Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu: Činění, namísto šetření


Doporučené příspěvky

Alexik30: a Kiyosaki ještě dodává, že k vydělávání peněz nejsou peníze potřeba - což je další oblíbený omyl 90% lidí toužících po lepší budoucnosti: "kdybych tak měl více peněz, to by to bohatnutí šlo jako po másle" - především jde o nastavení myšlení. klasický vzorec chování těch co získali větší startovací kapitál je, že jej prošustrují. i množit majetek (a hlavně si jej udržet) je potřeba se naučit, neplatí automaticky, že velké peníze dělají další peníze. aneb jak mít z obchodování milion? začít se dvěma milióny :)

no a další zajímavá jeho myšlenka je, že základní prostředek k získání bohatství je úplně zadarmo - jsou to slova. jak může na bohatství myslet člověk, který neví, jaký je rozdíl mezi podvojným a jednoduchým účetnictvím (nemám na mysli konkrétní dovednost takto účtovat, ale mám-li spravovat své finance, musím se umět rozhoudnout jak to dělat co nejefektivněji)? kdo nezná rozdíl mezi ETF , akcií a třeba futures kontraktem, pokud chce obchodovat? atp. Chci-li se rozvíjet a získávat nové dovednosti, musím si rozšířit i slovní zásobu (znalost terminologie) - jinak se těžko něco nového dozvím třeba na školení nebo při diskusi s profíkem, když sám budu schopen konverzovat akorát tak o počasí, ženských a fotbale :)
Jak dále říká, rizikové není investovat, riziková je neznalost.

a ještě bych k tématu tohoto článku doporučil knihu Esther a Jerry Hicks (Učení Abrahamovo) - Požádej a je ti dáno. V principu jde o to, co popsal již Konfucius : Dávej pozor na svoje myšlenky, stanou se slovem. Dávej pozor na svoje slova, stanou sa činy. Dávej pozor na svoje činy, stanou sa zvykem. Dávej pozor na svoje zvyky, stanou se charakterem. Dávej pozor na svůj charakter, stane sa tvojím osudem.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 53
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Výborný článok. Príspevky od PP+TN sú ako dobre namiešané drinky. Konkrétne ukážky obchodovania, motivačný článok, "cestopisné okienko"...

...A pokud zkrátka a dobře o sobě přemýšlím jako o chudákovi, který si toto a tamto nemůže dovolit, pak výsledek je ten, že se stávám přesně tím, jaké jsou mé myšlenky - tj. chudákem, který si nemůže to a tamto dovolit...
"Dávaj pozor na svoje myšlienky, stanú sa slovami. Dávaj pozor na svoje slová, stanú sa činmi. Dávaj pozor na svoje činy, stanú sa zvykmi. Dávaj pozor na svoje zvyky, stanú sa charakterom. Dávaj pozor na svoj charakter, stane sa tvojím osudom. Konfúcius (Kchung Fu-c’)"

A pokiaľ niekoho baví pôvodná profesia ktorú vie a chce robiť ( nejaký múdry muž povedal najdi si prácu ktorá bude tvojím koníčkom a v živote nebudeš musieť pracovať) ale ktorá ho možno teraz neuživí, treba sa pokúsiť nájsť si niečo čo vyrobí "kamienky" a keď to pôjde, tak neskôr sa možno vrátiť k pôvodnej profesii ako k hobby. Napríklad k medicíne... ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja si zas naopak myslím, že priveľa takéhoto "pozitívneho motivovania" ja na škodu. Ten povedal, tamten napísal ... Mne takéto aktivity vydavatelstiev nie sú hodnotné. Nikto za mňa nikdy nerozhodol. mne stačí moja sedliacka úvaha a som spokojný. Objemné teoretikum a priveľa naivného pozitívneho nadšenia tradingu neprospieva, skôr naopak, otupuje vnímanie svojho vlastného prirodzeného správania. Na jednej strane sa rozpisuje ako sme tu každý jednotlivec osobitým prístupom a na druhej strane tu má fungovať nejaké "pozitívno-motivačné"škatuľkovanie. To sú rozprávky. Makať, makať a makať. A neteoretizovať.

PS. skús si otvoriť obchodný účet bez "penez"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

forex_gump,
zajímavé, že všichni velcí tradeři včetně třeba Williamse vždy zdůrazňují, že mezi nejdůležitější vlastnosti počítají:

- pozitivní přístup,
- víru,
- sebejistotu vítěze,
- ke každému obchodu z hlediska moneymanagementu přistupovat předem jako ke ztrátovému,

O pozitivním přístupu mluví většina úspěšných lidí, ale o tom, že by se hodlali udřít nemluví nikdo :)
Ale věřit tomu samozřejmě nemusíš, já mám to štěstí, že jsem se narodil jako optimista.

Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tož jednou když měli v Lídlu slevu na jedny piškoty se někdo po nich sháněl, když jsem mu řekl kde jsou a že jsou jedny ve slevě a že mu je doporučuji tak mi pak za chvíli řekl že koupil ty dražší že to má pro děti, jenže moc spěchal a tak jsem mu ani nestačil říct že ty levnější jsou právě kvalitnější a nehonil jsem se za ním ostatně je to jeho věc.

Nedávno mi v Bille zdražili 1/2 kilový prášek na prdlačinky z 12 Kč na 1/4 kilový za 19 Kč tak jsem se naprd a místo vody do něj jsem použil mléko do pár polévkových lžic polohrubé mouky s cukrem a špetkou soli bez též předraženého vajíčka neboť takové zlodějiny nehodlám podporovat. A jsou lepší a nejen díky ceně více chutnají.
Místo vejce teď přijde levnějc vepřová kýta ale ta se do koláče moc nehodí:-))).
Polotovary mají vyjít levnějc než původní složky a ještě ušetřit čas.

Též sleduji expirační dobu u zájmových potravin a např. i u konzerv ji s výhodou využívám neboť se teď spousta věcí jen tak zničeho nic cenově zdvojnásobila, ale občas to je k mání za normální přiměřenou cenu a tehdy nakupuji. Cukru mám dost ještě za 10 Kč. Letos jsem měl už pěkné balené jahody za 30 Kč kilo a na jahodové pole mám daleko. Podobně však i u spotřebních věcí.

Také je to dobrá příprava na obchodování - levně nakoupit a draze sníst:). A vlastně jde o princip nenechat se odrbávat, dělal jsem to dřív a teď to bylo nutno vylepšit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel Napsal:
-------------------------------------------------------
> forex_gump,
> zajímavé, že všichni velcí tradeři včetně třeba
> Williamse vždy zdůrazňují, že mezi nejdůležitější
> vlastnosti počítají:
>
> - pozitivní přístup,
> - víru,
> - sebejistotu vítěze,
> - ke každému obchodu z hlediska moneymanagementu
> přistupovat předem jako ke ztrátovému,
>
> O pozitivním přístupu mluví většina úspěšných
> lidí, ale o tom, že by se hodlali udřít nemluví
> nikdo
> Ale věřit tomu samozřejmě nemusíš, já mám to
> štěstí, že jsem se narodil jako optimista.
>
> Dobré obchody,
> P.

A kde inde okrem, kníh a kadejakých motivačných článkov po weboch, prípane velice platených seminároch Ty vieš o nejakých "velicích"
Poriadne sa treba obut do tradingu a nie hlatať prázdne kecy extraderov. Potom si už ani len nespomenieš, že nejaký Larry či Pišta exituje. Príkladov čo kde kto napísal, povedal, odporučil to tu sypete jak z big-bagu. Účet chlape, účet je podstatný. Nie rečičky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

forex_gump
myslím, že své vzory si vybírá každý sám a já prostě pozitivní přístup uznávám a pokládám za důležitý. Nevnucuji ti to.

Ale s tím účtem jsi to napsal hezky. Účet skutečně rozhoduje a konkrétní hospodářský výsledek každého z nás je určující. Ostatně obchoduji live a ani zisk ani ztrátu za mne nikdo jiný neučiní.

Ovšem to zda zde sypeme nějaké moudra nebo ne to je zas zcela, ale skutečně zcela moje věc. Píši zde čemu věřím, nikoho neomezuji, ani nevnucuji a zda se s mými názory někdo ztotožní či nikoli to je zas volba ostatních.

Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomasi diky za super clanek, o tradingu teprve premyslim jako o sve dalsi ceste a presne tohle jsem potreboval slyset (tu)

Libi se mi ten odstavec o lpeni na sve puvodni profesi a presne to vystihl PetrPavel ve svem prisevku. Po zahranicnich zkusenostech musim rict, ze tohle je presne ten rozdil mezi lidmi u nas a ve vyspelem kapitalistickem svete. Jen pro srovnani, v dobe, kdy se muj otec v CR trese strachy, aby neztratil praci, protoze o lidi po 50 uz jaksi u nas neni zajem, mi muj nadrizeny (zhruba ve stejnem veku jako otec) rekl, ze uvazuje o odchodu z tepleho mistecka, aby zkusil novou zivotni vyzvu. Podotykam, ze dany pan mel udelane ty nejvyssi kvalifikace na 4 ruzna povolani a mel tesne pred duchodem!!!! Zadny strach z budoucnosti a lpeni na miste za kazdou cenu, prave naopak.... celozivotni vzdelavani a cesta dopredu v jakemkoliv veku je proste trend. Myslim, ze starsi lide u nas jsou zbytecne bez sebevedomi.

