Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Dobry den Ivane,
pokud Vam to pomuze, pak je to jen dobre. Ve veci setkani ohledne TSS jsem si delal skutecne jen legraci. Netroufam si verejne prodavat neco, co jsem se naucil od Eldera a nyni to nabizet jako sve "umeni". Vrele Vam doporucuji jeho literaturu k nastudovani. Chvilku to bude trvat, nez si date vse dohromady, ale velmi se to vyplati. Nakup jeho literatury a studium jeho literatury je 100% investice. Pokud mluvite jen prumerne anglicky, pak se slovnikem hrave prelozite jeho text. Skvelym prinosem jeho knih je, ze Vas nauci zaradit indikator do systemu, nauci Vas skladat obchodni system.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

I když to setkání byla zřejmě legrace, nebyla tak daleko od věci. Myslím, že se v tomto fóru postupně zformuje skupinka traderů, které Dr.Elder a TSS fascinuje a bude si chtít trvale vyměňovat názory a zkušenosti. Kdo ví, možná někdy, až přijedete do ČR, budete překvapen, kolik lidí si s Vámi bude chtít popovídat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Brondo,
dekuji Vam za Vasi odpoved. Ja osobne kazdemu vice doporucuji nakup dotycne literatury. Veskere poznatky Eldera jsou popsany na cca 500 stranach textu a jen tezko se prenaseji do par radku, ktere uvadim zde na Financnikovi. Nektere parametry TSS jsem si doladil ku prospechu svemu a nerad bych prezentoval system, ktery je uz castecne upraven me osobe a memu vnimani idealniho systemu. Souhlasim s Vami, ze jakekoliv volne setkani na tema TSS by bylo velkym prinosem pro nas pro vsechny.

Doplneni obchodniho systemu TSS:

V nekolika variantach jsem jiz popsal vstupy do pozice a soucasne vystupy v ramci TSS. Dalsim dulezitym bodem je vyradit ty obchody, ktere jsou jiz blizko sveho "stropu" nebo "podlahy". Tedy, planujete-li vstoupit do short pozice dle pravidel TSS, nevstupujte tehdy, je-li SSTO [14.3] pod line 15. Planujete-li vstoupit do long pozice dle pravidel TSS, nevstupujte tehdy, je-li SSTO [14.3] nad line 85. Duvod tohoto pravidla je jednoduchy: hledate-li obchody, kde budete mit RRR minimalne 1:2, pak prave toto pravidlo Vas chrani pred oteviranim pozic, kde muzete vytezit z trendu jen velmi slabe a neprofitabilni RRR.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici,
díky za pomůcku ke vstupům.
Já mám obě Elderovy knihy a nyní dočítám "Come Into My Trading room". Tato kniha mne zaujala dokonce více než prvá. Trochu se potýkám s množstvím informací. Čeká mne utřídění systemu a brzy začnu testy na historických datech v TNT. Zatím ještě váhám mezi ID a pozicí. Rozhodnu se až dle výsledků testů.
V každém případě jsem vděčný za každé praktické zkušenosti s TSS. O mých testech budu informovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Brondo,
skvele, ze jste precetl obe knihy. Dejte vsemu chvilku casu a uvidite sam, ze vysledky prijdou samy. Pokud se nasledne zamerite na nejaky styl, prectete si dane kapitoly jeste jednou. Ja to delam neustale. Z meho pohledu je financne vynosnejsi tradovat intradenne, avsak musite byt u PC cele dny. Pozicni obchodovani nevyzaduje Vasi celodenni pritomnost u PC. Vse ma sve pro a proti. Osobne kombinuji oboji, protoze hodne cestuji a v te dobe nemohu delat intradenni obchody, pouze pozicni. Kdyz jsem doma, pak traduji soucasne pozicne i intradenne.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Libici,
chtěl bych se Vás zeptat, jak jste vyřešil problém u Impulse System když jde trh do strany a objeví se vstupní signál (EMA i MACD jdou stejným směrem). Používáte k tomu jen Triple Screen, nebo i nějakou jinou pomůcku?
Já jsem teď ve fázi, kdy kombinuji poznatky z předchozích měsíců testování s mojí strategií s Elderovým Impulse System. Zatím to vypadá už dost slibně, jediné co je tam ten největší problém, jsou jako vždy pohyby do strany.
Děkuji za odpověď,

