Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu: Činění, namísto šetření


Doporučené příspěvky

Seedy:
trochu pochopení pro misto a dobu:-)
clovek s nejvyssi kvalifikaci na 4 ruzna povolani je hodne schopny a nemusí mít strach ani pred duchodem (leda z mrtvice).
Celozivotni vzdelavani a cesta dopredu v jakemkoliv veku, to neni pro kazdeho (Gaussova krivka).

Ja povazuji za klicovou vec pro uspech v zivote tyti veci v tomto poradi:
zdravi, dobra rodina, stesti, optimismus a pozitivni pristup, vlohy a schopnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Já na hudební nástroj hraju a myslím docela rozumně...obohacuje to můj život a nesmírně mě to baví..hraji ve 2 skupinách..ale, že by mi to přinášelo finanční prostředky ?? TO fakt nee..težké pasivum;)
Ale pokud chci obchdovat s nemovitostmi, tam to asi bez prostredku pujde ztuha, komodity bez prostredku tezko budu obchodovat. Ale jde o to mit "nastavene" spravne mysleni, jak tu nekdo poznamenal...
Myslim, ze to se musime ucit vsichni...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AKRS:
Mate pravdu, ze pan zmineny v mem prispevku je opravdu trochu mimo prumer :-) ale mne slo spis o to srovnani s pristupem v CR. Podle me je u nas spousta sikovnych lidi, podle me dokonce mnohem schopnejsich nez na Zapade, jen je potreba trochu zapracovat na pristupu a pohledu na svet presne podle Tomasova clanku a nenechat se rozhodit negativismem okolo sebe. Jinak naprosto souhlasim, jak jste zminil to Zdravi jako cislo 1. To je vlastne to nejdulezitejsi a jeste to tady nezaznelo. Hodne stesti v tradingu! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Alexik30: Jak to děláš? Tchán se muzikou celkem slušně živí, a to hraje 1-2x měsíčně po nějakejch plesech, svatbách, zábavách ... ale já to myslel i trochu obrazně - kdo na něco hraje, musí mít vůli, umí udržet rytmus a hrát i třeba s ostatníma ... to se v tradingu neztratí, tyhlety schopnosti.

to HC: To se cení, odvaha obrovská, já bych asi na něco takového neměl, hlavně že Vám to vyšlo. I ty sprerady uměj bejt dost divoký, já bych dal asi 30% na spořící účet, 30% do nějakejch dividendovejch akcií a spready bych jel jenom s tím zbytkem. Na druhou stranu, pokud to s tím umíš, tak proč ne ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

clanek je psany z pohledu nekoho kdo si chce hodne doprat a hodne si koupit (jako asi vetsina kdo navstevuji financnik ze ano) :-) v poradku...

Alain de Botton rika ze nikdo vlastne v dnesni dobe neni uplne stastny. I ten nejbohatsi sejk chce vetsi jachtu protoze ji ma soused. Cely system je nastaven tak aby jsme chteli stale vic. Uspesni lide jsou dnes ti co dokazou ziskat nejvic penez. Pred 300 lety tomu bylo uplne jinak... nejvazenejsi byl silny a statecny vojak. Par stoleti pred tim zbozny mnich ktery svuj zivot obetoval bohu a mel cistou dusi. Dnes clovek ziska respekt tim ze dokaze vydelat $$$.

Proc to pisu?
[bold]Botton rika ze chceme li se dnes citit lepe na tomto svete mame 2 moznosti. Musime budto vydelat vice penez nebo snizit svoje naroky. [/bold] Ja s nim souhlasim.. kdyz proste prestanu chtit vsechny ty veci uz nemusim chtit byt "uspesny". Z pohledu tradera je ovsem jasne z jake strany pristupovat :)

U me se to vyvinulo tak ze cim vic mam penez tim vic vidim ze me "opravdu" stastnym nedelaj. Je prijemne jich mit balik ale neocekavam od toho prilis.

Jedno rceni rika: The best things in life are free

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Tak ma napada otazka, teraz som mala trosku vyssiu vyplatu cca 1200 eur-tak mam kolegov ktory hned objednavali iphony. Ja som v pokuseni ci swajciarske hodinky, alebo za celu sumu si kupit par akcii. Mam vyhliadnute tieto:
1.PGTI-3.29-www.google.com/finance?q=NASDAQ%3APGTI
2.APWC-2.85- www.google.com/finance?q=APWC
3.AKS- 6.12-www.google.com/finance?q=AKS
4.ASTC-1.11- www.google.com/finance?q=ASTC

Hodinky: www.cimier.sk/detail-178/seven

Co by ste si vy zadovazili radsej? Fakt hodinky ktore maju uroven a nie su spotrebnym tovarom-rada sa necham inspirovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha,

ja by som si nezadovážil ani jedno ponúkané. Podľa čoho ste vyberali tie firmy? Podľa nízkej ceny? Ja by som sa poobzeral po niečom, čo prinesie aj dividendový výnos - veríte aj v ten kapitálový u týchto spoločností?

