Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy-nováčci


Jakub

Doporučené příspěvky

Zzdravím Vás všechny, důrazně všem doporučuji udělat své backtesty na více než rok 2008 - tento rok byl velice specifický a volatilní což až se to může zdát nelogické - právě hrál do noty strategiíím, zvláště průrazovým strategíím. Osobně mi v tomto roce long i shrort signály vycházeli stejně a měli by se minimálně doplňovat, rozhodně by se nemělo stávat že jedna strana (long například) přestane fungovat úplně... potom je někdy chyba. Taky nedoporučuji používat v backtestech limitní vstupy, velice to zkresluje výsledky.... Přikládám report jedné mojí strategie, nebyla nijak optimalizována, nepoužívá žádné indikátory, pouze a jen cenu.

7128

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Lumpi:

Se 150 000,- Kč se můžete s klidem pustit i do komodit. 7500 USD vam bude s klidem stacit na e-mini trhy (YM, NQ, ES, mozna i TF). Forex ma tu vyhodu, ze si muzete zvolit velikost lotu, o tom se ale vic dozvite bud tady v clancich nebo na forex oddeleni tohoto fora.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Už nějaký čas jedu PA, která mi docela vyhovuje, mám však v grafu CCI jak s periodou 14 tak 50, Všiml jsem si ale jisté věci, která poměrně často dokáže nadělit nemalé RRR, úspěšnost vychází tak půl na půl. Jedná se o něco obdobného jako pattern Dr. Buble 5014, jen s tím rozdílem, že na CCI14 musí být ještě na opačné straně a crossnout hranici +100/-100. Pro upřesnění: LONG = CCI50 musí být nad 0, CCI14 proražena směrem vzhůru z -100 SHORT = CCI50 musí být pod 0, CCI14 proražena směrem dolů z +100 Samozřejmě toto nelze brát mechanicky, je třeba být v rozjetém trendu. Lépe mi vychází když cena u linky 100 nebo -100 vytvoří divergenci než když se jedná o pouhé překročení a následné otočení. Pohrávám si s myšlenkou jak dosáhnout výrazně většího RRR než je 1:2, snad se zadaří.

7348

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkoušel jsem si otestnout vstupy s divergencí jak ukazuje můj druhý screen.

Trh: NQ, TF V1500.
SL: 70$ vč. komise
PT jsem nahodile stanovil na 200$ vč. komise.
RRR 1:2,8
úspěšnost 55%
Nepoužíval jsem BE. Vstupy nebyly nijak filtrovaný, bral jsem je velice hrubě kdy mi jako PA-čkáři byly některé vstupy hodně proti srsti. Na vstupy je to jakš takš OK, dokáže se díky tomuhle vstoupit do rozjetého trendu, výstupy jsou základ tam bych už indikátor moc nepoužíval a řídil se spíše swingy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,chtěl bych přispět do dizkuze a ukázat můj nově vytvořený systém,popřipadě bych poprosil zkušené tradery o zhodnocení.

Nejdříve pracuji s týdením grafem kde určim pomocí EMA 34 trend.
Dále už hledám vstup do trhu pouze ve směru trhu pomocí EMA 20 a EMA 10,jejich překřížením.
Na každý obchod riskuji cca 3% což byva kolem 150 dollaru,ST se snažím tedy umístit k hranici close předchoziho dne.

Na grafu si hledám S/R barieri kde si počítam kam až muže profit dojít.RRR chci mit dané minimalně 1:3 jinak do obchodu nevstupuji.
Postupným posouváním ST si pojištuji zisk až do doby než mě trh vyhodí.

TAk toto je můj systém.