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Beginnere,
Impulzni system pro pozicni komodity:
pokud jde trh do strany, tj. na weekly chart je EMA rovna, pak se na weekly chart ridim uptickem / downtickem MACD-H. Na daily chart obchoduji vzdy kombinaci EMA + MACD-H, tj. EMA rising + MACD-H uptick, nebo EMA falling + MACD-H downtick. System mam doplneny o SSTO, ktery specifikuje, kdy uz neotvirat long nebo short pozici. Daily MACD-H mam lehce upraveny, aby byl o trosku vice volatilni. Pokud je vstupni SL vetsi, nez si mohu dovolit, pak danou pozici neotviram. Cekam vzdy na 100% vyplneny vstupni pattern, tj. jak na weekly chart, tak i na daily chart. Do pozice vstupuji prikazem BUY STOP 1 tick nad last high [long pozice] / SELL STOP 1 tick pod last low [short pozice]. Uspesnost mych pozic nebudu popisovat, protoze by mi ji stejne nikdo neveril:-))

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici,
děkuji za tak rychlou odpověď, já mám spíš ale problém s pohybem do strany na daily chart (weekly jde treba nahoru) ale daily je v pohybu do strany - to mi dává nejvíce ztrát (asi ty jediné v mém systému), takže bych byl rád, kdyby se mi podařilo omezit ,,zbytečné obchodování,, v pohybu do strany, možná by to třeba právě mohl vyřešit SSTO... mohl by jste mi říci jak se SSTo řídíte? Řídíte se tam jen overbought a oversold oblastmi (př. když je overbought tak nejdete long?), nebo i něcím jiným?
Když jsem zkoušel o prázdninách čistě jen elderův Impulse System i s Triple screen, tak se mi na tom nelíbila jedna věc... než se splnili všechny podmínky (weekly uptrend a zároveň i daily uptrend (nebo downtrendy)) tak to trvalo kolikrát tak dlouho, že jsem třeba v určitém trhu udělal jen třeba 4 obchody za rok s naprosto zanedbatelnými zisky, pak jsem vypustil weekly charts a počet obchodů rapidně stoupl a stouplo i zhodnocení účtu, ale taky se objevilo více ztrátových obchodů. Proto se teď snažím IS zkombinovat s mojí minulou strategií postavenou na SR úrovních.
Jak to myslíte se zvýšením volatility u MACD-H? zmenšil jste časová období, ze kterých je MACD-H počítán? A to nastavení máte pro každý trh stejné, nebo jiné?

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Beginnere,
co se TSS tyka:
Nemam s nim zadne problemy, prave naopak. Na weekly chart nastavim EMA + MACD-H pro urceni hlavniho trendu. Muzete vypustit MACD-H a vstupovat jen na zaklade EMA. Na daily chart muzete pouzit napr. kombinaci EMA 13 + SSTO s nastavenim 7,3 nebo RSI s nastavenim 9 nebo 7 period. Vstupujete kdyz:
1] Weekly EMA rising + Daily RSI nebo SSTO pod central line a EMA 13 rising.
2] Weekly EMA falling + Daily RSI nebo SSTO nad central line a EMA 13 falling.
3] Je-li na Weekly chart EMA rovna, pouzijte MACD-H uptick / downtick pro urceni trendu.
Tyto vstupy funguji velmi dobre. Mozna je problem, ze pri hlavnim bull trendu cekate na oscilator v oversold zone, coz se skutecne stava jen velmi zridka. Nejsem si jist, ale kdyz SSTO nastavite na 5,3 pak je tento velmi volatilni a ukaze Vam vice vstupu v overbought / oversold zone.

Impulzni system:
Netusim, jak by Vam mohli pohyby do strany delat problemy?? Ja s tim nemam problemy zadne. SSTO pouzivam pro urceni hranice, kdy uz nevstupovat do long / short pozice. Long pozici neotviram, kdyz je SSTO 14,3 nad line 85, Short pozici neotviram, kdyz je SSTO pod line 15. Mozna to je ten duvod, proc otevirate prilis ztratovych pozic. Me to velmi pomaha temto se vyhnout.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Beginnere,
pozicni komodity:
obchoduji Impulzni system, tedy MACD-H pouzivam na weekly i daily charts. Na weekly charts pouzivam klasiku 12.26.9 a na daily charts pouzivam jine Elderem prezentovane nastaveni 5.34.7. Rikal jste, ze mate velke problemy pri pohybech do strany, coz me prekvapuje. Moje uspesnost je cca sedm az osm pozic z deseti otevrenych pozic, tedy na sedmi az osmi pozicich z desti vydelam penize a uzavru je s profitem.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici,
ještě by mě zajímalo, kolik tak obchodů za určité časové období děláte s tímto systémem? Například, kolik uděláte obchodů tak za čtvrt roku (v 1 trhu)?
Jen pro ujasnění tedy: Na weekly chart používáte MACD (12,26,9) a EMA 26 a řídíte se hlavně podle EMA, na daily používáte EMA 13 + MACD (5,34,7) a pak ještě pro ujasnění si vstupu použijete SSTO a jeho overbought a oversold areas?
Děkuji za ochotu,

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...