Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Má smysl se aktivnímu tradingu dlouhodobě věnovat jen „part time“?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tester11x Napsal:
-------------------------------------------------------
> to xzajic: vzdycky me pobavi, kdyz nekdo (kdokoliv) nekomu jinemu tvrdi co se mu v tradingu
> PROSTE NEMUZE POVEST. Mohl bys uvest zdroj, odkud cerpas ty zarucene vyse rocniho zhodnoceni a odkud
> vis, co je a co neni mozne? (no offense)

Samozřejmě můžu - a nechť je to poučením pro všechny v oblacích. Tak za prvé - připomínám, že jsme se bavili o AKCIÍCH , POZIČNĚ a při NEDOSTATKU ČASU. Za druhé, naklikej si třeba odpovídající systémy v collective2.com (www.collective2.com/cgi-perl/system/grid.mpl) a jukni, kolik AKCIOVÝCH systémů tady je více než 3 roky, má ročně více než 40% a lehce přijatelný drowdown. Za třetí - vezmi výkonnost indexů v posledních pěti letech (S&P 500 má např. pětiletou výkonnost zhruba nula) a spočítej si, o kolik bys musel být každý rok lepší nežli trh, abys dostal svých 30-40%. Za čtvrté - vezmi výsledky libovolného tradingového šampionátu, vypočítej průměry zisků a promítni to do akcií.

A konečně za páté - občas jdu na kafe s někým, kdo traduje buď sám na sebe, nebo jako profík a bavíme se ;-)

A na závěr ještě jednou - šlo o akcie a pozičně. Pochopitelně futures a intradenně jsou jiný případ, tam to zhodnocení 30-40% u jedné desetiny traderů po několika letech tvrdé práce je reálné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravi vsechny traderky a tradery,

pokusim se zkracene pridat svuj nazor.
- Trading je zvlaste ve fazi uceni a rozvoje prinejmensim vhodne delat part time s jinou cinnosti, ktera vam poskytuje financni zazemi ( samozrejme pokud nemate nejaky ten milion na osobni potrebu nebo jiny nezavilsy zdroj penez ). Bez zajisteni prostredku na bezny zivot nebudete sva rozhodnuti behem tradingu delat v klidu.
- Je nutne vedet jake trhy chcete obchodovat a jakym zpusobem. Dle toho lze zvolit kolik casu budute tradingu venovat
- Mam dojem, ze nekteri si pletou tento nemilosrdny byznys s nejakou bokovkou pri ktere neni zadny proble pri dvou hodinach denne vydelavat penize. Mozna to tak vypada pri testech a prehravani grafu nebo paperu. Pokud sledujete obcas nejake ty prispevky od tech co jiz zakusili live, zjistite ze realita je casto jina. TRADING NENI HRA, JE TO TVRDY BYZNYS!!! Tak je treba k tomu zodpovedne pristupovat, pokud se nechcete zaradit do pocetne skupiny tech ztracejicich. Toto je nutne si uvedomit. Prispevky tech, kteri jiz prekonali tyto bariery je povzbudive cist, ale treba se z nich take ucit.
- Urcit si, ze nemohu obchodovat, protoze nesthnu presne cas od 15.30 - 18.00? A proc? Vetsina trhu se obchoduje do 22.15 (pokud vezmu v potaz zde nejvice probirane trhy a intradene). U pozicniho obchodovani nema smysl se zabyvat zda stihnu oteviraci cas. Ja sam nyni obchoduji jen part time. Ano byl jsem sedm mesicu na full time, ale z mnoha duvodu jsem presel zpet na nejaky cas k part time obchodovani. Nemam moznost pravidelne obchodovat, ale i tak neni o prilezitosti nouze. Zalezi co od tradingu a trhu ocekavate.

Pouze muj osobni nazor.
Preji vsem mnoho uspechu!!
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To romanrak:
Já jenom přidám jeden malý poznatek: Dost lidí se ve skutečnosti ani živit obchodováním nechce !, člověku se splní jenom to co je na prvním místě a pokud na prvním místě není obchodování, tak se obchodováním nikdy živit nebudou.

