Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy-nováčci


Jakub

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Stále se zde hledá obchodní systém.
Typický nováček přijde ke grafům zadá dva klouzavé průměry a zkouší. Takto odzkoučí strašné množství kombinací nastavení a zjistí, že mu to vůbec nefunguje. Pak si zvolí nějaký jiný indikátor, třeba MACD. Opět testuje různá nastavení. Jsou zde tři parametry takže těch kombinací je skutečně mnoho. Po půl roce zjistí, že opět přijde období a opět mu pracně zjišťovaný poměr čísel nefunguje a opět prodělává. Jak je to možné. Je to skutečně tak. Nic nefunguje. Jak tedy můžou jiní vydělávat? Není to podvod? Není !
Nedílnou součástí každé strategie je money management MM. Je potřeba se začít zabývat touto nejdůležitější složkou každé strategie. Doted jste zkoušeli obchodovat bez MM a proto bylo všechno ztrátové. Jakmile, ale začnete používat alespon základní MM, začnou se dostavovat i zisky. Co je MM? Jde v podstatě o zadání SL a PT . Tyto hodnoty si dělejte realisticky. Vždy podle konkrétního trhu. Zpočátku si vystačíte s poměrem SL/PT asi 1/1. Později můžete zkusit PT zvětšovat. Nebo jeden kontrakt uzavřít s takto nízkým poměrem (zajistí vám zisk při malém pohybu trhu) a na druhý kontrakt nastavit větší PT nebo trailovat stop loss (zajistí vám zisk, když trefíte delší trend).
Dále si musíte zadat podmínky po jaké ztrátě účtu přestanete dnes obchodovat a taky při jakém profitu ukončíte dnes obchodování. Stanovit si podle valikosti účtu kolik budete riskovat na jeden SL. Časem pak kolik můžete otevírat kontraktů.....
Takže závěrem: Je jedno pomocí čeho vstupujete a s jakým nastavením (EMA, MACD,RSI,CCI.....), ale vždy musíte používat MM, který se stará o profity. Pokud tuto část zvládnete na demovrzi a začnete být v plusu pak přejděte na live. Zde se přidá ještě další faktor a tím je psychika( strach o peníze a v případě zisků chamtivost- nereálné zvětšování PT) . Pokud vám bude , ale strategie fungovat na demu tak tento psychický nápor se dá poměrně brzo zvládnout. [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahojte tradeři ,posílám vám výkonnostní křivku patternu 0/V. Tento Pattern je obchodován plně mechanicky a je to vzorek pouze za měsíc Duben 2008. Graf je tříminutový ,obchodů bylo uskutečněno 45. Obchodovalo se pouze od 15:30 do 18:30. A brány byly naprosto všechny signály ,které splnovaly základní popis ,bez jakéhokoliv filtru ,filtr jsem chtěl aplikovat (měl jsem jeden připraven) ,ale zjistil jsem ,že bych nadělal více škody ,než užitku ,takže filtr musím ještě nějaký vymyslet i když s takovou úspěšností by nebyl potřeba ,ale mám velmi dobré zkušenosti s tím ,že mě mnou testovaný pattern naláká ,první měsíc šlape jako hodinky (tak jako i tento) ,ale další měsíce všechno sebere a ještě něco navíc ,že dokonce musím myšlenku úplně opustit ,takže filtr a nuanční úpravy budou nezbytné pro uspokojivé výsledky i na další měsíce. Signály byly brány do 18:30 ,protože po této době chodily dlouhé a ztrátové serie ,které by mi sebraly úplně veškerý zisk :( PT Long byl 200 Dolarů a PT Short byl 300 Dolarů ,SL byl pro oba směry 150 Dolarů. Score: 25 Long 20 Short 14 Win 11 Loss 10 Win 10 Loss 2800 -1650 3000 -1500 Jedná se o trh e miny russel 2000. Domnívám se ,že systém Finwin a jeho patterny jsou naprosto nevhodné pro nováčky (což jsem i já), protože pracují s velmi malým RRR a je tam velmi malý prostor pro chybovost. Tento Dubnový výsledek je pouze náhoda ,ale dá se na tom pracovat a odpíchnout se od toho. Moje teorie spočívá v tvrzení ,že obchodovat se dá naprosto vše ,od různého překročení přes všelijaká véčka a kombinace obojího. Důkazem toho je tolik patternů ve finwinu. V základní podobě budete mít vždy expectansy 1 ,budete se pohybovat kolem nuly ,jako by jste vstoupily do trhu na základě hodu koruny. Co ,ale tyto různé patterny tvoří úspěšnými je filtr. Je to filtr ,který je vypozorován a který odkopne víc ztrátových obchodů ,než ziskových a tím pattern tvoří úspěšným. Já si budu dělat a ukládat screenshoty všech ziskových i ztrátových obchodů a pokusím se najít něco co spojuje většinu bud ziskových nebo ztrátových a to použít jako filtr. Nikdy jsem to nezkoušel ,ale myslím ,že to je ta věc ,která mi chyběla a která možná udělá převrat v mém pátraní po úspěšném patternu ,takže mě čeká ještě dlouhá práce. Hodně štěstí