S pozdravem Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravim, tak po dlouhe uvaze jsem se rozhodl ze se s vami taky podelim o svuj system, respektive vam jej predstavim. Napred neco o me. Jmenuji se Vlastimil Pospisil a je mi 21 let. Komoditami se zabyvam straaaaaaasne dlouho - od 20. ledna 2009 :-) Ke komoditam jsem se dostal nahodou, jiz mam nejake zkusenosti s akciemi a hledal sem neco o psychologii a vyjela mi mezi prvnima tento web. Jelikoz jsem zvedavy, tak jsem si precetl komoditni manual a potom to slo raz na raz. Takze se to ma takto. Live obchodovani je naplanovano na 1.1.2010 Prave ted probiha papertrading, ktery bude trvat az do konce roku. Planuji udelat vice jak 400 obchodu, po kazdym 100m obchodu, je naplanova celkova statistika. Nyni mam za sebou kolem 30 obchodu. Ktere muzete vydet na prilozenem obrazku. Co se tyce backtestingu tak ten je naplanovan na 3Q roku 2009. V tuto dobu se hlavne budu zajimat a optimalizovat Money-management a vystupy z trhu. Vyber brokera je na listopad tohoto roku s tim, ze budou finisovat pripravy k live obchodovani. Danova otazka je jiz vyresana a pripravena, z jednoduchych duvodu, se to ale bohuzel nedozvite. Budu si zrizovat rezervni fond u jedne nejmenovane banky (nebudu delat reklamu) a to tak, ze z kazdeho ziskoveho obchodu jde 10% do rezervniho fondu, jakmile rezerva presahne 50% vlozene castky do live obchodovani coz je 15K USD. Tak se kazdych 5k USD snizuje se o 1% ze ziskoveho obchodu. Kontrakty mam naplanovane, ze ucet musim zhodnotit o 50% a potom muzu pridat jeden kontrakt. Na jeden trh planuji 10 kontraktu, a kazdych dalsich 5k zhodnoceni pridavani po jednom kontraktu. Jinak kazdy obchod si jeste zvlast vytisknu a udelam si jeste podrobnou rucni analysu, napisu si pocity, ci to co sem udelal spatne a zalozim si to. Potom jeste mam v deniku kazdy den, ktery jsem obchodoval podrobneji popsany, jake byli emoce, co bylo spatne ap. VEdeni pocitoveho deniku beru jiz jako samozdrejmost. Take si vedu ucetnictvi, kde mam ted hlavne naklady spojene s tradingem, ktere jak budu live obchodovat zapocitam do konecneho vysledku.... Tak a ted k obchodnimu systemu. SL je prozazim stanoven na 100 USD coz je na trhu YM 20 ticku nebo bodu. PT je stanoven na 150 USD cisteho na obchod, s tim, ze pokud tusim, ze dokazi s trhu ziskat dalsich 100 USD tak necham obchod pokracovat. Indikatory: SMA (Close20) ... EMA (CLose 34) a swing (5), to muzete videt na prilozenem grafu. Zluta linka ukazuje smer trhu. Jinak se rozhoduji podle situace na trhu, nekdy umistim auto buy nebo sell nad S/R. Obchoduji prevazne na 2min. grafu. Nemam zatim duvod nic menit. CO se tyce tech strat, ktere mam, tak ty byly zpusobeny ani ne tak pripravenosti jako emocemi a psychologii. Casto jsem do trhu vztupoval bez rozmyslu, nahodne. NEdodrzoval jsem nic, coz mi prijde nejtesi na obchodovani. 'Zvladnuti vlastnich emoci a impulzivniho jednani. Money a position zatim nemam, je to vse v budovani, a porad to menim, v zavislosti na obchodovani, takze konecnou verzi mm dodam nekdy priste. Jinak s cim mam problemy tak je vypocet RRR a s psychologii. Tradingu venuji cely svuj cas, v pokoji, kde se jsem, mam steny a nastenky polepene ruznyma pouckama z psychologii a obchodovani. Abych se priznal, tak se komodity staly moji posedlosti, nedelam ted nic jineho. Tolik sem se nevenoval ani stredni skole jako ted komoditam, nebot zde se mi otevrel uplne jiny svet. V muj prospech taky hraje to, ze kdykoliv si potrebuji neco promyslet nebo popremyslet, mam 50m od baraku termaly a saunu, kterou mam gratis...A neznam nic lepsiho nez si tam zajit a potom husnout do snehu......... Tak to je asi zatim vse..O komodity se zajiam kratce a jeste me ceka hodne prace. Jiank posledni dobou mam pocit, ze kazdy novacek si sem prisel popovidat a mysli si, ze forexove ci komoditni obchodovani je jen zabava a ne seriozni bussinness jak psal tomas nebo petr. PS: Nebojte se vyjadrovat ke me...Uvitam jakoukoliv kritiku. Preji mnoho zdaru a jeste na konec: ;;;;;SYSTEMATICNOST;;;DISCIPLINA;;;PRACOVITOST;;;ZODPOVEDNOST;;;; A zde jsou jiz slibene obrazky. PRvni a druhy je muj denik s equi krivkou, a dalsi je ukazka jak si delam rucni analyzu obchodu a take jak vypada muj trh. s indikatory, muzete si vsimnout, ze je pomerne jednoduchy, ale me to staci, ja vice nepotrebuji nebot verim ze v jednoduchosti je sila a krasa.