Jinak já si také myslím, že trading se dá dělat na part time, záleží jak si to každý sám zařídí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krakra, to bude jiste pravda. Bohuzel se ale domnivam, ze v tomto bode nema kazdy uplne jasno a mozna tak ztraci cas a penize. Mam za to, ze pokud trading nebereme dostatecne vazne, tak nemuzeme ocekavat dobre vysledky. Mozna je to tim, ze to vse na prvni pohled vypada velice snadno. V kazdem pripade sam za sebe mam v tomto bode naprosto jasno a delam vse proto, abych se na trzich udrzel a posouval vpred.

Pekny vecer.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
myslím, že part time obchody dělat každý den tak, že budu denně po práci obchodovat intradenně dvě hodiny, není to nejlepší. Nechci nikoho odrazovat, sám tak obchoduji, ale dělám to proto, že mám namířeno stát se full-time obchodníkem. Kdybych se rozhodl pro part time obchodování, dal bych přednost obchodům pozičním, swingovým, sezónním a určitě spreadům. To jsou obchody, které mi umožní soustředit se v práci na práci a dát ji co si zaslouží, naopak po práci věnovat se rodině atd.

Po přípravě o víkendu stačí zkontrolovat předpřipravené kontrakty (cca 15 minut ve 21:45) a pokud naleznu pattern tak vstoupím, případně zkontroluji obchody, které jsou v běhu. Zisky mohou být jistě vyšší než pár desítek procent a tu nejdražší komoditu - čas si podržím například právě pro rodinu.

Pokud naopak mám namířeno stát se full-time obchodníkem, musím si naplánovat, že po nějakou dobu obětuji svůj čas tak jakobych měl druhé zaměstnání a možná musím na oltář tradingu odevzdat i víc.

Například - sám obchoduji denně od 15:30 a potřebuji nějaký čas na přípravu grafů, seznámení se s nimi a psychické zklidnění. Z tohoto důvodu jsem letos dal výpověď svému společníkovi a domluvil se, že se nechám pronajmout a to nejdéle do čtrnácté hodiny pracovního dne.
Klad - budu mít čas na trading. Zápor - můj příjem spadne na najakých 20% nebo i méně. O důvod víc být v tradigu úspěšný.

Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romane příp i P....mně osobně toto přijde nesmyslné :D. Nic proti je to jen můj názor, ale takto to vnímá úplně každý si myslím. Kdo by ztrácel čas tradingem, kdyby si nebyl jistý tím co chce a tím, že se jím chce živit. Nevěřím tomu, že je tu někdo kdo to bere jako koníčka. Na prvním místě má určitě každý cíl ten, že ho to bude jednou živit, třeba ne 10 kontraktů, ale 2-3 si představuje každý. (tu)

Ještě musím říct jednu věc Romane, o té vážnosti k tradingu...někdo udělá 500 obchodů v paperu a u každého obchodu zkouší 50 různých výstupů a je to pro něj smysluplné a vážné přistupování k tradingu a přesto neuspěje a někdo si udělá 100 obchodů s jedním výstupem a třeba mu to vyjde a třeba si od začátku řiká: " bylo by dobré kdyby to vyšlo, ale připouštím, že to není jistota".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic:
předpokládám, že myslíte pouze akcie a pozičně. Víte, právě v rozmezí 10-20% si obchodní účet zhodnocuji již nyní a to na mnou vybraných akciích ve SPADu a jejich pozičním/swingovým obchodováním. Stačí si udělat fund. analýzu, mít stále "nakoukaný" graf, být si vědom termínu výplaty dividend a dodržovat S/R oblasti, popř. další TA. Vstup do trhu možná tak 3-4x ročně.
Několik let zpět, ještě za studií na VŠ jsem trávil čas s knihou Dlohodobá tajemství kr. obch. a sestavil si dle úžasných myšlenek jednoduchý obchodní plán. Opět poziční/swingový na DJIA, vstup 1-3x v měsíci, v pozici většinou den, max 3-4. Přesně tak, jak mi to "vnitřně" sedí. Ten rok se mi podařil obchodní účet zhodnotit o těch cca 40%, což byla úžasná euforie. Najednou jsem netrávil čas hledáním toho a nebo onoho termínového vkladu kde dostanu 3% a nebo 3,5%p.a.
To, že to utla začínající krize na trzích, chaos, volatilita a moje nepřipravenost a ne tak dokonalý systém, je věc druhá. Vracet na zem se opravdu nemusím. Moc dobře vím co chci, proč to chci a co tomu musím dát a čím toho dosáhnout. A také, ža zadarmo to opravdu není.