9990

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 3 týdny později...

Zdrvím vás vsetkych mam na vas prosbu. Potrebujem radu v akej spolocnosti by som mal zacat obchodovat , ja som totiz obchodoval na plus500 a za 4 dni som si tam spravil city zisk 300 ue no na zaciatocnika to nieje zle (mylím ) . Firma plus500 mi zrusila acc kvoli poruseniu zmluvy pricom som nic neporusil islo o to ze byvam so svojou priatelkou a ona sa tiez zaregistrovala na svojom pc. Pisal som im tam asi 40 e-mailov nech mi to vysvetlia a nic proste ma ignoruju a ked uz nieco poslu tak vzdy to iste dookola. Preto by som vas poprosil o radu o neakej solidnej firme na elektronicku burze najlepsie niektoru ktora ponuka aj zaciatocnicky bonus . Vpored dakujem za radu .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Stalo se vám někdy, že jste se intenzivně věnovali nějaké strategii, které jste věřili, po značně dlouhou dobu (řádově několik měsíců). A následně během okamžiku prozřeli a zjistili, že téměř vůbec nefunguje? Mně se něco takového stalo právě teď a jsem z toho na prášky. Důvodem byl nedostatečně precizní backtest, ne snad že bych ho zanedbal, naopak, ale z této zkušenosti musím říci, že backtest nemá valnou vypovídající hodnotu, pokud do něho nepromítnete zkušenosti z REÁLNÉHO obchodování. Proto bych doporučil všem začátečníkům backtestovat a optimalizovat na historických datech pouze okrajově(nezbytné kroky k vytvoření základní kostry strategie),ale hlavně se soustředit na paper trading, který vám dá podstatně reálnější představu o vaší strategii (tuto fázi jsem bohužel značně zanedbal) a nezbytné zkušenosti k vytvoření backtestu o který už se můžete opřít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mexil,
backtest má zcela jistě svoje specifika, ale dle mého je velmi důležitou částí tvorby strategie, řekl bych i nepostradatelnou. Je však důležité k němu přistoupit zodpovědně a mít od něj správná očekávání, osobně si umím představit přeskočení papertradingu nebo jeho významné zkrácení, ale bez pořádného backtestu ani ránu (tu)
jde o to mít správně definovanou strategii a tu "slepě" testovat, bez změn a nápadů, pokud nějaký zásadní přijde, tak znovu zpět od počátku ...

zjištění typu "backtest neni potřebný, zbytečný, potřeba urychlit" apod ... nejsou vinou postupů v tradingu, ale skoro vždy vinou tradera

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobry den,
backtestuji system FinWin uz nejakou dobu. Mam v celku slusne vysledky, ale nektere mesice fakt zadrhavaji. Pattern 0/v a 2v jsou celkem stabilni. Pattern BigV mi vubec nesedi a po nekolika mesicich backtestu jsem ho vyloucil. K moji otazce: Ma nekdo nejaky tip jak se vyhnout chopu??? Snazim se porad na neco prijit, par veci jsem vyzkousel, ale chopu se v podstate nikdy nevyhnu. Treba minuly mesic jsem s patterny 2v, 0/v vysel s vynosem 1350,-- a po prvnim dnu v novem mesici jsem uz v minus 600,- z toho tri obchody v chopu.
MA nekdo prosim TIP.
Predem moc dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...