Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy-nováčci


Jakub

Doporučené příspěvky

Dobrý den, Rád bych se se zkušenějšími tradery porail o svém (plánovaném) obchodním systému. Je to prozatím pouhý náčrt či myšlenka na možný budoucí systém. Potřebaval bych prosím několik rad ohledně indikátorů a toho zdali se na "jednu věc, nedívám dvěma stejnými nástroji". Pro vstup do pozice bude sloužit jako hlavní indikátor Heiken Ashi a dva "kanály" které jsem vytvořil zakreslením EMA High (perioda 4) + EMA Low (perioda 4). Pokud Heiken Ashi překříží EMA High vstupuji do dlouhé pozice, pokud překříží EMA Low vstupuji do pozice krátké. Jako filtr pro veškeré vstupy poslouží EMA 34 + EMA 204, posuzuji díky nim situaci na trhu (chop, uptrend, downtrend). Neměl bych vstupovat do dlouhé pozice pokud se ceny nacházejí na hranici EMA 34 a naopak. Cenové kanály by se měly také vyvíjet ve směru předpokládaného trendu, tzn. neměly by být "ploché, hýbat se do strany". Jako poslední komponent jsem zahrnul indikátor Woodies CCI, který slouží jak pro filtr daného trhu, tak pro upřesnění vstupu. Platí následující pravidlo CCI úsečka musí mít modrou barvu (v případě opačné pozice samozřejmě červenou) Chop indikátor musí být zelený (popř. žlutý), Sidewinder by měl mé pozici také "nahrávat". Uvažoval jsem i nad vstupy na korekcích na EMA 34 ale zatím si moc nevím rady. Na závěr přikládám obrázek s popisem a tím jak by to všechno mělo vypadat. Prosím Vás pouze o "hrubé" posouzení daného systému na první pohled. Pokud by bylo možné uvažuji nad tím že bych tento systém obchodoval, také jsem přemýšlel nad systémem FinWin. Všem vřele děkuji za případné odpovědi.

11489

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Timur443

zdravím Ťa, alter to napísal ironicky , ale musím povedať že má pravdu ....
napísal si....zdali se na "jednu věc, nedívám dvěma stejnými nástroji".

pravdu povediac na to sa nedá dívať vôbec, neber to ako výsmech , ale fakt to máš "prečančané" hotová diskotéka. Pokial nemáš vlastný systém a si úplny začiatočník tak skus radšej Fin-Win nakolko tu ohladom toho systemu nájdeš značnú podporu a je to funkčný systém no samozrejme aj tam si musíš nájsť čo ti bude vyhovovať viac. Nemám nič proti Woodimu , ale určite by som ti to hneď vyhodil z hlavy. Ako začiatočník ktorý ani nevie čo má vlastne sledovať bude Tvoju pozornosť odvádzať farba jednotlivých indikatorov či sú dost farebné a či je tam signál od Ema a podobne , nakoniec sa tak zamotáš že nebudeš vediet čo máš vlastne sledovať. Vlastný sistém si môžeš vybudovať neskôr ked uvidíš v praxi ako to cele funguje .


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Timur443


testuj všetko , vyber si max 3 paterny a klasicky si prejdi niekolko mesiacov trhu ktorý chceš obchodovať na vyššom Tf ku 15 min a nižšom 3 min , je to len ako príklad tfko si daj ake chceš, hlavne je aby si videl danný patern z oboch pohladov a uvidíš jeho silne a slabe stránky , idealny výstup pre začiatočníka je na pevnom PT ktorý bude fixný , ale rozdielny pre jednotlive tfka lebo logicky patern z vyššieho tfka ti dá aj väčší profit . To iste plati pre Range ak budeš testovat Range 3 vyššie bude range 15 . Prajem Ti vela štastia a trpezlivosti.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, Hned při tom jak jsem chtěl začít testovat systém FinWin jsem narazil na menší zádrhel. Backtestuji v platformě Ninja Trader. Mám však potíže se zobrazením CCI, ukazuje mi to pouze křivku bez červených a modrých barů. Není to sice zásadní problém ale pomohlo by mi to při vizualizaci. Může mi někdo pomoct?