Zhodnocení oněch několika desítek procent ročně je u mě nastavení
1. pozičního/swingového obchodování akcií
2. opce IC/spready

Jedno s druhým musí spolupracovat a doplňovat. Toto zhodnocení je naprosto reálné a není to nic z říše fantazie.

Pro borce co se snaží dosáhnout full a intrade. to musí a zcela reálně je malé zhodnocení, protože pokud porovnáte čas a neuvěřitelnou vytrvalost, kterou musíte mít - musíte uvažovat v řádu 100% a více. Resp. pokud vytrváte, troufnu si tvrdit, že těchto cifer dosáhnete.

Pro mne, jako člověka reprezentující jiný směr (který jsem si vybral, vnitřně mi sedí a vím, proč jsem si ho vybral) je důležité porovnávat čas, znalosti a vytíženost s tím, co za to dostanu. Zhodnocení 30-40%p.a. u účtu o velikosti např. 60-70k dolarů je pro mě obnos, který mi stačí pokrýt klidný roční život/ za čas, který tomu musím věnovat.
Přeji velice ať se daří. Přeji nám to všem, protože máme snahu věci měnit a nespokojit se s něčím,co nám někdo tvrdí, že to tak musí být a jiná možnost není možná.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

luk.popelka: Pozeram, ze sme tradingovy rovesnici. :)
Pri zhodnoteni uctu je rovnako dolezite uviest, aky najvacsi drawdown bol dosiahnuty za uvedeny rok.
Uvedene zhodnotenia dosahujes priemerne od roku 2008, alebo si sa k nim dopracoval az teraz?
Strategiu mame dost podobnu, len moje zhodnotenia su nizsie. Na druhu stranu som sa este do tradingu "nepustil naplno", tj. stale velkost pozicii drzim dost hlboko pod moznostami mojho uctu.
Musim realnymi vysledkami svojho tradingu sam seba presvedcit, ze uz viem, co robim a neide iba o nahodu, aby som navysil pozicie na "normalnu uroven". Minuly rok som mal zhodnotenie 10% pri drawdowne 10% a to ma zatial nepresvedcilo...










Link to comment
Sdílet pomocí služby

luk.popelka
blahopřeji, myslím že tvůj příspěvek přesně vystihuje to co chtěl autor článku naznačit. Jinak já beru sice trading vážně, také mě tuto zimu zatím živí (do práce jdu v podstatě až v dubnu), ale můj cíl je nastavit si psychu tak, abych obchodoval nevážně a s lehkostí. Pak to bude opravdová radost.
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U me je nejvetsi problem najit trh ktery by se dal obchodovat v casovem pasmu kde ziju (GMT -7)

Americke indexy muzu delat jedine z kancelare, kde me rozptylujou pracovni povinnosti, zatimco evropske trhy jsou zase nejaktivnejsi naseho casu az po pulnoci. Takze v obou pripadech dost na prd.

Nema nekdo doporuceni na alternativni trhy ktere se daji obchodovat v "nestandardnich" hodinach?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1: Já to nemyslel úplně tak jak to asi vyznělo. Spíš by mě zajímalo kolik lidí by dělalo trading, kdyby za to nic nebylo...protože já mam názor ten, že koníček je to co člověk dělá i zadarmo...samozřejmě když se to spojí i s obživou tak je to paráda.
Ale konec polemizování, jen jsem chtěl upřesnit svojí myšlenku a teď jdu o5 do práce :( (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To luk.popelka - 30% p.a. u účtu o velikosti 60000 USD se dlouhodobě, tzn. v horizontu 4-5 let povede jednomu profíkovi tak ze sta. Já Ti to moc přeju, nic ve zlém, ale na "klidný, pohodlný život"???

Telegrafický výpočet: 30% ze 60000 USD je 18000 USD, 15% daň, to máš 15300 USD, to je cca 282000,- Kč ročně, to je cca 23500 měsíčně. Mínus pojištění, náklady ... doufám, že jsi single a bez dluhů, chodíš pěšky a dovolenou trávíš doma.

Na druhou stranu samozřejmě, pokud by ses tomu věnoval 2-3 hodiny denně a měl takhle pěkné zhodnocení, pak to smysl má, smekám a jdu k Tobě na kurz ;-)

Jinak já skutečně mluvil o akciích, pokud do toho zamontuješ nějaké ty opce, tak ty již v sobě obsahují páku, tzn. tam při troše štěstí a několika tunách dobré vůle to už je reálnější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...