Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SOL trader


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 192
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

radeon Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj, chci se zeptat zda by jste mě mohl někdo
> nasměrovat jak zvládnout obchodování spreadů za
> pomocí platformy SOL? Nemám s ní žádné zkušenosti.
> Existuje nějaký manuál........hledám a stále
> nenalézám. Díky za pomoc.
> R.

www.financnik.cz/komodity/fin_home/komoditni-spready.html


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Radeon,

je to v podstate velmi jednoduche. Myslim, ze manual neni treba.
Na hlavni 'strane' je okno Standard Futures Order Entry, kam zadavas prikazy. Jen vyberes nebo primo napises symbol napr. ZS FTS -X6,+N6. Nasledne vyberes typ vstupu - market nebo limit (a vyberes cenu). Spread nemuzes prehazovat, takze budes obchodovat jak long tak short, ale myslim, ze v tom neni vubec zadny problem. Naopak mi to dava vetsi smysl. Takze vyberes buy nebo sell a velikost pozice a nasledne kliknes na Transmit (F12). Myslim, ze jsem na nic nezapomela.

Jana

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky, ted na to koukám. :-) jo platforma jako každá jiná, zvyknu si. Je to dobré vědět, už mi to psal i Martin Lembák o těch +-, a jiné názvy symbolů. Prosím tě, už jsem zjistil jak si zobrazit graf pro daný měsíce ale nevím jak si mohu do grafu znázornit spread např ZL FTS +N6, -Z6?
Díky R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud vim tak existuji dva zpusoby. Kazdopadne nejjednodussi je to proste zadat pres - Charts & Quotes - New Chart - ZL FTS +N6,-Z6...a vykresli se ti primo spreadovy graf. Druha moznost je viz info od Martina Lembaka:

Pripadne pak se da udelat i indikator pres Quotes & Charts - Custom indicators - Custom indicator library a tam prvni ikona Easylanguage indicator - vse vymazat a vlozit:

Custom Indicator Easylanguage (ne Strategy), ten kod:

inputs: DataSeries1( Close of data1 ), DataSeries2( Close of data2 ) ;

Plot1( DataSeries1 - DataSeries2, "SprdDiff" ) ;

Ulozit jako napr. Spread a Compile

Nasledne pak v tom grafu, kde je jiz 1. noha pak Add contract nahore ikona a vlozit 2. nohu. Nakonec pravoklik v grafu a Indicator - Imported a vlozit ten Spread...

To bych pouzila napriklad pokud chces mit v jednom okne zobrazeny grafy obou futures contraktu a zaroven i spread. Pripadne nedavno se mi tato moznost hodila, kdyz se cca 2 dny nevyreslovaly spreadove grafy. Chyba se muze vloudit kdykoli a tak je dobre o teto moznosti vedet.

Jana

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jana GI, děkuji moc za vysvětlení a pomoc. Super. Už tomu začínám rozumět. Má víkendová práce se SOL :-) Jestli jsem to pochopil, tak na obrázku mám spread správně? JanaGl Napsal: ------------------------------------------------------- > Pokud vim tak existuji dva zpusoby. Kazdopadne > nejjednodussi je to proste zadat pres - Charts > & Quotes - New Chart - ZL FTS +N6,-Z6...a > vykresli se ti primo spreadovy graf. Druha moznost > je viz info od Martina Lembaka: > > Pripadne pak se da udelat i indikator pres Quotes > & Charts - Custom indicators - Custom > indicator library a tam prvni ikona Easylanguage > indicator - vse vymazat a vlozit: > > Custom Indicator Easylanguage (ne Strategy), ten > kod: > > inputs: DataSeries1( Close of data1 ), > DataSeries2( Close of data2 ) ; > > Plot1( DataSeries1 - DataSeries2, "SprdDiff" ) ; > > Ulozit jako napr. Spread a Compile > > Nasledne pak v tom grafu, kde je jiz 1. noha pak > Add contract nahore ikona a vlozit 2. nohu. > Nakonec pravoklik v grafu a Indicator - Imported > a vlozit ten Spread... > > To bych pouzila napriklad pokud chces mit v jednom > okne zobrazeny grafy obou futures contraktu a > zaroven i spread. Pripadne nedavno se mi tato > moznost hodila, kdyz se cca 2 dny nevyreslovaly > spreadove grafy. Chyba se muze vloudit kdykoli a > tak je dobre o teto moznosti vedet. > > Jana

38367

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...