Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

To zdebrez:

tykání bych neřešil, nikdy jsem si na něj nepotrpěl a navíc jsem ještě student ;).

Znamená to tedy, že máte dny, kdy kompletně celou intradenní seanci řešíte vstupy jen do jednoho směru? Oproti tomu, jak obchodoji TSS já, mi to přijde dost radikální... Pravděpodobně bych měl ve těch "dlouhých" dnech, kdy třeba dochází k delší korekci (v rámci daily) od hlavního trendu pocit, že mi na mém tříminutovém grafu ujíšždí vlak. O to více mě proto zajímá, jaké máte načasování vstupu do obchodu? Popřípadě bych se rád zeptal, jestli Vám TSS generuje profitabilně, pokud to není příliš osobní otázka :-) .

Jonáš Mucha

"Ani ten nejlepší trader nedokáže předpovídat vývoj trhu. Ale dokáže se nenechat tímto vývojem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To wolf:

Zdravím,

"má" divergence je v koncepci zcela totožná, jak jí vnímá Elder. Jednoduše je to divergence ceny a MACD-H, FI nebo jiného indikátoru. Jednoduchá definice zní: Pokud cena tvoří vyšší high zatímco MACD-H tvoří jen nižžší high, pak se tvoří divergence. Stejně tak je tomu i u FI. U MACD-H lze divergenci rozdělit do tří bloků pro jednodušší rozeznání, přičemž klíčové je "zlomení vazu" medvědů/býků. Doporučuji nastudovat CIMTR, TFL a shlédnout Elderův traderský kamp, kde se Elder o nich přímo rozvášnuje :-).

Ještě bych se rád zeptal k Vašemu systému... Rozumím tomu dobře, že pro určení trendu využíváte pouze FI? Force Index zachyceje velikost "pohybu ceny" společně s promítnutím aktuálního volume, které se stará o to, aby velikost pohybů nebyla pouze relativní. Elder sám využívá FI jen pro načasování vstupu nebo filtr a bere z něj hlavně Divergence a extrémní vrcholy. V zásadě ale FI není tolik trendfollowingový indikátor, v porovnání s EMA nebo MACD-H. Jak přesně podle FI stanovujete hlavní trend?

Jonáš Mucha

"Ani ten nejlepší trader nedokáže předpovídat vývoj trhu. Ale dokáže se nenechat tímto vývojem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: iNTRA_FiN

Zdravím,

přesná definice pro zakreslení trendline neexistuje. Zálaží na tom, jaké mají jednotlivé bary rozpětí, na jakém jsou TF a jaká je celková tržní nálada. Osobně si ale myslím, že breakout TL z deseti úseček (na 1-5m TF) nemá příliš vypovýdající hodnotu. Čím delší TL je, tím výraznějším signálem bývá její breakout.

Jonáš Mucha

"Ani ten nejlepší trader nedokáže předpovídat vývoj trhu. Ale dokáže se nenechat tímto vývojem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Johny:

Spise jak rikam ted hledam a napadlo me co kdybych zkusil jen oscilator, ale zjistil jsem ze je to nevyhovujici... jak pisem sam Elder porovnat s macd nebo emou je profitabilni, takze jidu backtestovat typicky elder triple screen

PS(oscilator-idealni nacasovani do trhu
macd,ema a dalsi trendove indikatory-vstupovat ve smeru trendu! jak rikaji traderi: Trend is your friend, nebo vybrani profitu jeste nikdy, nikdo nezchudl) to jsou zaklady dobreho systemu a je tu to napsane vsude uz 100x ale kazdy si musi najit ten svuj system.

Pro intra fin a dalsi zacinajici:

