Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy-nováčci


Jakub

Doporučené příspěvky

Ahoj Bubaku, podle tve otazky usuzuji ze hledas neco jako indikator na chop nebo neco podobneho. Asi nejlepsi pro definici chopu je ale sledovat cenový graf. Kdyz je chop tak dela trh rychle pohyby, vykresluje velké svíčky, jde do strany nebo se motá okolo klouzavých průměrů. Zkus si chop trochu nakoukat - nic lepšího ti asi neporadím. Přikládám obrázek dnešního trhu TF kdy byl na 20:15 hlášen report. Po reportu můžeš vidět typický chop. Snad jsem ti pomohl. Zkus ještě kouknout na finančníka.

11085

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

benedikt.ben
Jak budeš mít 4000 hodin tak už se to nebude stávat. Musíš prostě vidět rytmus trhu a s tím být v souladu. Já taky někdy vstupuji do chopu, ale v místě, kdy během chvilky se trh utrhne a začne nadělovat profity. Někdy mám spíš problém s chopem v případě, kdy se trh rozjede do mého směru, mám nějaký profit, ale ještě ne ten co zamýšlím a pak začne chop. Zkus si dát do grafu MA50 a EMA200. Pokud trh bude mezi těmito hodnotami, tak neobchoduj. Jakmile se trh dostane nad tyto dvě čáry tak ber long a když trh spadne pod tyto dvě čáry tak ber short.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak: moje odpověď Bubaakovi byla myšlena jako nadsázka, protože na některé otázky prostě řešení, nebo nějaký návod není, jen praxe a získané zkušenosti, cit. Ostatně jako v každém lidském povolání, činnosti. Přesto díky za rady - osobně na svém způsobu obchodu nehodlám v nejbližší době nic měnit, spravovat něco, co funguje, se nemá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi Vam vsem dekuji za poznatky,
cenu jsem uz trosicku sledoval a kdyz tedkom rikate, ze se vykresluji velike svicky. mate asi pravdu.....No nic, budu muset dale koukat poradne do grafu.

To JirkaGeoge:
CHtel bych se Vas zetat, jestli by jste nemel nahodou nejaky tip na nejaky pattern, ktery obchodujete, jak uz jsem psal obchoduji 2v a 0/v......rad bych vyzkousel i nejake priti trendove....nebo nejake nove dalsi......Pokud nemate zajem sve know how s e mnou delit...chapu...
Predem moc dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Bubaku, samozrejme vzdy rad pomuzu. Chapu, ze krome cennych informaci zde na serveru je treba mit jeste nekoho s kym probrat trhy osobne. Sam zive zatim neobchoduji, momentalne setrim pocatecni kapital. Nicméně mám za sebou dlouhou řadu backtestů a momentálně jsem ve fázi PaperTradingu. Vstupy do obchodu v mém obchodním systému jsou založeny na korekci v trendu tj. na patternu 0/v. V budoucnu mozna pridam jeste 2v, protoze 0/v nezachyti korekci vzdy. Zatim se ale zameruji pouze na jeden pattern a to same bych doporucil i komukoli jinemu v zacatcich. S protitrendovymi patterny mam zkusenosti pouze z nejakeho prvniho hrubeho backtestu. Dale sem se jimi nezabyval. S jakymkoli dotazem velmi rad pomuzu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim panove,
chtel bych se s vama podelit o muj system a zajima me co si o tom myslite.

BackTest trhu TF ($cista hodnota)

Datum obchodovani: 12.9.2008 – 30.10.2008
PT: 230
SL: 120
Cas obchodovani: 15:3 – 18:00



Celkovy pocet obchodu: 70
Winn: 49
Loss: 21
% : 42,85
z toho
Sell: 40
Buy: 30

z toho

• zisk Sell: 28 – 6328$

zisk Buy: 21 – 4746$

• ztrata Sell: 12 – 1488$

ztrata Buy: 9 – 1104$

Pocet ztratovych obchodu za sebou: 6
Pocet ziskovych obchodu za sebou: 4

Celkovy zisk: 11074$
Celkova ztrata: 2552
CELKOVE RRR: 4,3

Prumerny zisk na obchod: 158,2
Prumerna ztrata na obchod: 85,06

PRUMERNE RRR: 1,85


Celkovy zaver z backtestu:

