Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Má smysl se aktivnímu tradingu dlouhodobě věnovat jen „part time“?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zajimavy clanek, a rekl bych ze se tyka urcite nejmene poloviny ctenaru. Nedovedu si predstavit jak se jinak k full time tradingu dostat, nez se to postupne ucit behem stavajiciho zamestnani.

Trochu mi neni jasny ten zaver, ohledne financni nenarocnosti ne-intradenniho obchodovani, spis jsem mel dojem ze to je naopak, ale mozna jsem to jen spatne pochopil. Na intradenni trading futures napr. v trhu NQ by snad tez melo postacit zhruba 3-5 tisic do zacatku, ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Petře za článek. Já se na Vašich stránkách cítím "jako ryba ve vodě!" Poprvé jsem na finančníka.cz narazil 20.1.2012. Jinak řečeno...něco mi chybělo...něco jsem hledal. A tady našel!!!
Dalo by se říci, že prozatím mě ani tak moc nezajímá, kdy a kolik budu vydělávat. Ještě toho mnoho nevím, takže se zájmem a nadšením pročítám Vaše učebnice, postupně přiobjednávám další. Jsem přihlášený na všechny letošní začátečnické semináře. Beru to jako nezbytnost k tomu, abych díky těm nejlepším pronikl do základů tredingu a mohl na něčem začít budovat "svůj" budoucí byznys. Čím více se dovídám, tím více mám otázek a i více chápu, že podstata je jednoduchá, ale cesta bude o to těžší.
Mám mnoho let firmu, 5 stabilních zaměstnanců a i když jsem v začátcích této nové cesty, přemýšlím, jakým směrem trading směrovat aby to bylo smysluplné a v budoucnu profitabilní. Kolik budu potřebovat času a kde ho vezmu? Řeším to v tom směru, že sdílím nadšení jako mnoho jiných, o kterých se zde dočítám, a pokud je člověk pro něco zapálený, umí si najít čas (i o tom zde píšete) i při podnikání. Od začátku při pročítání webu a první knihy mě ani nanapadlo, že bych o tradingu uvažoval coby ve smyslu "hobby." Jsem i přesvědčen, že to bude o "mnoha a mnoha hodinách," které budou zapotřebí pro zvládnutí realného obchodování, ale to je právě ta cesta na kterou se "těším."
Díky za články tohoto typu, ve kterých je možné nalézt směr i odpovědi na své otázky.

Mirekk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

v jednom malom detaile s autorom nesuhlasim - trading nie je hra s nulovym suctom :) V kazdom obchode stracajuci obchodnik strati trochu viac a zarabajuci obchodnik zarobi trochu menej, a ten rozdiel ide brokerovi na komisie. Takze trading je hra s negativnym suctom, a obchodnikova vyhoda v trhu musi byt o to vacsia :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nacházím se právě v této situaci. Trading jsem si pro sebe nastavil jako aktivní investování, vždy jsem tíhnul spíše k pozičnímu obchodování. S čím mám problém je čas. Jde mi o tom, že kromě standardního pracovního zapojení, které financuje můj život, mám ještě menší business, který mi právě tvoří finanční tok a tyto prostředky chci opět hodnotit a to prostřednictvím pozičního tradingu s ročním zhodnocením účtu v řádek několika desítek procent. Nastavil jsem si cíl v řádu 30-40% p.a. Snažím se studiu a grafům věnovat cca 4 dny v týdnu, kdy jsem schopný se na 1-2h denně odprostit od všeho a dělat pouze přípravu na trading. Proto u mě zvítězila poziční strategie na akcie + zájem o opce a do budoucna i komoditní spready. Netuším kolik měsíců, let mi to ale zabere při této frekvenci, než budu schopný něčeho takového dosáhnout. Nejdelší je právě ten proces než člověk dosáhne vytyčeného cíle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> yamato

Ja nesouhlasim s Tebou. Brokeri, market makeri atd. jsou soucasti hry.