11533

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Timur 443 :



Když jsem nevěděl kudy kam a ztrácel jsem naději , položil jsem sám sobě otázku jak to asi dělali ti chlapíci bez počítačů a bez těch skvělých indikátorů . Po nějakém čase jsem zjistil že si přestanu komplikovat život indikátory a že budu svou energii soustředit jen na jednoduché věci tak jsem zvolil trendové kanály , volume a trendové linky společně s S/R úrovněmi . Začal jsem vyhledávat situace kdy trh prorazil S/R úrovně a tyto čtyři věci mi pomohli vidět v grafech další věci které jsem díky indikátorům neviděl a na základě těchto jednoduchých , ale cenných poznatků jsem byl teprve schopný postavit si první systém .


PS: proč dělat věci jednoduše když to jde složitě



:) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpovědi,

Chápu Vás nechci si to příliš komplikovat. Jen drobná otázka k backtestu. Jak už víte testuji systém FinWin. Jak jsem se dočetl je v nim mnoho drobných odlišností a "filtrů", mám systém backtestovat s přihlédnutím na tyto "drobnosti"? Myslím tím například S/R úrovně, high a low předešlého dne atd.? Nebo mám udělat zcela "hrubý" backtest? Výsledky se jistě budou lišit, hrubý backtest nebude přesný a při papertradingu budu stejně muset na tyto věci přihlížet. Je dobré si například stanovit určitá (ne mechanická) pravidla že pokud je při signálu long cena příliš blízko high předešlého dne (nenabízí tak např. možnost většího růstu) mám obchod vynechat?

Děkuji za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se dá ručně vypočítat indikátor Will spread, z knížky moc moudrý nejsem, tak prosím, jestli by byl někdo taj hodný a napsal sem přímo vzorec, tedy kterí konkrétní veličiny mám pro výpočet použít. Děkuji mm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den! Toto je moj prvy prispevok na financnikovi.cz , som absolutny zaciatocnik, ktory ma zatial iba ake-take teoreticke znalosti - precital som zopar manualov, diskusii a clankov, zakupil zopar knizok a pod. Chcel by som sa uberat cestom futures alebo spreadov ( nieco pomalsie, urcite nie ID ). Chcel by som uz zacat s papartrading a backuptestovanim ale neviem ako a odkial vlastne zacat! Taktiez by som rad uz nazrel do nejakej aplikacie a skusal nejaky demo ucet... Prosim poradte mi odkial a ako vlastne zacat? Dakujem za pomoc. S pozdravom Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal3t:

je na dlouho psát vám krok za krokem, co máte dělat..musíte se do toho opřít trošku sám..zkuste zadat do vyhledávače na úvodní stránce hesla "stavíme obchodní systém" "obchodní systém" "backtest" "papertrading" "testování" a co vás napadne dalšího..ulehčí vám to v tom, že asi nechcete pročítat všechny články od začátku (což bych mimochodem doporučoval, každý vám něco dá, ikdyž se třeba orientuje na ID)..po poctivém hledání, určitě dostanete dobrou představu, jak dělat backtest, jak papertrading (případně playback) a jak stavět svůj obchodní systém....taky si určitě pročtěte ve fóru vlákna jako "backtesting" "papertrading" (použijte tentokrát vyhledávač ve fóru a podobné hesla jako na hlavní stránce)..taky mrkněte do wiki..tam zas najdete dobře rozdělené software atd.. www.financnik.cz/wiki/

co se týče pozičního obchodování a spreadů, tento server na tyhle směry není moc zaměřený (je primárně o ID), ale spousta věcí se dá aplikovat obecně na cokoli...ale třeba je tu malý seriál o spreadech www.financnik.cz/serial/spready.html ..jinak se zkuste mrknout i na opce..je tu k nim také základní manuál a několik článků..to by vás také mohlo oslovit.. viz. www.financnik.cz/serial/opce.html

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli tu máte někdo zkušenost se simulovanými daty z Ninja Trade.Mohl by jste mi někdo vysvětlit,podrobně jak je vyvolat ze systemu,co kde nastavit?Jsem uplný nováček,ale chtěl bych se tím množstvím dat nějak prokousat a postupovat dál.Jakým způsobem provádíte backtest přes Ninja Trade?

Dík za info Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...