Co povazuju za dalsi dulezitou vec je optimismus. Americky psycholog a zakladatel pozitivni psychologie Martin Seligman ve sve knize Nauceny optimismus (Learned Optimism) dokazal, ze optimiste jsou uspesnejsi nez pesimiste. Vsem traderum doporucuju precist.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diverjh
nepatří to sice k tématu, ale když jsem to už nakousl....
Původní profesí jsem vyučený fotograf s dvacetiletou praxí a to jak v ruční barevné laboratoři, tak i ve fotoreportáži a ateliéru. Střední školu jsem dělal, abych mohl dělat mistra odborného výcviku, kteréž místo během mého studia obsadil někdo jiný. Vysokou jsem dělal AŘI (automatické řízení), což ve 45-ti bez jakékoli praxe byla fakt slepá ulička.
Když jsem byl na tom nejhůř, že jsem nevěděl co dál napadlo mě, že jsem vlastně celý život horolezec a tak jsem začal dělat výškové práce na laně. To je třeba otloukání výškových budov kangem, oprava spár, různé umývačky, ale taky výškové kácení. Kácet třeba suché duby ve stupačkách na Lesním hřbitově přímo nad hroby (a pokácel jsem jich mnoho a mnoho) je skoro stejně výživné jako trading, akrorát cena je někde jinde :)
Dnes tuto práci dělám deset let a příští jaro mi bude padesát, takže je čas znovu změnit profesi než se mi začne točit hlava.
Snad to má nějakou spojitost s tímto článkem a není to příliš mimo.

Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel já bych řekl, že to není vůbec mimo téma a že dáváte přímý důkaz toho, že člověk vůbec nemusí lpět na původní profesi, což je k tématu daného článku.
Ráno když jsem si to tu pročítal, tak jsem si říkal své manželce, "tenhle člověk určitě dělá výškové práce":). Docela nás to teď pobavilo, že jsem se přesně trefil.


Já dělám celý život střechy. Střední školu jsem zkoušel udělat před více jak 10 lety ale nedodělal. V té době jsem začal podnikat protože už jsem měl dost na někoho pořád dělat a podnikání ve stavebnictví a školu se mi skloubit nepodařilo.
Asi před třemi lety, jsem si uvědomil, že tohle pořád dělat nemůžu, tak jsem začal hledat co dál a skoro před rokem jsem narazil na trading. Ze začátku jsem si říkal, to je paráda, to bude brnkačka a přípravu jsem dost odflákl ale co jsem otevřel ostrý účet, tak jsem dost vystřízlivěl. Po měsíci jsem se vrátil zpět k backtestingu a paperu, mé obchodování se spíš podobalo ruletě jak tradingu. Byl jsem teď asi tak před měsícem na třech kurzech T. a P. a beru to teď radši sakra vážně.

Jinak cítím to úplně stejně. Podle mě má sakra smysl být pozitivně naladěný. Sice jsem většině mého okolí pro smích ale mě to nevadí protože vím, že já se budu smát poslení.

Zdravím momentálně z Nice (je tu krásně).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ako tak čítam Váš príspevok, tak sledujem,že je nás tu viac s podobnými osudmi... ja mám 44 rokov, trading robím naplno a živí ma 3.rok, predtým som vyskúšal x zamestnaní,mimo iného aj 7 rokov v Londýne, kde som sa vlastne cez kamaráta, ktorý je burzový maklér už 20 rokov dostal k tradingu... asi 20krát som úplne vybielil účet,pretože ma viac traderov varovalo pred demo účtami, že je to o ničom a zavádzajúce a že sa treba naučiť riskovať, haha... kým som sa dostal na finančník.cz, potom ku knihám od Petra a Tomáša a potom to už šlo.. :)... robím intraday forex a k tomu ešte S+P500 a NQ100, denne cca 4-6 hodín a je to zrejme najlepší džob aký som kedy mal a verím, resp dúfam, že pri ňom už zostanem... veľa zdaru a milión ziskových obchodov prajem ! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Stimto clankem apsolutne souhlasim a plne se s nim zzivam, jako nekdo kdo jiz spoustu let zije mimo republiku. Pravdou je ze lide u nas musi dat ty neustale natazene ruce cekajici ze jim nekdo neco da a nebo ze se o ne gaverment postara (blahove mysleni) dolu a zamyslet se nad sebou. Tome super clanek, skoda ze nejde otisknout v denim tisku, protoze si myslim ze by spouste lidem otevrel oci. Jeste jednou super clanek.
s pozdravem 1973
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...