Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Dobry den Brondo,
chapu Vasi zenu, ze se ji takova dovolena asi moc nelibila:-))) Se zapalenim do tradingu jsme na tom stejne.
Kazdopadne, Force Index jsem nikdy netestoval, protoze neni v TNT a nepatri do me krevni skupiny. Stejne tak jsem nikdy netestoval Elder Ray, ktery se vsak zda byt velmi velmi dobry.
U 2.screen pouzivam oscilator MACD Hist = vstupy a mam s tim fantasticke vysledky. Velmi podobny je SSTO.
Muzete pouzit citlivejsi CCI histogram, divergence FSTO nebo divergence %R [dle meho se nejvice Force Indexu podoba prave divergence %R, ale to je jen muj osobni nazor]. Pro vstupy jsem tyto citlive indikatory v ramci TSS detailne nestudoval.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den,
pro zacatecniky uvedu dalsi velmi jednoduchou strategii swingoveho obchodovani:

Indikatory potrebne k uspesnemu obchodovani : EMA, W%R.
Obchodni pasmo: denni grafy.

Hlavni trend urcim na tydennim grafu, a to : je-li bar pod EMA 26, je hlavni trend Bear. Je-li bar nad EMA 26, je hlavni trend Bull.

Na dennim grafu obchoduji v souladu s hlavnim trendem, pricemz vstupy do pozice hledam na EMA 13:
Je-li hlavni trend Bull, na dennim grafu cekam az bar prorazi EMA 13 do bull trendu. Vstup do pozice Buy Stop 1 tick nad last high.
Je-li hlavni trend Bear, na dennim grafu cekam az bar prorazi EMA 13 do bear trendu. Vstup do pozice Sell Stop 1 tick pod last low.

Vystup z pozice na dennim grafu pri divergenci W%R oscilatoru a grafu ceny. W%R s nastavenim 14 period, horni line 85, dolni line 15:
jsem-li na dennim grafu v long pozici, vystup kdyz cena utvori nove high a W%R toto nove high v pasmu nas 85 nevytvori.
jsem-li na dennim grafu v short pozici, vystup kdyz cena utvori nove low a W%R toto nove low v pasmu pod 15 nevytvori.

Vystupni prikaz: umistit pod last close pokud jsem v long pozici, nebo nad last close pokud jsem v short pozici.

Vstupni SL: 2% celkove vyse uctu.
Trailing SL: neposouvam, cekam na dokonceni vystupniho signalu od W%R.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry vecer,
po ty, kteri se shledli v TSS, uvedu dalsi variantu kombinace indikatoru, urceni vstupu a vystupu.

Pro spravne urceni bodu pouziji indikatory EMA a RSI.

Hlavni trend urcuji na weekly grafu:
je-li EMA 26 Rostouci = hlavni trend BULL.
je-li EMA 26 Klesajici = hlavni trend BEAR.
Zamerne neuvadim vztah bar vs. EMA, protoze hlavnim faktorem je klesajici / rostouci EMA. Klesajici znamena, ze dnesni hodnota EMA je nize, nez vcerejsi. Rostouci znamena, ze dnesni hodnota je vyse nez vcerejsi.

Vstupni body urcuji na daily grafu:
Je-li hlavni trend BULL, pak na daily grafu hledam moment, kdy je RSI indikator [14 period] pod svoji central line a EMA 13 je Rostouci. V tento moment lze vstoupit do pozice prikazem BUY STP 1 tick nad last high.
Je-li hlavni trend BEAR, pak na daily grafu hledam moment, kdy je RSI indikator [14 period] nad svoji central line a EMA 13 je Klesajici. V tento moment lze vstoupit do pozice prikazem SELL STP 1 tick pod last low.

Vystupni monet je:
Long pozice = RSI [14 period] protne Upper line nebo vytvori Bearish divergenci.
Short pozice = RSI [14 period] protne Lower line nebo vytvori Bulish divergenci.
Nastaveni RSI lze take 9 period.
Upper / Lower line RSI indikatoru je nutne pro kazdou komoditu nastavit individualne. Upper line je zpravidla mezi hodnotami 75 - 80 / Lower line mezi 20 - 25.

Vstupni risk: 2-5% celkove vyse uctu. Pokud je celkova vyse uctu mensi nebo rovna 5,000 USD pak lze tradovat Corn, Sugar.

