Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SOL trader


Doporučené příspěvky

Zdravím, rozhoduji zda používat SOL trader nebo Ninja trader. Zatím po pár dnech hrání a testování mám následující zkušenosti a postřehy.

1. SOL trader zdarma.
NT pro živé obchodování nutné zakoupit licenci.

2. SOL trader demo je poskytováno na 14, lze si ho prodloužit.
NT demo poskytováno s daty na měsíc, v offline režimu lze používat bez omezení. Prodloužení závisí na brokerovi a
poskytovateli dat.

3. SOL trader software poskytovaný brokerem Striker a tedy při přechodu k jiném brokerovi nepoužitelný.
NT je podporovaný celou řadou brokerů.

3. SOL trader příkazy jsou uchovávány na serveru ne na PC, tedy větší bezpečnost.
NT zálaží asi na brokerovi (nemám ověřené).

4. SOL trader nelze načítat starší kontraktní měsíce a tudíž nelze backtestovat.
NT v demu lze načíst několik kontraktních měsíců zpět a lze bakctestovat.

5. SOL lepší práce s pracovní plochou (tzv. layout). Lze vytvářet různé pracovní plocha dle potřeb uživatele. Ze začátku
jsem sice trochu nechápal jak lze layout upravovat, ale chvilka experimentování to napravila. Velkou výhodou je
zamykaní layoutu, aby si ho člověk nerozházel.

NT tzv. wokspace mi nevyhovoval. Několikrát se mi stalo, že jsem si nějaké okno zavřel. Nikde jsem nenašel možnost
wokspace zamknout.

6. Psaní vlastních skriptů mi přijde srovnatelné. U obou aplikací v prostředí C#.

7. SOL trader nabízí příkazy typu market on close, market on open apod.
NT má příkazů trochu méně.

8. SOL trader mi přišel méně stabilní. Během prvního dne mi třikrát vypadlo připojení. Jednou jsem si ověřil, že se
jednalo o problmén u poskytovatele ADSL. Potom se mi stalo, že se mi nějak přestal zobrazovta graf ceny a místo
toho se mi objevilo prázdné okno. Dál nastala situace, kdy mi SOL ttrader nešel spustit musel jsem restarovat PC a
pak vše běželo celý den v pořádku.

NT mi zatím přišel víc stabilní. V podtstaě nemohu říct, že by mi v jeho průběhu nastal nějaký zásadní problém
problém. Asi 2x mi spojení, ale za mnohem delší časový úsek než u SOL traderu.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 192
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kmotr pre mna je ninja best of the best, tak intuitivne lahko ovladatelny a dynamicky program som este nevidel na obchdoovanie a to som ich odtestoval dovolim si povedat skoro kazdy. Jedinu vytku mam na neho ze neda sa pracovat aktivnejsie s tymi worskapace plochami ako napriklad v multi charts, ale to verim tomu ze verziou 8 pride.

Chcem podotknut len jeedno ze s ninjou sa da obchodovat normalne aj bez zakupenia licencie len nemozes obchoovat cez chart trader ale cez DOM, inak je to to iste. no hej a samozrejme este nemozes ATM strategie pouzivat a tieto veci. ale inak sa jedna o velmi plnohodnotny program zadarmo. (lepsie na zaciatku taktlo ako investovat tisic USD za licenciu pred tym ako vobec zistis ze sa tradingom uzivis)

SOL trader som skusal taktiez cez strikera a musim povedat ze oproti ninji mi prisiel amatersky.

Osobne mam rad ked pracujem s prostredim ktore sa mi paci a mam rad volnost v nastavovani, co je dalsie plus pri ninji, ze ten vzhlad to pracovne prostredie si skutocne dokazem krasne prisposobit podla preferencii.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kmotr: neřekl bych SOL je méně stabilní, spíše naopak..je méně náročný na paměť a je profesionálnější (rychlejší) pro exekuci. Možná špatně nainstalované demo u tebe? Live potom taky běží na jiném serveru a je propojena přímo na burzy.Na SOL můžeš obchodovat taky kromě futek spready jako celek, opce..a navíc vše sedí na serveru + všechny data, i evropské i asijské zdarma..propojit v kontinuální kontrakty se pak dá při napojení SOL se Sierrou nebo Multicharts nebo využít utility esignal dat přímo do SOLu pro super dlouhé řady. Ale i tak sto lidí sto chutí, ja mám ve stikeru jak SOL tak i Ninju..

