okolností, atd.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáš

já jsem za dnešní článek velice rád, protože jsem tím zjistil, že i Vy, jako traderský mazák tady mezi námi, vstupujete de facto na úplně stejných místech a ve stejných situacích, jako já amatér. Jen je to hlavně o tom, co píšete...řízení pozice.
V současnosti jsem totiž v bludném kruhu se jménem "jak správě vstoupit do trhu", tak mě z něho Váš článek možná vyvede..
No spíš trošku jinak - já bych vstoupil jen do obchodu 2, kde bych vylítnul na SL. Vy byste vstoupil ve všech třech případech a zakončil raní kafe cca o 700 Euro/kontrakt bohatší.
Takže vlastně mazák přeci jen vstupuje jinak, než amatér.. :)

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to honzasek:

neobchodujem klasicky FinWin, aj ked bol mojou vychodiskovou inspiraciou. To, co mne velmi pomohlo, bolo uvedomenie si, co sa v trhu deje nie iba na poslednych useckach, kedy sa vykresluje signal, ale trochu zosirsa - ja obchodujem 2 min tf, no vo vasom pripade na 1 min tf tak do 20 min predtym. Skuste si dat pokusne napr. obe CCI cez seba do jedneho grafu, vsimat si pri situacii 1/ tiez pozorne urovne +/- 100 (urovne, kedy sa vznikajuci trend zacina stavat naozaj silnym). Urcite by som navrhoval (... podotykam, ze ako inspiraciu, bez ambicii vnucovat vam svoj pohlad na vec) obe CCI doplnit povedzme iba docasne (ako silnym filtrom) nejakym indikatorom sily momenta - ja pouzivam v tom istom grafe spolu s oboma CCI Aroonoscilator-14. Ak si prejdete svoje backtesty a budete sa snazit vnimat (hlavne pri vacsich obchodoch tento sirsi kontext), objavite mnoho uzitocnych veci, ktore si dnes mozno neuvedomujete. Uvedena skusenost bola pre mna velmi silnym "aha-momentom", ktora ma posunula citelne vpred. Berte to prosim iba ako moznu inspiraciu, svoju cestu si musi kazdy prejst sam. Drzim vam palce. Pozn.: dalsie situacie by som uz ja podla mojho OP neobchodoval.

Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peter234

Především děkuji za Vaš příspěvek. Vaše doporučení samozřejmě vyzkouším. Pokud si někdo dokáže udělat chvilku času a věnovat ji ze svého úplně někomu cizímu, tak si toho nesmírně Vážím. Vytvořím si novou testovací template podle Vašeho nastavení.
Otestuji a dám vědět, jak to dopadlo...

Honza :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to honzasek:

Dovod, preco som reagoval, je ten, ze mnoho traderov v zaciatkoch (vratane mna) aj neskor sa prilis sustreduje na patterny. Neuvedomuje si (zatial) pritom, ze samotny pattern je "koncovka" dlhsieho pohybu indikatorov - povedzme oboch CCI, ktora iba predikuje statisticky vysledovane a odladene parametre vstupu aj mozny vysledok. Mnoho traderov je rozcarovanych z castych neuspechov pri aplikovani (iba) patternov bez uvedomenia si kontextu. Ak clovek hladi do grafov urcity cas a vnima tento sirsi kontext, naraz si uvedomi, ze zarodok samotneho obchodu sa zacina "vykreslovat" hodny cas predtym - povedzme napriklad 10-30 minut pred samotnym vstupom. Patterny vnimam preto ako sofistikovanu nadstavbu pre "intenzifikaciu" samotnych vysledkov, takze svoj vyznam urcite maju. Uvedomenie si tejto "jednoduchosti" vsak aj mne trvalo poriadne dlho!
Zaklad je pytat sa, hladat odpovede a vytrvat! Odkial ide indikator, pri akej hodnote sa stalo to a to, aku hodnotu ma sprievodny indikator, ake nuansy moze mat urcita situacia, atd, atd. ... Je to nekonecny spirala otazok a odpovedi, uspechov a omylov, ktora da cloveku z casu na cas pocitit, ze mu to zas nevyslo, aby ho vzapati postrcila na jej vyssi level.
Drzim palce!

Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte "finwinaci" chcem sa vas opytat jednu otazku s ktorou potrebujem pomoct.
Predstavte si situaciu ze vas system finwin (ktory vobec nepoznam) vam hovori ze trh pojde LONG. Ale pomocou najzakladnejsej technickej analyze (Support/Ressistance , Trojholniky atd) zistite ze vam to ukazuje ze cena LONG nepojde ale pojde SHORT.
Co v takom pripade urobite?

ktoru cast posluchnete, pattern FinWin alebo technicku analyzu?

Dikes

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...