7785

7786

7787

7788

Link to comment
Sdílet pomocí služby

japapatramtara Napsal:
-------------------------------------------------------
> h0moun:
>
> Hmno kdyz se teda nemame bat otazek, tak bych
> jednu mel: Z ceho zijes? Jestli jenom sedis v
> pokoji se ctyrma stenama a venujes vsechen cas
> komoditam, tak ti to bud nekdo musi dotovat, nebo
> mi neco unika(zvlaste potom u toho tucneho slova
> PRACOVITOST)
ach vubec ne,,,,od rano do obeda sem v praci..varim v kuchyni a potom se venuji komoditam...JEdnoduche

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, tak po dlouhe uvaze jsem se rozhodl ze se s vami taky podelim o svuj system, respektive vam jej predstavim. Napred neco o me. Jmenuji se Vlastimil Pospisil a je mi 21 let. Komoditami se zabyvam straaaaaaasne dlouho - od 20. ledna 2009 :-) Ke komoditam jsem se dostal nahodou, jiz mam nejake zkusenosti s akciemi a hledal sem neco o psychologii a vyjela mi mezi prvnima tento web. Jelikoz jsem zvedavy, tak jsem si precetl komoditni manual a potom to slo raz na raz. Takze se to ma takto. Live obchodovani je naplanovano na 1.1.2010 Prave ted probiha papertrading, ktery bude trvat az do konce roku. Planuji udelat vice jak 400 obchodu, po kazdym 100m obchodu, je naplanova celkova statistika. Nyni mam za sebou kolem 30 obchodu. Ktere muzete vydet na prilozenem obrazku. Co se tyce backtestingu tak ten je naplanovan na 3Q roku 2009. V tuto dobu se hlavne budu zajimat a optimalizovat Money-management a vystupy z trhu. Vyber brokera je na listopad tohoto roku s tim, ze budou finisovat pripravy k live obchodovani. Danova otazka je jiz vyresana a pripravena, z jednoduchych duvodu, se to ale bohuzel nedozvite. Budu si zrizovat rezervni fond u jedne nejmenovane banky (nebudu delat reklamu) a to tak, ze z kazdeho ziskoveho obchodu jde 10% do rezervniho fondu, jakmile rezerva presahne 50% vlozene castky do live obchodovani coz je 15K USD. Tak se kazdych 5k USD snizuje se o 1% ze ziskoveho obchodu. Kontrakty mam naplanovane, ze ucet musim zhodnotit o 50% a potom muzu pridat jeden kontrakt. Na jeden trh planuji 10 kontraktu, a kazdych dalsich 5k zhodnoceni pridavani po jednom kontraktu. Jinak kazdy obchod si jeste zvlast vytisknu a udelam si jeste podrobnou rucni analysu, napisu si pocity, ci to co sem udelal spatne a zalozim si to. Potom jeste mam v deniku kazdy den, ktery jsem obchodoval podrobneji popsany, jake byli emoce, co bylo spatne ap. VEdeni pocitoveho deniku beru jiz jako samozdrejmost. Take si vedu ucetnictvi, kde mam ted hlavne naklady spojene s tradingem, ktere jak budu live obchodovat zapocitam do konecneho vysledku.... Tak a ted k obchodnimu systemu. SL je prozazim stanoven na 100 USD coz je na trhu YM 20 ticku nebo bodu. PT je stanoven na 150 USD cisteho na obchod, s tim, ze pokud tusim, ze dokazi s trhu