Super trejdy!

Jarda


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky se pridam.
S tou spatnou stabilitou bych taky nesouhlasil.U me vse ok jak demo tak Live ucet.
ad bod 3)- vim minimalne o jednom US brokerovi u ktereho muzete pouzivat software ktery se lisi jen v nazvu jinak je presne totozny jak SOL...zkousel jsem demo...naimportoval Tempate atd vse bez problemu.Nicmene kdyz srovnam sluzby konkurencniho brokera(taky cech) a sluzby pana Lembaka tak Striker jednoznacne vyhraje.

Take se mi zda ze je SOL rychlejsi pro exekuci nez NT ale tezko posoudit.NT pouzivam jen jako demo na BT.Takhle mi to uplne vyhovuje prace v SOLu se mi libi a pro BT mam NT vse zdarma a bez problemu.

Obchodovat jsme zacali s bratrem ten si zase zvolil koupi licence pro NT.Jak psal Vinnie 100 lidi sto chuti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
chtel jsem si do grafu zkusit EMA Ribbon a vzhledem k tomu ze toto v Solu chybi tak s pomoci na foru a pana Lembaka jsem kod ziskal.
Treba nekomu prijde vhod.



inputs:

Price( Close ),

BaseLength( 10 ),

ArithOrGeom_1or2( 1 ),

IncrementOrMultiplier( 10 ),

FastColor( Yellow ),

SlowColor( Red ) ;

variables:

var0( 0 ) ;

arrays:

arr0[8]( 0 ),

arr1[8]( 0 ),

arr2[8]( 0 ),

arr3[8]( 0 ) ;

if
CurrentBar = 1 then

begin

arr0[1] = BaseLength ;

arr1[1] = 2 / ( arr0[1] + 1 ) ;

arr2[1] = Price ;

arr3[1] = GradientColor( 1, 1, 8, FastColor, SlowColor ) ;

for
var0 = 1 to 7

begin

if
ArithOrGeom_1or2 = 1 then

arr0[ var0 + 1 ] = arr0[var0] + IncrementOrMultiplier

else

arr0[ var0 + 1 ] = arr0[var0] * IncrementOrMultiplier ;

arr1[ var0 + 1 ] = 2 / ( arr0[ var0 + 1 ] + 1 ) ;

arr2[ var0 + 1 ] = Price ;

arr3[ var0 + 1 ] = GradientColor( var0 + 1, 1, 8, FastColor,

SlowColor ) ;

end ;

end

else

for
var0 = 1 to 8

begin

arr2[var0] = arr2[var0] + arr1[var0] * ( Price -

arr2[var0] ) ;

end ;

Plot1
( arr2[1], "XMA1", arr3[1] ) ;

Plot2
( arr2[2], "XMA2", arr3[2] ) ;

Plot3
( arr2[3], "XMA3", arr3[3] ) ;

Plot4
( arr2[4], "XMA4", arr3[4] ) ;

Plot5
( arr2[5], "XMA5", arr3[5] ) ;

Plot6
( arr2[6], "XMA6", arr3[6] ) ;

Plot7
( arr2[7], "XMA7", arr3[7] ) ;

Plot8
( arr2[8], "XMA8", arr3[8] ) ;

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

Zdravím,
používám demo SOL Trade od Strikeru, plánuji si koupit nový počítač s Windows 8 64-bit
1) chci se zeptat, zda někdo SOL Trader ve Windows 8 64-bit používá, jestli je to kompatibilní, stabilní, atd.
2) po instalaci mi šel kreslit v grafu kanál, při standardním nastavení 3. ikonka nalevo od vrchu, 3 rovnoběžné úsečky, kde prostřední je delší než 2 krajní, teď když najedu na tuto ikonku, tak se objeví kříž, najedu někam do grafu, kde bych chtěl kanál nakreslit, zmáčknu a potáhnu směrem doleva nebo doprava, ale kanál se nazakreslí, jenom se obarví celý pruh plochy do poloprůhledné šedé barvy a když pustím tlačítko myši, tak zmizí, mám něco špatně nastavené, nebo pomůže už jenom reinstal SOL Traderu?

Díky za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 3 months later...

×
×
  • Vytvořit...