Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trading a život u moře – Lanzarote #3


Doporučené příspěvky

Problém je, že na měsíc to neseženeš za tak dobrou cenu jako když to pronajmeš na 6 měsíců a více. Mám to tam podrobně proježděné a nejlepší se mi zdá bydlet v Jolly Harbour, jsou tam takové řadové domky na umělých prstech do moře(doporučuji jižní prst) u kterého je velmi kvalitní dlouhá pláž. V místě jsou dobře zásobované obchody, půjčovny aut atd. Pokud jde o vyhledávání ubytování, tak já hledám většinou tady:
www.holiday-rentals.co.uk/search/keywords:Antigua+%26+Barbuda , www.antiguaestates.com/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 50
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Jo je to tak, je to u Jolly beach. Jsou tam i hezčí pláže, jako například Ffryes beach(asi 10 min. autem od Jolly beach), ale infrastruktura, možnosti ubytování atd. jsou podle mě nejlepší v Jolly Harbour. Jj. Giorgio Armani a další už tam mají nakoupeno :). Já se taky chystám tam něco koupit, ale musím ještě udělat pár dobrých obchodů na burze ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Karibik jsem již také několikrát navštívil.Sám za sebe můžu doporučit třeba Barbados,který je také hodně vyhledáván milionářskou smetánkou(nedávno o něm byl pořad na ČT2 Milionářská bydlení-Barbados,když zagooglujete,tak určitě najdete),ale myslím,že pokuď zvolíte jakýkoliv Karibský ostrov,tak chybu určitě neuděláte.Sezona začína někdy v prosinci a končí koncem dubna-i počasí je v tomto období stálejší a tomu samozřejmě odpovídají i ceny zájezdů.Osobně volím termín mimo sezonu,hlavně z důvodu ceny-sice riskujete o něco horší počasí,ale ušetříte na ceně.Pár deštíků jsem již zažil,ale trošku jiných než jsme u nás zvyklý(zaprší a za chvilku je po dešti).Pokuď nemá někdo rád velká horka,tak moc tuto destinaci nedoporučuji,slunce je zde celkem hodně agresivní.Jezdím přes anglické cestovky,kde jsou ceny až o polovinu levnější než u českých cestovek.Není problém platit americkýma dolarama a pokuď si budete brát platební kartu,tak určitě embosovanou,např. v Dominikánské rep. jsem měl pouze VISU elektron,která není embosovaná a nechtěli mě jí při platbách brát.Před výběrem destinace ještě doporučuji ověřit vízovou povinnost,né se všemi ostrovy máme bezvízový styk.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tihoti: No u Anglických cestovek to funguje trošku jinak než jsme zvyklí tady u nás,kde na letišti stojí výletníci a delegát s CK si je převezme a všichni spolu hromadně odlétají.V Anglii ti cestovka zařídí pobyt v hotelu,kterej si vybereš v dané destinaci a v daným termínu,zajistí letenku a transfer z letiště do hotelu a zpět,vše řešíš pouze přes net.Ty si na letišti vyzvedneš letenku na nikoho nečekáš na nikom nejsi závislej a odletáš sám.Po příletu na letišti už čeká člověk má tvoje jméno napsaný na papíru a drží ho v rukách.Naloží tě do auta a odveze do hotelu.Tam tě zase převezme člověk,který se o tebe stará po celou dobu pobytu.Takže žádný stresy,že musíš pořád nekde na nekoho čekat.Jinak kamarád líta hodne casto z Anglie do Dominikanske rep. za svou přítelkyní,takže si kupuje také pouze letenku a kdyz jsme vse propocitavali,tak vzdy vyslo levneji si objednat komplet i s ubytovanim pres cestovku,nez kazdy zvlast.Ted pred vanocemi kupoval samotnou letenku za 950 liber.Me osobne vysel pobyt na 14 dni AI v petihvezdickovym hotelu na 800 liber.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tominotr: Já vím, že je to s CK často levnější, záleží taky na destinaci. Je ale potřeba vždy porovnávat porovnatelné. Když jsem byl naposledy na Seychelách, tak ve stejném termínu, ve stejném hotelu, při stejné délce pobytu, bych to s CK pořídil o 50% dráž. Zatím se na „moje ceny“ žádná, ani zahraniční cestovka nedostala. Za zpáteční letenku do Dominikánské republiky bych osobně nedal více jak 400 Liber. Toto, je ale vlákno o obchodování v zahraničí a ne o cestování, tak bych už raději k tomu více nedodával.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe2000:
Práve včera som zistil, že môj sused pracuje ako inštruktor potápania. Je to angličan, takže nie je problém sa s ním dohodnúť. Môžem ti zistiť telefón, len neviem ako ti ho poslať. Tu sa kontakty nemôžu uvádzať.
Zisťoval som ako je to s cenami. Ceny sú nastavené na turistov, takže týždňový kurz cca 600€. Prenájom výstroja zatiaľ neviem, ale môžem zistiť. Ale čo je podstatné, pre domácich sú tu ceny úplne iné. Bežne až o 50% nižšie.
O dva týždne chceme ísť skúsiť potápanie do bazéna / ešte sme sa nepotápali / tak sa popýtam.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Czechman,

být vámi, tak si informace ještě ověřím. Obecně ve Španělsku a Portugalsku i přes právo volného pohybu s vašim autem po EU existuje lokální zákon v rozporu s tímto právem, dle kterého nesmíte pobývat na území Portugalska nebo Španělska se svým autem déle, jak určitou dobu (u jednoho je to tuším 3 měsíce a u druhého 6 měsíců). V krajním případě vám mohou automobil i zabavit. Jediná cesta je registrace vozu v dané zemi a získání tamní SPZ, k čemuž se platí nemalá daň, dle stáří a kvality vozu. Portugalsko a Španělsko takto protiprávně vydělávají obrovské peníze každý rok. EU je za to pokutuje, ale pokuta je směšná proti tomu, co na těchto daní země vyberou. Je kolem toho dost humbuk, ale EU se snaží od toho dávat ruce pryč, protože pokud by uznala, že je to protiprávní daň (jako že je), tak by dané země musely vracet milionům lidí peníze. A jelikož obě země aktuálně bankrotují a peníze nemají, tak na to EU netlačí a hraje mrtvého brouka.
Existují samozřejmě určité administrativní "kličky", jak SPZ získat bez zbytečného placení, ale na to je třeba speciálního poradce přímo v dané zemi.
Jinak toto platí v kontinentálním Španělsku, zda i na Lanzerote, to netuším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je jednoduchý. Při namátkové kontrole (jako že tedy jsou pořád nějaké) vás chytne policie a jelikož uvidí cizí SPZ, tak si vás poznamená do počítače. Pokud vás za půl roku chytnou znovu a najdou v počítači, pak z pohledu jejich zákona jezdíte neoprávněně (stejná značka po 6ti měsících stále ve Španělsku) a zabaví vám automobil. Vrátí až po zaplacení daně a registraci na lokální SPZ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...