Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy-nováčci


Jakub

Doporučené příspěvky

Já sem chtěl jenom říc, že pokud budu na té své strategii pracovat tak mi těch 700 měsíčně na jeden kontrakt udělá taky.
A když tady někde na fóru zmiňoval tuším Tomáš, že jeden z těch úspěšnějších obchodníků na světě používal k obchodování pouze EMA tak by mě nepřekvapilo kdyby Vám Libic prozradil něco podobného. Jestli sem příspěvkama "mimo mísu" tak se omlouvám.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den Viki,
Vase reakce k Rendovi jsou zbytecne emotivni. Je zcela normalni, ze si obchodnik prostuduje obchodni system nekoho jineho, protoze vzdy muze objevit nejakou drobnost, kterou doposud nikde nenastudoval. Ja osobne take rad studuji ruzne systemy uz jen proto, ze me to bavi.
Jak postavite, Viki, svuj system, je jen na Vas. Chcete-li kombinovat napr. CCI + S/R urovne, pak je kombinujte. Jsou obchodnici, kteri veri v systemy, ktere nepouzivaji ani jeden Vami zmineny prostredek a produkuji mnohem vetsi zisky. Obchodovani je natolik komplexni zalezitost, ze uspech systemu nepada a nezacina s jednim indikatorem. Indikator je nastroj pro cteni situace na trhu, pricemz kazdy si voli takovy, kteremu rozumi nejlepe.
Rendo, zkuste se zamerit na open range breakout. Ja osobne obchoduji jednu strategii na Soybeans a Eurodollaru [pitove kontrakty], kterou jsem postavil na informacich od Eldera, Rosse, Williamse. Nepouzivam zadnou EMA, jen OR + S/R urovne + MM. Postupem casu budu pridavat dalsi komodity. Podivam se na link k systemu, ktery jsem zminoval a dam Vam jej do fora.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Že jsem radši nebyl zticha, co? :) Rozhodně jsem to nemyslel špatně..

Já vnímám graf jako celek a chápu že se každý obchodník soustředí na to, až se objevý ta jeho např, formace nebo signál na který reaguje. A dokonce je mi i jedno jaký indikátor nebo informaci budu používat. Nejlépe ten/tu, které nevíce rozumím jak píšete, ale to je otázka studia a psychologie. Jenom mě zajímalo jestli opravdu při sestaveném systemu "striktně" vstupujete do pozic které Vám systém ukazuje, i když Vám jiný indikátor, který v systemu nepožíváte, ukazuje nízký potenciál obchodu. Takhle vlastně fungují automatické obchodní systemy. Ale přidáním vyhodnocení aktuální situace se může úspěšnost systému zvýšit. (a nebo naopak=test) takže ještě jednou mě zajímal váš názor na to jak moc do detailu dodržovat systém. U nováčků asi hodně a jak je to u vás zkušenějších??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer VIKI ,


Nic se neděje , já taky kolikrát zareaguji podobně a pak se chytnu za hlavu a nejraději bych si jí utrhnul . Každý děláme chyby , ale to je přece v pořádku vždyť chybami se člověk učí .


PS : Jsem tu sice rok , ale skoro nic neumím . Znám jen obecnosti které tady zná každý kdo si přečte bezplatný komoditní manuál .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Libici,
jsem rád, že jsme došli ke stejnému závěru. Taky jsem se snažil zvyšovat úspěšnost (i kvůli psychice), ale logicky, pokud máte např. poměr risk:zisk 1:3 tak při snaze o filtr ztrát. pozic, klidně můžete ušetřit 3 ztráty, ale taky přijdete o jeden zisk a jste tam, kde jste byl. Mám pocit, že taková snaha zbytečně komplikuje obch. systém. Z toho taky jasně plyne, že vstupy nejsou tím nejdůležitějším. Myslím, že pár let zkušeností, se zvýší úspěšnost automaticky. Z počátku nemá moc smysl, lámat si s tím hlavu. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proto jsem tuto otázku položil, myslím si že ji spousty jako mě napadne proč vstupovat do pozice např. na základě RSI divergence, když mi např. retrac. úroveň naznačuje (byť ji nemám normálně zahrnutou v sys.) že tento obchod nemá velký potenciál. Ale teď mi došlo díky boljově příspěvku, že strategii kterou mám !otestovanou! a která má risk:zisk 1:3 tak ji budu dodržovat.
Ale jak jsem si teď právě testoval svoji "strategii" tak jsem se přistihl jak jsem na začátku začal pouze s S/R úrovněma, ktomu patří retac. a nakonec jsem si začal všímat i CCI a když jsem si opravdu nebyl jistý tak jsem se asi třikrát za těch 70 obchodů podíval na vývoj na RSI.
Ale je to spíš o tom, že se učím pomocí indikátorů analizovat trh. než abych testoval plnohodnotntný systém.
V každém případě díky za reakce, zase jsem si to trochu víc srovnal v hlavě.. Příští backtest bude už s větší jistotou ve vstupech a daleko větší pozorností k výstupům..
Ještě jednou díky a ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Viki,
castokrate se stane, ze si budou nektere indikatory protirecit, castokrate Vam ukazi falesny signal a castokrate Vam nepotvrdi vstupni signal. Myslim si, ze nejtezsi pro mnoho obchodniku je naucit se pracovat s informacemi, ktere od TA dostavaji. Myslim, ze to byl Tomas, ktery citoval Eda Seykotu, kdyz rikal, ze jeho system nema ztraty i pres to, ze jeho uspesnost vstupu je napr. 40%. Pokud uvedenych 40% vydela alespon 3x tolik co ztratovych 60%, pak mate stroj na penize. Jak vidim, i Vy sam tyto informace vnimate. Dobra rada pro mnoho zacinajicich obchodniku je, misto zvysovani % uspesnosti vstupu je lepe naucit se pracovat se ztratami a s pravdepodobnosti. Dava-li system 50% uspesnych vstupu, pak se jedna o stroj na penize, je-li doplnen spravnym MM. Velkym, skutecne velkym problemem mnoha zacinajicich obchodniku je, ze riskuji na jeden obchod prilis velkou sumu, na zaklade ktere nejsou schopni unest drawdown sveho systemu. Prvni, co takovy obchodnik zacne delat, je hledani cesty, jak zvysit uspesnost vstupu. Po mesicich testovani zjisti, ze je ve slepe ulicce.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Zdravim

Rad by som sa opytal ak mi vie niekto odpovedat. indikator RSI a jemu podobne vychadzaju z dopytu a ponuky na trhu?. Ak si predsatvime velkost volume v nejakom obchodnom dni, zaroven vieme kolko obchodnikov chce nakupit a kolko predat kontraktov. Tato informacia by bola asi najpodstatnejsia a zaroven hovorila o skutocnej likvidite trhu. Neviem ako zohladnuje RSI indikator a ci vobec tieto informacie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...