Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Dotaz kamaráda: Jaký typ člověka má větší šanci uspět na burze?


Doporučené příspěvky

to Hugos,

o významu slov se s Vámi přít nechci. vycházel jsem z předpokladu - egoizmus, egoismus - význam: zdůrazňování sebe sama, stavění se do popředí, sobectví, a snažil jsem se to na Vaši žádost přirovnat ke tradingu. pokud s tím nesouhlasíte, resp. nevidíte spojitost mezi egem a tradingem, dále Vám to vyvracet nebudu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

t.o.m.:

mně to vyhodilo "strategic trader", ale osobně těmhle psychotestům taky nepřikládám velkou váhu...ten výsledný pdf prospekt mi přišel hodně obecný a stručný na to, že píší, že studovali tisíce traderů...celkem by mě zajímalo, co je v těch ostatních letácích...ale v jednom ze tří uvedených problémů, které se mě mají týkat, se trefili dokonale....

každopádně určitě je to z velké části (pokud ne zcela) vytvořené kvůli reklamě..ale zase - co z toho, co je dnes zadarmo, kvůli tomu vytvořené není...takže tohle rozhodně neberu jako mínus nebo nějakou nehoráznost, jak se to tady v ČR traduje..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to m.hunter:

ja som to zatial iba zacal citat, ale na vela veci sa uz divam inak. Kniha je poucna nielen pre trading, ale pre cokolvek co chcete dosiahnut, popisuje cykly ucenia, ako to cele funguje mentalne a psychologicky, uvadza ludi, ktori uspeli v tom co robili, a preco uspeli (vacsinou si nasli nieco na co maju talent... a dreli jak kone).
Napr. velmi zaujimavy je koncept hladania svojho stylu: najprv obchoduj (na papieri), potom testuj. Uplne naopak nez som to robil ja. Naco nieco zdlhavo testovat a vyvijat, ked na zaver zistime ze niesme schopni to obchodovat? Radsej sa najprv trochu hrajme na obchodnikov, po chvili samo vyskoci nieco, co nam podozrivo casto vychadza, a to mozme potom rozvijat.

Inak k egoizmu a pokore: ak berieme ako pokoru aj to, ze musime dlhodobo pracovat na niecom z coho nemame okamzity zisk, napriek fackam od trhu a nezdarom, ak berieme ako egoizmus tuzbu po okamzitom naplneni svojich predstav, tak potom treba skor tu pokoru.
Ak berieme pokoru ako spokojnost so sucasnym stavom a egoizmus ako tuzbu dosiahnut viac, tak treba byt egoista :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslim ze ten test moze maximalne tak nekomu pomoct, hlavne zaciatocnikovi, ktory sam seba z pohladu tradingu este tak dobre nepozna. Ak je uz trader uspesny, pravdepodobne vsetky svoje silne aj slabe stranky uz davno pozna.

Ale tych vysledkov (typov tradera) je tam pomerne dost. Tak tiez by ma zaujimalo co je v ostatnych


yamato:

diky. Asi si ju precitam. Potrebujem sa trosku nakopnut

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jeste jednou, amin trader. V predchozi priloze je taky zajimavy test, odkaz byl od bookyho jestli se nepletu na jeden zajimavy clanek o sebeovladani a trpelivosti. M.hunterZ> myslim ze nejenom zacatecnikovi, sam se za zacatecnika nepovazuju, sice se jsete naplno nezivim ale pravidelne taham z trhu €. Prinos vidim ze ti jasne ukaze oblasti kde je treba zapracovat na sobe, oblasti o kterych mas mozna podvedome tuseni ale videt to cerne na bilem je neco jineho.

17746

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
×
×
  • Vytvořit...