Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SOL trader


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 192
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Teď je otázka jestli nevíš jak je najít nebo je nemáš v SOLu Pokud chceš přidat jakýkoliv indikátor do grafu tak: otevři graf, na něm klikni pravým tl. myši - rozroluje se menu - v něm Indicators a dále jak jsem psal. Candles tam jsou implicitně určitě a u toho Coloring si nejsme jistý, já to mám uložený ve vzorovém templates jako Chart default a pokud reinstaluji, tak to znovu natáhnu jako prostředí. Pokud by to v SOLu nebylo, tak jsem to stopro stáhnul na finančníkovi.

31346

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trochu jsem se posunul. Teď řeším:
1. jak dostat do nastavení indikátoru "Condition: Close je menší než Open" pro DOWN bars a opačně pro UP bars.
2. Co znamená "Input: Open: ZWK5"?
3. Úplně nejraději bych používal HLC bary....šlo by v takovém případě nastavit "Condition: Close je menší než Previous Close" pro DOWN bars a "Close je vyšší než Previous Close" pro UP bars?

Díly moc za pomoc.
Víťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To "Input" je odkud bere vstup (graf), já mám graf Pšenice, takže mám vstup ze ZWK5 (nyní už ZWN5). Pokud budeš mít jiný graf, např. kukuřice, tak bude vstup ZCN5 atd
U HLC nevím, mám pocit, že to bere hodnoty pouze z té čárky, kterou vykresluje. Jinak by na to asi musel odpovědět nějaký programátor, což já nejsem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Chci se zeptat těch co na SOL traderu v realu obchodují - jak časté jsou výpadky? Před dvěma dny jsem si založil demo a už došlo k tomu, že se v jedné fázi příkazy vyplňovaly až s několika minutovým zpožděním (na e-mini NQ) Jaké tedy máte zkušenosti? Chci obchodovat NQ především po otevření burzy, tzn. v době s vysokou volatilitou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Wulfgar:
Na real SOLu obchoduji od začátku roku - Wheat a Soybeans.
Pro každou komoditu mám otevřených 5 timeframe plus DOM.

Situace se má tak, že v období velké volatility, tj někdy po open graf "zamrzne" - tzn., že čárka na grafu se nehýbe nebo se zpožděním oproti DOMu.
Při vydání zásadního reportu se nedá pár minut obchodovat z grafu a na DOMu se také nestíhá zobrazit každý pohyb a lítají hodnoty např. i přes celou zobrazenou část DOMu.

Na toto zpomalení (nestíhání) má vliv několik faktorů a jen s některými můžeš něco udělat.
Lze upravit:
1/ čím méně grafů, tím menší záběr pro grafiku i náročnost pro PC jako takové (nemusí vykreslovat a přepočítávat velký objem dat na různé čárky).
2/ každý indikátor také zpomaluje (viz bod 1)
3/ rychlost internetového připojení - čím rychlejší tím lépe, tedy v tento okamžik. Jinak při "normálním" objemu obchodování mi stačí i WIFI na jedné čárce (slabý signál).

Nelze:
1/ velký objem přicházejících příkazů od jiných traderů zahltí server burzy a de facto dochází k vyplnění příkazů uvnitř - členové burzy mají rychlejší přístup a přednost v plnění příkazů

a ještě jedna věc, kterou jsem pozoroval, když jsem měl zapnuté demo a real najednou. Demo se seklo a pak vykreslovalo čárky jinak než real třeba i hodinu nebo v demu chyběla jedna čárka a pak zas OK, ale díky tomu byly nějakou dobu odlišně vykreslovány indikátory.

Celkově - demo není real, real je stabilnější a jelikož demo má data zpožděné a to jedna proto, aby ho nemohl nikdo používat jako podklad pro real, tak i proto, že jdou data z burzy nejprve na server poskytovatele kde jsou zpožděna a pak dále k tobě, tak je to sekání o to horší.

Tak snad jsem Ti alespoň trochu pomohl
Na případné další dotazy rád odpovím, dle svých znalostí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kostalkaler: Díky za odpověď. Zamrznutí grafu by mi tolik nevadilo, protože budu mít ještě jiný zdroj dat; co je ale horší, tak se mi v jedný chvíli příkaz Market (zadávám přes to příkazový okno) vyplnil třeba až s 5-minutovým zpožděním, což už by bylo lepší, kdyby se nevyplnil vůbec. Místo toho, aby se vyplnil, byl tedy držen ve stádiích "accepted" nebo "working" a nešel stáhnout zpět. Po chvíli se mi tam objevila hláška, že Demo platformy mají zpoždění a že se omlouvají, ale tohle by pro mě bylo v realu nepřípustný.

Jak často tedy u tebe na daných komoditách docházelo k tomu, že se Market nevyplnil hnedka? Pokud vím, tak když sem ty příkazy zadával včera, tak žádnej velkej fundament neprobíhal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Wulfgar:
příkaz market používám výjimečně na výstup, když se mi něco nezdá a ten je vyplněn téměř ihned (do 0,1s).

pro vstup používám příkaz STOP LIMIT s nulových posunem (např. Sell Stop 500,00 LM 500,00), tudíž přesně specifikovanou hodnotu a chci být plněn pouze mým směrem, ne při zpětném pohybu.
Jen zřídka nejsem vyplněn ihned po dosažení STOP ceny.

To jak popisuješ, že se příkaz plnil až za 5 minut v realu nikdy nebude. Vždy se najde tvůj protějšek na plnění. Otázkou je s jakým slippage. Při velké volatilitě to můžeme i několik ticků do plus i mínus. Nevím jak je to u NQ. Na demu jsem chvíli obchodoval ES a tam jsem měl slipp max 1tick a plnění ihned.
Rozdíl je pouze v Premarketu, kde je všeobecně příkazů méně.

U Dema ber s rezervou rychlost plnění příkazů a pokud používáš Market, tak i hodnotu slippage. Demo je spíše pro vyzkoušení platformy jestli Ti vyhovuje, naučit se zadávat příkazy a jejich různá nastavení a případně jestli je nastavení indikátorů, tak jak Ti vyhovuje. Ideálně i jestli si v plusu.
Real je o hodně rychlejší ve všech ohledech a pokud Ti nejde zrušit zadaný příkaz, který není vyplněný, tak ihned volat přes Skype panu Lembákovi a myslím, že by se dalo takové plnění reklamovat a žádat případnou refundaci za ztrátu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...