Celkove hodnotim system jako stabilni, s tim, ze do budoucna mame jeste velmi vysoky potencial optimalizovat RRR a zvysit prumerny zisk na obchod pri zachovani stejnych ztrat.
Bral jsem vsechny signaly, ve vyse uvedenem casovem rozpeti.
To je ciste muj nazor, zatim tech obchodu jeste neni dostatek, ale jiz z toho se da neco uvozovat.
Muj system neni komplikovany, pouzivam jen EMA, 2b reversal a S/R dvojite dna vrcholy, TF 3 min, 10min a 15 min
Zajimal by me vas nazor.
MfG

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moj nazor je taky ze je to uplne nic nehovoriaci vysledok. Data z 1.5 mesiaca , navyse historicke....no nechem ta sklamat ale taketo vysledky sa tu ohladom backtestov prezentuju uplne pravidelne. Ale vidis niekoho realne prezentovat taketo vysledky ktore by mal akoze system davat? NIE. Ano zoptimalizovat v backteste sa da vsetko a pravdupovediac ja ti takychto backtestov nasekam 20 aj s lepsimi vysledkami je to len a len o optimalizacii.
Ked som zacinal tiez som zbacktestoval 2 roky 5 min tf, ER a YM, velmi dobre vysledky, najma ked som si vsetky parametre zoptimalizoval. Realita je vsak uplne ina.
alter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to alter
To sice jo, ale nepredbihejme, to je zatim jen cast backtestu, ale potrebujes neco od ceho se muzes odrazit.
U tohodle backtestu je dulezite to, ze vim, ze system je vydelecny, coz je dulezite, samo ze mam taky asi 3 roky zbacktestovane a tyto hodnoty beru jen jako orientacni.
Ja netvrdim a ani jsem to nikde nepsal, ze takoveto vysledky budu dosahovat i v realu!
Me backtest slouzi jen na otestovani strategii a systemu.
MfG

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja nevidim ziadny dovod preco by sa mal trh spravat do buducnosti rovnako ako v minulosti, a rozne blackboxy s optimalizovnymi backtestami aj 10 ky rokov dozadu tomu nasvadcuju. Na tvojom mieste by som na to zabudol a aj na 5 min TFs. A ani na fore nevidim za tie roky nikoho kto by vysledky z takehoto backtestu dokazal pretavit v konzistente live vysledky. To je samozrejme moj nazor ak si chcees optimalizovat historiu tak prosim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím :) možná je to zbytečný dotaz, ale po přečtení celé diskuze se chci stejně zeptat :) jestli by byl někdo ochoten vypsat pojmenovat a říct k čemu slouží potřebné nástroje pro strategii :) tím myslím co je vše potřeba pro Obchodní systém.Různe nástroje pro získání trendu patterny a další věcičky :) které jsou k tomu potřeba :)

Dále jsem přemýšlel nad tím kde se v minulosti psalo na tom že v určitých dnech je lepší chodit na long či short, mě osobně to příjde jako hloupost přitom jako první věc co se asi řekne že trhy jsou nezávislé a nemají žadný jasný daný postup :) kdyby měli určitě by nebylo tolik lidí ve ztrátě a nebylo by to tak těžké na přípravu., myslím si že je tedy lepší když už tak posuzovat obchodní dny které byly vynosnější a i to je osobní a je důležité ta po čase zkontrolovat zda to stále platí. To můj názor k tomu. Předem děkuji za vyjádření k mému obsahu a k poradě nad potřebami strategie. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 h0moun:

System s RRR 1:2 a ucinnosti 42% nebudes schopen v realu obchodovat, navic to nestaci. Spocti si Profit target. Dale - mas tam nejake chybky, nebo jsi nedal vsechny informace, protoze jestli mas SL120 a PT230, tak ti nemuze vychazet prumer Lose/Obchod na 85$ a prumer Win/Obchod na 158$. Posledni vec - backtest za 1.5 mesice tzn. nejakych 30 obchodnich dni je opravdu neskutecne malo. Zahrn do backtestu cely rok 2009 - na TF byly k videni ruzne typy trhu.. Pres nizkou volatilitu a nizke volume, nizkou volatilitu a vysoke volume, dlouhe obdobi chopu, trendove dny osciluji na hodnote 5-7/mesic, takze je co testovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...