Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Dr. Brett: Co nás trading učí o životě …


Doporučené příspěvky

Pekna propagacia knihy, podla vsetkeho neni taky predaj ako ste ocakavali ked tak detailne citujete.
Kazdopadne minuly tyzdne om si kupila od vas 2 knihy
-Kompletni pruvodce financnika
-Jak se stat financnikem,

Mala om v kosiku aj tu co propagujete, ale nakoniec platit za psychologiu ktorej je na webe vela, to ma neoslovilo tak som ju vymenila za vyssie 2 tituly. naviac Vasa ebooka o psychologii je uzasna a toto a zase psychologia len v inom baleni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-administrator Napsal:
-------------------------------------------------------
> oousha:
>
> 1) text je z blogu B. Steenbargera, ne z knihy.
> 2) není to první článek z jeho blogu zde na
> stránkách.
> 3) je zvláštní, že víte, že knihy B. Steenbargera
> jsou zcela stejné jako ebooka, i když jste je
> pravděpodobně nečetla.
>
> michal


Nepisem ze uplne stejne ale obe su zamerane na psychologiu- to je snad viditelne a citatelne, samozrejme psychologia ma rozne prebaly. Necitala som ju, len som vyjadrila nazor ze práve táto kniha o psychologi kupovat-pre mna ked je podobna tematika rozpracovana v ebooke lacnejsia je z mojho pohladu a pre mna osobne zbytocny vydavok

** "Data ze studií sportu také naznačují, že ty tréninkové aktivity, které vyžadují největší fyzické úsilí a duševní koncentraci jsou nakonec ty, které přinášejí největší potěšení.“(str.175.)“- takze citacia z knihy?kedze je tam cislo strany.

Nic proti nikomu myslim ze je to diskusia kde kazdy vyjadri slovobny nazor na danu vec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

myslim zeby sme mali byt radi ze financnici vydavaju knihy. To ze na tom zarobia je ich sikovnost, sak su to biznisman-i. Obratme to ale na inu stranu, ze robia to pre nas aby sme sa viac dozvedeli. Pre mna ako anglicky nehovoriaceho (alebo povedzme ze troska anglicky hovoriaceho) je kniha vydana v ceskom jazyku velmi cenna. najme ked si vezmem ze plno knih existuje o tradingu ale len zlomok je na nasom trhu. Aj napriek tomu ze mam ebooky o money managmente a psychologii ktore financnici vydali, je tato kniha dalsou dobrou do zbierky tradera. Pre mna urcite.

A cena je tiez dobra, je to menej ako jeden StopLoss.
Okrem toho pridana hodnota knihy je ta ze moze nam usetrit nie jeden SL.

Inak sa chcem opytat, tato kniha nebude vydana ako ebook?
mne tato forma citania viac vyhovuje lebo si najdem co chcem raz dva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky bych se chtěl zastat Petra a Tomáše za to co pro trading dělají. Informací o psychologii a tradingu je spousta, ale taky se říká, že dobrý učitel je k nezaplacení. A to finančník určitě je.
Často se stává, že se diskuse zvrtne nešikovným směrem a lidi se pak chytají kdejakého slova a začnou se do sebe i navážet pro maličkosti. To je přece v rozporu s filozofií tradera, který se zajímá o psychologii, sebeovládání a disciplinu.
Tak, a je to ze mě venku. Už jsem to chtěl napsat vlastně dávno :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malo ktery bussines je natolik subektivni a tak zavisly na osobnim pristupu jako trading...
Se stejnym systemem, indikatory, nebo paterny dokazi jedni vydelavat a druzi prodelavat.
Je to neco tak individielniho ze psychyka je naprosty zaklad.
Muzeme se jak ve skole naucit papouskovat a prejimat myslenky prednasejiciho, ale prakticke vyuziti ziskanych poznatku je jen na nas samich.
Proto tu spousta lidicek breci ze neco nefumguje...
Dokud nezvladneme psychologii (sama sebe) nema vubec smysl s tradinkem zacinat.

No je to jen muj nazor, tak to tak berte ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
to: OOUSHA, all,...
Prva moja kniha o psychologii obchodovania bola ebooka z dielne Petra a Tomasa, ktora mi v mojich zaciatkoch pomohla ozrejmit o com vlastne psychologia je a aky vplyv ma na obchodovanie.
Neskor som si zakupil knihu:TRADING COACH od Dr. Brett, ktoru povazujem za neocenitelnu a neustale z nej cerpam.
Tento tyzden mi dorazila dalsia kniha od Dr. Brett: TRADING NA MAXIMUM, od ktorej sa neviem odrhnut.
Samotne nazvy knih prezradzaju o com knihy su, co mozno od nich ocakavat a co dosiahnut.
Vrelo doporucujem!
S pozdravom targon

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Většina článků tady je pro mě velice prospěšných. Tenhle mi však připadá takový umělý. Napsaný proto, aby byl. Možná jsem, ještě ve světě tradingu nevyzrál natolik, abych ocenil i tento článek. Nepochybuji o tom, co je tam uvedeno, jenom mi celkové připadá nějaký zelený. Chybí mu šmrnc. Ale to je jenom můj názor. Jinak si práci Petra a Tomáše velice vážím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechcela som rozprudit vlnu nesuhlasov, ide len o subjektivne nazory.
Kazdopadne za prve dve knihy ktore mam od autorov tejto stranky,musim priznat ze je to kus hodnotnej literatury a prekvapila ma aj velkost a hrubka knihy musim povedat ze za take knihy by som zaplatila aj 2x viac a som s nimi velmi spokojna.
-Kompletni pruvodce financnika
-Jak se stat financnikem,
Momentalne vyplnujem objednavku na zvysne ebooky ktore nemam.
Pod toto vlakno sa uz vyjadrovat nebudem, pretoze nemam co viac povedat k tejto teme.
Vsetko dobre. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dr. Steenbarger je vynikajici psycholog a přestože mám jeho knihu Trading Coach v originále, koupila jsem si i překlad od Finančníků. Samozřejmě se mi čte mnohem lépe a je pro mne srozumitelnější v češtině. Doufám, že se na mne finančníci nebudou zlobit, když řeknu, že Dr. Steenbarger je trochu vyšší liga, proto vítám každý jeho přeložený článek i vydanou knihu. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím , kdo napsal ty jednotlivé body, ale vím, že tradingu nerozumí ani za mák. Uplně exceluje bod 8, kterém se vypráví, že musíme umět předvídat budoucnost.
Prokrista pána copaK trading je o křišťálové kouli? Nikdo na světě nemůže vědět jak dopadne obchod. Výsledek je vždy náhodný. Je to jako, když si hodíš mincí. Trading je založený na pravděpodobnostech.
A na seriích obchodů, které díky naší výhodě, kterou jsme si našli v trhu končí poměrně spolehlivě profity.
Jen se divím a mrzí mě, že autoři takto poměrně kvalitního webu toto pustili do oběhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...