Nicmene na trading se da nahlizet i tak, ze to opravdu neni zero-sum game, pokud se v potaz vezmou externi benefity (vzruseni z obchodovani apod.). Pro hodne lidi totiz trading opravdu neni o vydelavani penez (vetsina z nich to asi ani nevi). Je tady o tom zajimave PDF "The Winners and Losers of the Zero-Sum Game". K nalezeni treba tady: www.financnik.cz/forum/read.php?2,190102,211905#msg-211905

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja obchodujem forex part-time už asi 3 mesiace. nechcel som príliš siliť a nemať žiaden pevný príjem, tak trávim polovicu mesiaca v kancli a druhu obchodujem na forexe. zatiaľ mi to takto vyhovuje, aj keď by to mohlo byť lepšie. priznávam, že full time to majú v niektorých veciach jednoduchšie, ale zase nikto ti negarantuje žiadnú pevnú sumu raz do mesiaca a to by som asi ešte nezvládal.
Ale určite plánujem, že prejdem na full time. nebude to asi za polroka a možno ani za rok. ale jedného dňa to skratka skončim v práci a začnem. aj to je moja motivácia, že už nebude žiaden šéf, žiadne stupidné maily od kolegov a pod. len ja a počítač :D. toto pre mňa nebude nikdy žiadna "bokovka", toto je to čo chcem robiť do konca svojho života. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za článek, zrovna se mi moc hodí.....jsem na konci, kdy se musí rozhodnout a vrhnout se do Live tradingu, mám za sebou asi 6-7měsíců Backtestu a asi 2-3měsíce papertradingu (na historických datech ale bez pravé části obrazovky) zatím vše podle plánů. Mám stabilní a dobře placené zaměstnání a tak chci začít pomalu....od 15:30-18:00 po práci.
Nevím ale zda se to bude dát zvládnout, přijít z práce před 15h a od 15:30 začít obchodovat...?
Doufám, že to půjde...nejziskovější vstupy mám mezi 15:45 - 16:30, takže to musí jít!

Jinak k článku, s několika maličkostmi nesouhlasím....myslím si, že nelze tradingovat "bokem" třeba pozičně či jinak jen s několika tisíci dollary...při zhodnocení dejme tomu 25% p.a. (4000USD...25% netto.....=1000USD/rok) je to přece jen výdělek na evropskou dovolenou...bez úvahy navyšování vkladů, pochopitelně =) Ale to je jen můj názor...

"Každý svého štestí strojvůdce"

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jeicop
Doporučujem ísť papertrading na živých dátach aspoň 2-3 mesiace. Tým, že si prešiel historické dáta - úsečku za úsečkou - bez výhľadu na pravú stranu sa dá považovať za poctivý BT, ale v žiadnom prípade nie za papertrading. Chýba tam totiž faktor času, reálny pohyb úsečiek a predovšetkým vplyv vlastných emócií na obchodovanie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rajco:

Já o tom vím, že to není ideální....chvíli sem jel i Replay ve stejných hodinách ale o den později, jelikož z časových důvodů nemůžu být u obrazovky dříve než v 16:00 a jak už jsem psal, od 15:30 do 16:15 mám nejziskovější a prakticky 80% všech vstupů...takže nevím jak to řešit jinak než poctivý BT na historických datech, vím že je tam absence reálného času a vykreslování úseček...ale zase úplně bez emocí to není, dost je cítím při Vstupu =)
Ale děkuju za radu...vím o ní, ale nevím jak jí řešit zatím =)

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luk.popelka Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nacházím se právě v této situaci. Trading jsem si pro sebe nastavil jako aktivní investování, vždy
> jsem tíhnul spíše k pozičnímu obchodování. S čím mám problém je čas. Jde mi o tom, že kromě
> standardního pracovního zapojení, které financuje můj život, mám ještě menší business, který mi
> právě tvoří finanční tok a tyto prostředky chci opět hodnotit a to prostřednictvím pozičního
> tradingu s ročním zhodnocením účtu v řádek několika desítek procent. Nastavil jsem si cíl v
> řádu 30-40% p.a. Snažím se studiu a grafům věnovat cca 4 dny v týdnu, kdy jsem schopný se na 1-2h
> denně odprostit od všeho a dělat pouze přípravu na trading. Proto u mě zvítězila poziční strategie na
> akcie + zájem o opce a do budoucna i komoditní spready. Netuším kolik měsíců, let mi to ale
> zabere při této frekvenci, než budu schopný něčeho takového dosáhnout. Nejdelší je právě ten proces
> než člověk dosáhne vytyčeného cíle.

30%-40% pozičně se Ti prostě nemůže povést, tohoto dosahují jen špičky tradningu, co jedou fulltime, mají za sebou armádu analytikuů a udělají to třeba 2 roky z pěti. Když se vrátíš zpátky na zem, tak pozičně při Tvých časových dispozicích to bude dělat cca 15-20% ročně (což je samozřejmě mnohem víc než kdybys to měl v bance).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...