Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy-nováčci


Jakub

Doporučené příspěvky

Zdravím Gabriel !
Dle mého mínění má systém jednu zásadní chybu a to tu, že s tak malým SL při této strategii nic nezobchodujete. Trh vás vždy vykopne na běžných fluktuacích. Nenapsal jste ani, zda chcete obchodovat ID nebo pozičně. Projděte si starší články a příspěvky týkající se MM a umísťování SL. Zjistíte, že při ID obchodech na nejméně volatilním YM trhu potřebujete alespoň 60-80 USD - což je při 2% pro váš úšet přijatelné, ale již na ER2 120-150 USD a při pozičním obchodování např CORN alespoň 200-250 USD. Při tak malém účtu - 3000USD - je MM s 1% risku nepoužitelný. Dr.Elder doporučuje 2% (ale hodně začínajících traderů při malém účtu volí 3-5% risku, aby vůbec mohli začít). Ideální by bylo trénovat se 2% a přejít na ostré obchody, až se vám podaří trochu navýšit účet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to xbroxiszx
ATR iba ukazuje volatilitu daneho trhu ,teda average true range a môže byť voditkom pre nastavenie SL. Potom samotný MA je veľmi málo. Odporúčam aspoň jeden trendový indikátor, napr nejaký MA,EMA, WMA a rôzne ich kombinácie alebo MACD MACDhist a k tomu jeden oscilátor napr RSI, CCI, %WR a pod. Potom trénuj nastavenia na nejakom deme a až budeš 2 roky ziskový bez závažného drawdownu môžeš to reálne skúsiť. Nedavaj zbytočne veľa indikátorov, radšej dolaď nastavenie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

To Bronda: xbroxiszx pise, ze obchoduje stocks. 30 USD SL by mohlo jit u nekterych titulu pouzit.

To Vladko11: xbroxiszx pise, ze pouziva MA, coz je trendovy indikator, jehoz pouzivani mu doporucujete. Dale xbroxiszx pouziva S/R urovne, coz je dostatecne. Na jednom MA nebo EMA + S/R urovne lze postavit velmi dobrou strategii.

To xbroxiszx: mate uz nejake papirove vysledky?

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj traderi :)

vdaka za pripomienky ;)
pre doplnenie mojho predchadzajuceho prispevku: neobchodujem komodity, ale CFD na akcie a obchdodujem pozicne.

zatial som otestoval poslednych 5 mesiacov na akciach mcdonald´s s nasledujucimi vysledkami:
1 hodinovy graf, vystup vylucne ak cena prekrizi ema(20)
zo vsetkych obchodov 47% ziskovych (1927usd), 53% obchodov stratovych (829usd), celkovy zisk 1098 usd
maximalny zisk na obchod 612usd, maximalna strata 70usd (trh otvoril gapom proti mne)

viem, ze to asi nie je vela, ale na zaciatok aspon nie som v minuse. zatial sa budem drzat iba ema, aby som sa s tym co najlepsie oboznamil. skusim este popracovat na tom, aby ma tak casto nevyhadzovalo na SL. ved zisky sa nedaju zvysovat iba ziskovymi obchodmi, ale aj znizovanim stratovych obchodov. uvidim, co prinesie dlhodobejsie testovanie.

prajem vsetkym pekny den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xbroxiszx: me to pripada jako hezky vysledky ;) pokud to funguje takhle, pak bych to neprekombinovaval. Ono omezeni ztratovych obchodu muze nechtene vest i k omezeni tech ziskovych. Kazdy filtr funguje na obe strany.
V zasade u tech cisel jeste chybi procento zhodnoceni equity (nebo aspon jeho velikost) a pocet obchodu :) To by me zajimalo.
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj vsetkym

dzink: celkovo som mal 53 obchodov, 25 ziskovych a 28 stratovych. pod zhodnotenim equity myslis zhodnotenie pociatocneho kapitalu? ak ano, tak som obchody zacal s 3000 usd a ukoncil ziskom 1098 usd, co je 36,6% zhodnotenie.

neviem, ci to je vela alebo malo obchodov, ci sa to da povazovat za "dostatocny" zisk...neviem to zatial s nicim porovnat. na zaciatok je to pre mna celkom OK, pretoze som v zisku a to mi pomoze hlavne po psychickej stranke.s odstupom casu a dalsim testovanim prichadzam na rozne nedostatky svojho systemu a snazim sa ich odstranit. mozno neskor znova otestujem znova to iste obdobie a vyjdu uplne ine vysledky. dufam len, ze s vyssimi ziskami :)

a tu mi napada otazka : co povazujete za dostatocne zhodnotenie svojho kapitalu?

pekny den, gabriel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Gabrieli,
vubec se nemusite trapit, jestli jste svuj kapital zhodnotil hodne nebo malo. Pri obchodovani na burze je podstatne, ze obchodujete profitovy system. S postupem casu budete sve obchodovani zlepsovat. Nesnazte se za kazdou cenu zvysovat efektivitu obchodovani, resp. system mente velmi velmi opatrne. Ja osobne bych Vam doporucoval venovat vice casu money managementu, tj. napr. zvysit svuj obchodni kapital, position sizing atd. Dalsi moznosti, jak zvysit sve prijmy je rozsirit sve pusobeni do intradennich obchodu.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry den Libic

dakujem za radu. pod zlepsenim efektivity obchodovania som myslel samozrejme hlavne money management, posuvanie SL.
pre pozicne obchodovanie som sa rozhodal z velmi jednoducheho dovodu. zatial, a ani v blizkej buducnosti asi nebudem mat tolko casu, aby som mohol byt neustale v blizkosti pocitaca.