ziskat dalsich 100 USD tak necham obchod pokracovat. Indikatory: SMA (Close20) ... EMA (CLose 34) a swing (5), to muzete videt na prilozenem grafu. Zluta linka ukazuje smer trhu. Jinak se rozhoduji podle situace na trhu, nekdy umistim auto buy nebo sell nad S/R. Obchoduji prevazne na 2min. grafu. Nemam zatim duvod nic menit. CO se tyce tech strat, ktere mam, tak ty byly zpusobeny ani ne tak pripravenosti jako emocemi a psychologii. Casto jsem do trhu vztupoval bez rozmyslu, nahodne. NEdodrzoval jsem nic, coz mi prijde nejtesi na obchodovani. 'Zvladnuti vlastnich emoci a impulzivniho jednani. Money a position zatim nemam, je to vse v budovani, a porad to menim, v zavislosti na obchodovani, takze konecnou verzi mm dodam nekdy priste. Jinak s cim mam problemy tak je vypocet RRR a s psychologii. Tradingu venuji cely svuj cas, v pokoji, kde se jsem, mam steny a nastenky polepene ruznyma pouckama z psychologii a obchodovani. Abych se priznal, tak se komodity staly moji posedlosti, nedelam ted nic jineho. Tolik sem se nevenoval ani stredni skole jako ted komoditam, nebot zde se mi otevrel uplne jiny svet. V muj prospech taky hraje to, ze kdykoliv si potrebuji neco promyslet nebo popremyslet, mam 50m od baraku termaly a saunu, kterou mam gratis...A neznam nic lepsiho nez si tam zajit a potom husnout do snehu......... Tak to je asi zatim vse..O komodity se zajiam kratce a jeste me ceka hodne prace. Jiank posledni dobou mam pocit, ze kazdy novacek si sem prisel popovidat a mysli si, ze forexove ci komoditni obchodovani je jen zabava a ne seriozni bussinness jak psal tomas nebo petr. PS: Nebojte se vyjadrovat ke me...Uvitam jakoukoliv kritiku. Preji mnoho zdaru a jeste na konec: ;;;;;SYSTEMATICNOST;;;DISCIPLINA;;;PRACOVITOST;;;ZODPOVEDNOST;;;; A zde jsou jiz slibene obrazky. PRvni a druhy je muj denik s equi krivkou, a dalsi je ukazka jak si delam rucni analyzu obchodu a take jak vypada muj trh. s indikatory, muzete si vsimnout, ze je pomerne jednoduchy, ale me to staci, ja vice nepotrebuji nebot verim ze v jednoduchosti je sila a krasa. a jeste doplnim, udelal jsem si konecnou analyzu 46 provedenych obchodu a zde jsou vysledky... NO nevim....co si mam o tom myslet. Prehled k 16.2. po 27 uzavrenych obchodech Prumerny obchod: 28,9 USD Prumerny zisk: 60,05 USD na obchod Prumerna ztrata: 51,78 USD na obchod Prehled k 20.2. po 46 uzavrenych obchodech Prumerny obchod: Prumerny zisk: 146,6 usd 146,6 prumerna Ztrata: 76,16 USD a jeste Expectancy = (procento zisků * průměrný zisk na obchod) - (procento ztrát * průměrná ztráta na obchod) A to je 44,91 usd Nebot: (0,54*146,6)-(0,4565*76,16) tak nevim no..co si o tom mysli zkuseni traderi? Zde mate aktualizovanou podobu, kterou jsem doplnil o par informaci

7798

7799

7800

7801

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...