Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otevírací gapy


majkll

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 193
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pesiak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak ale tam je rozdiel aj 80 bodov. To je strašne
> veľa. Prečo tak zrazu klesla cena ? Ja som nikdy
> doteraz nesledoval grafy, tak neviem. Preto sa
> pýtam a budem rád, keď mi to niekto
> objasní...Ďakujem!

Na trhy maji v nejvetsim meritku vliv fundamentalni zpravy, konkretne u kukurice jsou to zpravy o pocasi a urode, nejvice ze vseho tzv. USDA Crop Progress Report, tedy vyhlaseni zprav ministerstvem zemedelstvi (USDA), ktery je jednou za delsi dobu. A predstav si ze zrovna dnes jeden takovy report byl, a to je fakt nahoda jak cyp: usda01.library.cornell.edu/usda/current/CropProg/CropProg-10-28-2013.pdf

Tyto reporty vetsinou nezpusobuji gapy, nybrz velke breakouty, tedy dlouhe svice, nekolikanasobne delsi nez bezna velikost. Nedokonali brokeri nebo stranky typu investing.com to pak zobrazi jako gap, ackoliv tam byla ve skutecnosti jedna dlouha svice. U nekterych pofidernich brokeru je to zas naopak, treba misto otviraciho gapu ti vykresli jejich platforma dlouhou svici jako by tam byl breakout. Ale z pohledu obchodinka je to vlastne jedno, protoze rozdil v tom temer zadny neni, gap a dlouha svice je (alespon v mem chapani trhu) prakticky totez.

V tvem pripade je to denni graf, tedy skutecne se jedna o otviraci gap. Trhy se totiz hybou i kdyz je burza zavrena, ale o tom ti tu muze napsat uz nekdo jiny, kdo se na gapy specializuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem. Síce neviem, čo sa v tej správe píše, ale ešte sa na to pozriem s pomocou prekladača.

A vtedy v tom júni 2013 (ked bol ten velký gap na kukrici), čo sa vlastne stalo, nevieš ?

A ešte jedna otázka - ak by som mal v období pred týmto gapom otvorenú buy pozíciu na kukurici so SL na úrovni 640 a na druhý deň by burza otvorila na 583 (tak ako na tej kukurici), tak akože môj Stop Loss by sa nezrealizoval a mne by sa týmto jedným pohybom mohol vymazať celý účet ???! :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevim co zpusobilo ten cervnovy gap, ale nejspis opet jeden z tech crop progress reportu (je to zprava o urode a podminkach k pestovani, ci buhvi co). Podle vseho co jsem nasel, prvni report kazdeho roku je prvni tyden v dubnu, a prave letos tento dubnovy report zpusobil ten prvni gap co mas na svem screenshotu. Precetl jsem si k tomu jeden zajimavy clanek zde:

peterlbrandt.com/chart-of-the-day-april-2-2012-corn-is-going-back-to-the-price-level-of-1996/

Ono je pak jeste dulezite vedet jake jsou ty ruzne typy gapu, breakaway gap, area gap, measuring gap a exhaustion gap. To si nekde nastuduj, je to myslim popsane v knize Alexander Elder: Trading for Living (klasika).

Jinak myslim ze mas pravdu s tim vyluxovanym uctem, to je prave nevyhoda pozicniho obchodnika, ze gapy ho muzou privest na mizinu. Moc o tom nevim, detaily tu snad jeste napise nekdo jiny kdo se tim do hloubky zabyva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, předem se omlouvám za možný dotaz mimo mísu, ale jsem stále ještě téměř začátečník fungující na demo účtu (webová platforma bossafx - asi 2 měsíce), tak hledám ten pravý styl obchodování, vzhledem k tomu, že stále chodím do práce, tak se mi líbí právě obchodování gapů. Začal jsem se s ním zaobírat hned od začátku - SP 500 a EU50. Zaujalo mě, že obchodujete gapy na amerických trzích každý den, mě se v platformě demo účtu zobrazuje na amerických trzích pohyb 24 hodin denně (viz obrázek) k přerušení obchodování dochází jen od pátku do pondělí (v pátek close v 22:00 a otevření v pondělí v 00:00 našeho času). Každodenní uzavírání obchodů mi "funguje" jenom právě pro evropský trh... Otázkou je, kde je chyba? špatná platforma, nějaká moje neznalost...? Předem díky za pomoc.

25895

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mlok:

nemyslím..myslím hned první vytučněný výraz v terminologii - CO JE TO GAP??? ale abych zbytečně nezanášel vlákno tvým dalším dotazem - u gapů se nebere v potaz noční seance, tj. je potřeba si nastavit template grafu na vymezený časový úsek hlavních obchodních hodin, viz ten první příspěvek..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mlok: Tvuj broker bud nepodporuje sablony podle kterych se graf zobrazuje, a nebo ano, nicmene to mas nastavene na 24/5 sablonu ktera ukazuje grafy elektronickeho obchodovani. Gapy vznikaji mezi seancemi pitoveho obchodovani, prave tim ze se "zakreje" ta cast grafu ktera je pouze elektronicky obchodovana. Majkll ma rozhodne pravdu ze s bossafx to nema cenu ani zkouset. Porid si treba Ninjatrader demo zde www.zen-fire.com/pages/demo/demo.html a pak si tam nastav tu sablonu na RTH, vice detailu jsem psal zde: www.financnik.cz/forum/read.php?31,204980,page=63

Pripadne jinou platformu dle libosti... nerikam ze Ninja je nejlepsi, ale pro zacatky urcite stoji za zkousku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já věděl, že to není úplně ideální už jen kvůli rozdílu jaký je mezi buy a sell, například u SP500 je to 0,7...což je fakt docela dost, ale přišel jsem k tomu, jako k prvnímu a je docela user friendly. Před pár týdny jsem zkoušel Interactiv brokers a s tím jsem docela bojoval - tím to nechci nijak shazovat, jen po pár měsících na demo účtu to bylo na mě moc.

Už jsem si ale stáhnul NinjaTrader, tak to snad zvládnu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...