Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otevírací gapy


majkll

Doporučené příspěvky

Sentrix,
v předchozích backtestech jsem SL pouze měřil a jako nejvýhodnější mi vycházel SL=125 RRR= 1:1,7.
V současnosti experimentuji s SL ve výši 30% 5-dní ATR RRR vychází zhruba 1:1.
Jde ale jen o hrubé závěry. Tento měsíc jsem zatím zobchodoval 9 gapů se ziskem 1919,88 ( po odečtení komisí), to dělá někých 213 dolarů zisku na obchod. Poměr ziskových a ztrátových obchodů je 7:2, Vysoké sl každý den také nesnesu. Dnes jsem měl již velké ztráty na swingu (1600) a v gapech byla taková volatilita, že jsem sice dosáhl zisku 530, ale nakonec vylítl na posunutém SL=+330. Někdy SL neposunuji, ale dnes jsem na ztrátu už neměl nervy. ; no zatím to není příliš vypovídající, ty data jsou skutečně jen na základě málo obchodů.
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 193
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Scott Andrews sice neobchoduje gapy ve dnech, kdy je "Jobs report", ale já jsem po zvážení vstoupil na "play the gap", tedy na pokračování ve směru mezery. Zavřel jsem obchod v zahuštění příkazem market s profitem 350 dolarů. Aby bylo vidět jak reagoval trh na zprávy o nezaměstnanosti v USA přidávám graf znázorňující oblast premarketu. Dobré obchody, P.

18653

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdar PetrPavel

Mam dotaz k ATR, co to znamena: 30% 5-dní ATR na 5 minutovom grafe. V Multicharts je funkcia AvgTrueRange, ktora bere na vstup 1 parameter a to je pocet barov dozadu. Tazke by to mohlo byt nejak takto:

0,3 * AvgTrueRange(5 * pocet barov za den)

Beries do uvahy aj hodnoty z premarket? t.j. mimo 08:30-15:30


diky
roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

smato
ten 5dení ATR jsem převzal o S.Andrewse a musím přiznat, že mi velmi stoupl počet úspěšných obchodů. Dříve jsem používal fixní SL kolem 125 - 150 usd na ES.
Nyní ATR zjišťuji přes Ninju, kde si ho prostě nastavím na dení time frame. Víc se tím prostě nezabívám, větší důraz kladu na S/R úroveň na kterou chci dojít - profit target. Velmi důležitá je volba, který index budu obchodovat. Vpodstatě si každý den připravuji jak ES, tak i TF. Rozhoduji se tak pět minut před open, podle toho, který obchod je jistější a samozřejmě podle možného profitu.
Multicharts mám sice nainstalován a v budoucnu uvažuji o placené verzi pro bakctesty, ale zatím jej moc nepoužívám. Nicméně výpočty bych dělal pro regular seassons (doufám, že jsem to napsal správně).
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix,
kupodivu mi v testech vycházel SL kolem 125, ale v live obchodech se to pak příliš nedařilo. Mě asi vyhovuje větší SL, trh byvá často velmi divoký a potřebuje "dýchat". U ATR se mi občas stane, že trh dojde až téměř k SL a pak otočí a ještě zkončím v zisku. Nemusí jít zrovna o ATR, ale u gapů se zřejmě vyplatí jít na větší stoploss. Nemám zkušenost s AOS, ale při diskrečním obchodování je počet úspěšných obchodů dostatečný, aby vyvážil vysokou stopku.

Příkladem může být současný obchod SL mám 6 bodů na ES. Vstoupil jsem Buy, ale trh šel k jihu, aby otočil jediný tick před mým SL. U dvou kontraktů šlo o ztrátu téměř 600, ale je možné že dnes ještě skončím v plusu. Uvidíme. Těsně před vstupem jsem byl rozptýlen domácími záležitostmi - má chyba. Správně jsem měl vstoupit do TF a teď už bych měl vyděláno. No uvidíme.
Dobré obchody,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to vyšlo přesně podle plánu, možná to půjde ještě dál, ale mě to stačí. Výstup nastaveným profit targetem. Zisk 266,96. Podstatné!!! S menším stop losem bych to nezobchodoval, takže 5-denní ATR se mi zatím osvědčuje. Na fotce je vidět jak se trend otočil 1 tick od mého stoplossu! Není to poprvé co se to takto otočilo. Dobré obchody. P.

18695

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix,
nevím přesně, kdy jsem začínal s gapy, dlouho to nebude. Můžeme to vzít od začátku roku. Nemyslím, že to je nějaký vzorek, ale budiž. Od 3.ledna jsem vydělal 5120 dolarů z toho na gapy připadá 16 obchodů a 2947 dolarů - průměr na obchod = 184. Tyto částky jsem vydělal s účtem kolem 6000 dolarů, ale protože na stejném účtu obchoduji i další typy obchodů nejsem schopen vyjádřit procentuální zhodnocení z gapů.
Ale jak jsem již zmínil není to výsledek, který by cokoli znamenal, uvádím to zde jen abych překonal svou stydlivost a byl k sobě poctivý.
Upřímě víc pro mne momentálně znamená, že jsem 13 dní za sebou neutrpěl ztrátu, ale i to je spíš takový hec. Není to důležité, uvidíme za rok a ještě lépe za dvacet. Se štítem nebo na štítu.
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel,

diky za info, budu s tim experimentovat. Ja skousim trh YM, 2 mesacny backtest na YMH12 mi vyhodnotil cca 1500-2000 zisku. Strategia vstupuje na D-OC, U-CO, D-CL a U-HC a vystup je bud na fixnom SL alebo na tesne pred koncom RTH cca 9:50. Chcelo by to prehnat vacsou historiou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

badbone
ano, je to dopsané textem. Pro svou potřebu mám už zavedené, že prior low mám čoklit čerchovanou čáru, pro prior high tutéž čárkovanou, nigh session (premarket) mám totéž v hnědé. Prior day open a close označuji cadetblue atd....
takže podle čáry hned vím o kterou s/r úroveň jde. Ale když to dávám sem "na sklo", tak doplňuji popisky, aby se případný zájemce dokázal orientovat.
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...