Čo sa týka hodiniek, to má byť tiež investícia, alebo si len chcete urobiť radosť? Ak ide o radosť, tak kupujte, čo sa Vám páči, ale inak to nemá cenu. Ak chete skutočne investovať do hodiniek a očakávate niekedy v budúcnosti zhodnotenie, tak musíte ešte prišetriť. A to poriadne...

Ale inak tie hodinky nevyzerajú zle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jasne hodinky pre potesenie- teraz este stale v 34r kukam len na mobil a uz sa to nehodi..
Nie kdeze investicia to by museli byt Rolex, či Philip Patek - to kdezeee :)

Na trading peniaze mam tiez na terminaku-ale trading a futures len paperujem na ninja.

Tak jasne mohla by som si kupit radsej 20 akcii CEZ koli dividendom-lenze vyssie danove zatazenie z dividend pre fyzicke osoby ktore pripravuje pan Fico-preto skor kupim akcie lacne a uvidim co sa z nich vyliahne

Predsa len iphone za 700 eur o 2roky predaj za 250,-ako robia moji kolegovia-mi pride ze akcie maju vacsi vyznam:)

Vlastne nadvazujem na nazov clanku lepsie nieco robit ako setrit--takze za 1200 eur si futures neotvorim ale akcie si kupit mozem lepsie ako terminak asi :) ci? :) Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

„Úspěch je zvláštní proces. Je nezbytné být špatný a to dostatečně dlouho, aby ses stal dobrým, skvělým, výtečným.“ Artemis

Nikdo nezačíná v bodě zvaném znamenitost. Excelence neleží pohozená u obrubníku. Mistrovství čeká na vrcholu majestátní hory zvané trénink. Mnoho lidí přešlapuje v údolí a čeká na nějaké mystické boží znamení, které by je naplnilo schopnostmi a horolezeckým umem. Čekají na absolutní připravenost. Dokonalé klimatické podmínky. Ovšem skaliska znamenitosti nikdy nepřihlíží ke schopnostem. Ani k současným podmínkám. Zajímá je jediné. Vaše ochota. „Vida, někdo odvážný učinil první krok. Podíváme se, jak vážně to myslí,“ šeptají si pro sebe a už připravují zkušební proces, ve kterém má železo projít ohněm a stát se ocelí. Pošlou na vás sesuvy půdy, divoké bouře, štiplavý vichr, nahází přes cestu mnoho kamení. "Uvidíme, jak moc to chce a jak dlouho bude náš odvážlivec ochotný se učit."
Pouť k dokonalosti začíná. Učinili jste krok, ke kterému se odhodlá jen 5% lidí. Odložili jste odkládání. Vzdali jste se naděje, že se něco naučíte bez pohybu. Pochopili jste, že nauka bez akce jen plní hlavu a vyprazdňuje sebeúctu. Získali jste ochotu čelit nezkušenosti, amatérismu, negramotnosti. Nikdy jste žádnou horu nepokořili, avšak prohlašujete: „Udělám první krok a hora sama mě naučí, co je nezbytné.“ To je přístup vítězů. Neposlouchejte někoho, kdo vám okázale a možná nehezkým způsobem připomíná, že se snažíte už dva roky a není to nijak vidět. Váš čas přijde... Jste na cestě... zatímco on stojí a připadá si příliš sexy na to, aby začal z bodu nula. Pokud nemůže začít v bodě nejvyšším, je to pod jeho úroveň. Zvláštní, avšak poměrně častý postoj.
Jsou v podstatě pouze dvě možnosti. Čekat na dokonalost nebo k ní vyšplhat. Rozhodnutí je na každém z nás, avšak vězte, že zatímco průměrnost si hoví ve své zóně pohodlí a ani o chloupeček dál, excelence je zaměřená na cíle, které leží v neznámé tmě. Na cíle, které ji nutí rozpínat se a růst. A pokud je řeč o zóně pohodlí, ruku na srdce. Neexistuje v mysli člověka větší nepohodlí, než vědomí, že sami sobě zabraňujeme být tím nejlepším, čím bychom mohli být. Nepohodlné je zůstat trčet v té šedi průměrnosti a pohřbít všechny své jedinečné talenty, o kterých jsme neměli ani tušení. V porovnání s tím se nějaký proces plácání se, objevování a pilování stává procházkou rájem.
Vrhnětet se do nové dovednosti, kterou se chcete naučit. Je jedno, jak moc nešikovní v dané oblasti jste. Věřte , že až ji vypilujete, bude vám naprosto lhostejné, kde jste začínali. Nezáleží, kolik času to vezme. Možná sklidíte i nějaký ten škodolibý posměšek. Ale co na tom. Buďte tak špatní, jak jen můžete. Vyválejte se v tom. Život vždy zbystří, když vidí člověka, který činí v duchu slov: „Jsem zde, jsem ochotný, udělám cokoliv, nauč mě.“ Budete překvapeni, kolik talentu v sobě naleznete. Svět potřebuje vaši jedinečnost. Nenechte ji upadnout do zapomnění ze strachu být špatný. Být špatný je nezbytný předpoklad k tomu, abyste posléze byli těmi nejlepšími.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...