pekny den, gabriel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Gabrieli,
nedavno jsem studoval vysledky jedne obchodni strategie, velmi jednoduche. K teto strategii byly zverejneneny vysledky obchodovani za posledni 3 roky, den po dni. Tato strategie produkuje prumerne 700 USD mesicne cisty profit / 1 kontrakt. Drawdawn je mensi nez 1,000 USD / 1 kontrakt. Za uvedene 3 roky zhodnotil majitel strategie ucet o cca 24,900 USD / 1 kontrakt. K obchodovani strategie potrebuje pocatecni kapital 4,000 USD / 1 kontrakt, pricemz na kazdy dalsi kontrakt potrebuje pridat na svuj ucet 2,500 USD, tj. 2 kontrakty obchoduje s kapitalem 6,500 USD atd.

Co chci rici:
700 USD mesicne na jeden kontrakt se muze zdat jako velmi male penize. Po trech letech obchodovani vsak tyto znamenaji zhodnoceni 25,000 USD na jeden kontrakt. Bude-li obchodnik pridavat penize na svuj ucet a postupne obchodovat vetsi a vetsi objem kontraktu [shares], pak behem tri let muze rozsirit svuj ucet na castku 100,000 USD.

Pokud vydrzite u sve strategie, budete ji peclive obchodovat den po dni, sbirat kazdy mesic na svuj ucet treba 300 USD cisteho profitu a zapracujete na svem MM a position sizing, pak si muzete behem tri, ctyr, peti let prijit na penize, ktere mnoho lidi nenaspori za cely svuj zivot.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Libici,

Takovyto system by se mi libil. Muzete prosim o nem napsat vic (pokud by byl odkaz, bylo by to asi nejlepsi - pripadne napsat alespon 2 vety).

Teprve hledam svuj styl. Libilo by se mi neco takovehoto:

5-25 obchodu mesicne
vsechny obchody intradenne (zadny pres noc) - 1 obchod denne zadany na zacetku obchodniho dne
nastupovat tesne po open s malym SL a pevnym ProfitTarget (analyza dle predchoziho vyvoje - denni i predchozi intraday)
vsechny obchody uzavrit 30 min pred koncem pokud neskoncily na SL ci PT
Predstavuji si zatim RRR 1:3 a SL 50$ - 1% z uctu (5000$)

muzete mi prosim poradit, na jeke indikatory a jaky trh bych se mel zamerit - chtel bych to rozjet pri zamestnani?

diky

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak moc používáte ve svých systémech doplňující informace, např. retracement úrovně, S/R, trendové čáry? Přece pokud mi např. CCI ukazuje vstup do pozice kde mohu očekávat odražení od retrac. úrovně tak bych do něj nešel. Naopak třeba mi trh vytvoří dvojité dno, ale CCI "nic" nehlásí, ale do obchodu bych šel..viz obr. Zatím pouze testuji jakýsi "system" kde vstupuji na základě MA pro určení trendu a právě S/R úrovní dvojtého dna/vrcholu a dávám pozor na retrac. úrovně, kvůli RRR. Mám k tomu jéště zobrazený CCI a jenom se dívám jak se chová a pokud mi dává signál spolu např. s odražením nebo proražením S/R tak mám slušmou pravděpodobnost. Zatím testuji pozičně an cukru. Mám za sebou kolem 70-ti obchodů. Zatím cca 53 procentní úspěšnost (posledních pár obchodů se vyvedlo, jinak okolo 50). Nejhorší období (psychicky) bylo 14 obchodů z toho 8 ztrátových vesměs na SL -1500, dva na nule a "jenom" 4 ziskové +1779. Průběh asi jednoho roku. Jinak největší stráty asi 1600 dolarů. Ale po slušných ziscích, takže se to dalo unést.

683

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Libici

Můžete prosím říci nebo naznačit jaký že to systém popisoval výše zmíněný obchodník , není potřeba popisovat detaily , to co píšete je velmi zajímavé ale opředené pavučinou tajemna . Nemůžete přece jen pustit nějakou informaci - berte to jako vánoční dárek zaslaný všem traderům Z USA do Čech

REN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rendo jestli jste četl můj příspěvek tak jste si všiml, že strategii testuji pozičně. Pokud tuto nebo podobnou strategii budu obchodovat intradeně tak těch čtrnáct obchodů udělám za tři dny. Svůj účet jsem za těch sedmdesát obchodů navíšil téměř o sto procent. Kdybych těch sedmdesát obchodů udělal za sedm měsíců což jsou asi tři obchody denně, tak vydělám asi 420 dolarů měsíčně což je 12 dolarů denně i s víkendy. Bez nich je to 20 dolarů denně. A to jsem opravdu !začátečník! Moje strategie je ještě v plenkách a k systemu má ještě daleko, ale myslím že pídit se po jednoduché strategii někoho jiného nemá tak velký význam. Daleko přínosnější mi připadá vzít i třeba jen ty nejjednodušší nástroje a uvidíte jestli těch dvacet dolarů denně vyděláte Vy..

Ať se daří.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer VIKI ,


Obávám se že asi došlo k nedorozumění ptal jsem se Libice a moje otázka směřoval k jeho článku kde napsal : nedavno jsem studoval vysledky jedne obchodni strategie, velmi jednoduche. K teto strategii byly zverejneneny vysledky obchodovani za posledni 3 roky, den po dni. Tato strategie produkuje prumerne 700 USD mesicne cisty profit / 1 kontrakt.

Přeji hezký večer REN

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...