Trailing SL: mozne ponechat na vstupni hodnote risku, nebo posouvat 1 tick pod EMA 13 pri long pozici / nad EMA 13 pri short pozici.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Libic,
díky za vysvětlování TSS. Snažím se mu porozumět, zaujala mne jeho jednoduchost. Bylo by možno uvést některé příklady v kombinaci s MACD, %R a RSI? Mám trochu problémy se vstupy a např. v kombinaci s RSI toho moc nevidím. Používám TNT. Pomohlo by to možná při dalším studiu i jiným, které TSS zaujal. Stačí jednoduše komodita, indikátor, datum vstupu a výstupu. Jsem v začátcích, tak potřebuji nakopnout :-)). Děkuji předem za ochotu.

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Ivane,
priklad obchodu, ktery jsem udelal na Sugar.

SBH06

Aug 24
Weekly: EMA 26 Rising
MACD-H 12.26.9 Uptick nad central line
Daily: EMA 13 Rising
MACD-H 12.26.9 Uptick nad central line
[dalsi varianta = SSTO 14.3 prekrizeni do bull trendu pod central line]
[dalsi varianta = RSI 14 protla central line zespodu nahoru]
To Do: Aug 24 umisten BUY STP na hodnote 10,22.

Aug 25
Otevrena long pozice. Ochranny prikaz SELL STP umisten [po konfirmaci vstupu] na hodnote 9,99 [proc zrovna tam me stalo mnoho tydnu pocitani].

Sep 01
Exit na Profit Targetu umistenem na hodnote 10,73 [proc zrovna tam me stalo mnoho mesicu studovani]. V pripade, ze neni umisten profit target, slo umistit prikaz SELL STP pod last low, protoze RSI 14 protla horni line. SELL STP prikaz je mozne nasledne posouvat vzdy pod last low dokud nebude vyplnen, v tomto pripade to bylo asi Sep 09 nekde kolem 10,62.

Pouze doplnim, ze se jedna o hruby vytah mych vypisku z tohoto obchodu. Cilem je predevsim ukazat zpusob kombinace indikatoru v ramci TSS.

Preji mnoho uspechu!!

Libic


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
uvedu jeste jeden ze svych obchodu:

LCV05 [Live Cattle]

Sep 06
Weekly: EMA 26 Rovna
MACD-H 12.26.9 Uptick pod central
Daily: EMA 13 Rising
MACD-H 12.26.9 Uptick nad central
[mozno = SSTO 14.3 prekrizeni do bull trendu nad central]
[mozno = RSI 14 protnuti central line zespodu nahoru]
To Do: umisten BUY STP prikaz na hodnotu 83,100.

Sep 07
Vyplnen vstupni prikaz, umisten ochranny SELL STP prikaz na hodnotu 82,275.

Sep 12
Vyplnen exit prikaz na profit targetu = 85,725. Tehoz dne RSI 14 prekrizil horni line, tedy slo umistit SELL STP pod last low. Nasledujici den by doslo k vyplneni za cenu kolem 85,000. Tehoz dne SSTO 14.3 prekrizil horni line, tedy slo umistit SELL STP pod last low. Nasledujici den by doslo k vyplneni za cenu kolem 85,000.

Profit: 950 USD [zaokrouhleno].

Vypocet vstupniho SL, trailing SL, profit targetu si jiste kazdy zajisti sam. S indikatory lze pracovat, tedy menit jejich hodnoty dle vlastni libovule. Bohuzel to vyzaduje mnoho testovani. Uspesnost mych vstupu je 75%, tj. 75% otevrenych pozic je profitabilni v ratiu 1:2,43 vuci vstupnimu risku. Kdo bude chtit, muze prijit na muj kurz obchodovani, ktery treba nekdy udelam:-)

To: Radim
Toto je kratka a prakticka ukazka fungovani technicke analyzy oproti Vasi dlouhe a teoreticke uvaze o nefungovani technicke analyzy uvedene v jinem vlaknu. Snad uz TA porozumite vice.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Dzinku,
na Forexu jsem zkousel skutecne jen divergenci MACD-H a byl jsem prijemne prekvapeny. Jsem skutecne presvedceny, ze lze na teto divergenci postavit obchodni strategii bez jakekoliv analyzy fundamentu. Co se tyka jinych variant TA nemohu rici, protoze jsem nikdy vice nezkousel.

Preji mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...