myslete nez se na neco zeptate zkuste prvni neco aspon pohledat, a ne se pak ptat a kolik usecek mi potvrdi trend?(ve sve podstate kdyby jste mel nactene zaklady tady na financnikovy tak takovou otazku nemuzete polozit a jestli ani pak to nepochopite tak si to prectete znovu, nikdo vam tu nenapise tajemny vzorec napr: 4 usecky na macd potvrzuji trend, to si musite najit sam jake naunce vam vyhovuji a taky jestli je system profitabilni, v zaklade je treding statisticka vec takze bt urcite najdete sve "usecky" ktere vam psychycky vyhovuji a ktere vam nadeluji zisky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle mého mínění dosáhneme plného pochopení systému TSS v delším časovém rámci. Proto je dobré nejdříve začít například na denním a týdenním grafu. Zde se může plně rozvinout koncepce a smysl celého systému. Indikátory pak hrají pouze odvozené nástroje od naší myšlenky, kterou jsme tomu dali a se kterou jsme se dokázali identifikovat.
Tedy myšlenka primární a nástroje jsou od ní odvozené.
Kdo po tomto poznání netouží, může klást hlavní váhu pouze na indikátory, ale v tomto postupu netkví hlavní myšlenka a smysl tohoto systému. Nástrojů, které můžeme v systému TSS použít je několik, můžeme nastavit bezpočet period a proto se v systémech založených pouze na indikátorech může stát, že jeden bude ve stejném okamžiku ukazovat vzestupný trend a druhý sestupný. Proto je velmi důležité nastavit ke zvoleným časovým rámcům odpovídající periodu indikátorů, aby nebyly v zásadním rozporu. Každý obchodí systém by měl splňovat naše představy a až k nim hledat odpovídající nástroje, ne naopak. Budujeme systém k našemu obrazu a chybou by bylo pokud bychom ho budovali podle indikátorů, kterým nemusíme ani pořádně rozumět. Nikdy nepoužívejme indikátory jako pouhou berličku, protože ta nám nikdy nedá plnohodnotnou odpověď. Tu nám dají pouze závěry našeho přemýšlení, pokud si dáme práci s tím, abychom celou problematiku pochopili.
Systém TSS je ve své podstatě strašně jednoduchý a logicky odůvodnitelný, ale jako vše, i on není dokonalý a může mít spoustu chyb. Jde o to vystihnout zásadní věci a minimalizovat slabá místa. To ale nejde udělat paušálně, protože každý z nás preferuje jiné myšlenky.
Každý může nejdříve začít otázkou, jaký nástroj použije k určení hlavního trendu. Jestli EMA, MACD-H , nebo jiný nástroj, nebo kombinaci. Co musejí splňovat, jaké signály musejí dávat a co od nich očekává atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jonny-Em:

Odpovídám se zpožděním, protože jsem si byl zalyžovat.
Ano je to přesně tak, celý den jen jeden směr. Navíc ani zdaleka neobchoduji každý den. Moje intradenní obchdování je v podstatě intradenní jen proto, že pozici nedržím přes noc. Možná se ale i to změní. Pocit s ujíždějícím vlakem znám, ale myslím, že už se s ním nenechávám ovlivnit. Vstupuji na 5min TF po divergenci MACD-H a přetočení signální na EMA 20. Systém je profitabilní.

Zdenek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den,
jestli tedy obchodujete intradenne do jednoho smeru celou seanci, vynechavate dny s reporty? Podle meho nazoru trh ovlivnuji fundamenty, ktere meni naladu trhu. Takze i kdyz se rano trh probere pozitivne, muze mu neco zkazit naladu behem dne a trend se zmeni.
Ale vetsinu dnu se nic moc podstatneho nedeje, takze vazne zacinam koketovat s myslenkou obchodovani podle nalady, do jake se probudim. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den všem.
Chtěl jsem požádat zkušenější tradery, kteří obchodují live, zda by mne a alt. ostatní nenasměrovali "kam za výstupy". Popř. neuvedli, zda výstupy řeší také na více TF. Nejde mi o konkrétní metodu. Ctím každého usilovnou práci a studium a ze zkušenosti vím, že není nad osobní výzkum, který dá mnohem více, než návody typu "Step by Step". Nicméně alespoň nasměrování ke kvalitní literatuře by velmi pomohlo, zejména od těch zkušenějších jako je Libic, ale bude vděčný i za tipy od ostatních. Někdy mám pocit, že vstupům je věnováno mnoho energie, avšak výstupy jsou zde (i jinde) řešeny v malé míře i když se dle mého názoru jedná o nejzásadnější část tradingu.

Děkuji předem za jakékoli příspěvky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den Libic,

Chtěl by se jen zeptat pro ujasenění na hlavním trendu určuji trend podle posledních dvouch sloupců na histogramu. Tzn, ale ne na tom aktuálním týdnu ale na týdnu zpátky. Takže signály pro Long nebo short jsou s týdenním zpožděním jeslti tomu dobře rozumím.

Děkuju za odpověd

Privada

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...