Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Mistr Jiro sní o sushi


Doporučené příspěvky

Velice pěkně napsaný článek !! Jenom bych si dovolil jedno takové malé rýpnutí. Ono se to japoncům taky čeká na první výsledek, když průměrně dožívají 90ti let :). Každopádně dobrý námět na článek. Motivační tématika s praktickým příkladem není nikdy nazbyt. Sám si říkám kolik kvalitních lidí tato země již ztratila jenom kvůli tomu, že se vzdali svých cílů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 33
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Tomáši, je to u Vás vážně o té vášni k tradingu? Nebo o obchodním stylu? Anebo je to víc o tom, že Vám prostě sedí relativně nezávislý styl života a tenhle způsob vydělávání Vás baví/padne Vám na míru?

Neinvestuji dlouho, v podstatě obchoduji od 2005 a zkrotil jsem obchodní emoce až po 5 letech (tedy v článku zmiňovaná typická délka studia), poslední dva roky pak přistupuju k obchodování s větší rezervou, nadhledem a zatím se daří, jen doufám, že to půjde dál...

Ale ten pocit co mám poslední půl rok je k nezaplacení. Nejde tolik o peníze, ani o to, že obchodování je docela zábava (obchoduji dlouhé pozice, takže mi to zabere tak 2 hodiny týdně), ale to mrazení v zádech, kdy ten systém funguje (opět píšu zatím), kdy to testuju a rozebírám z různých úhlů, kdy účet pomalu roste a kdy se zdá, že sem tam, kde jsem chtěl před 7 lety být?

A zároveň vědět, že je nutné to znovu projít a zjistit, jestli ten směr je udržitelný a správný?

Letěl jsem nedávno letadlem a spolucestující mi sdělil jednu citaci - je důležité se neustále posouvat ze své komfortní zóny - jinak zakrníme & spadneme zpět. Měl pravdu, naprostou.

Hodně štěstí při nejen tradingu, ale hlavně životním stylu,

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den
pripojuji se ke gratulaci, velice dobry članek moc se mi libil a řekl bych že panové se stavaji opravdovími mistry v oboru (tu). coš pro nás novačky je opravdu super mit takové učitele. Také čist tu diskuzi je super pocit. K članku se priklanim že to tak opravdu funguje sam ješte neobchoduji live ale od te doby co jsem se tradingem zacinal zabyvat tak musim rict ze jsem ted
lepsim človekem teda aspon se tak citim. A to musi neco znamenat proto to nevzdam.
A take si myslím že když se budeme zabivat sami sebou vice než penezi že nakonec nam to tech vice pěnez prinese

VŠEM POZDRAV (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neviem ci je spravne chciet byt stale lepsim, potom clovek nikdy nenajde pokoj v dusi. Bohaty chce byt bohatsim, trader chce dospiet k tomu aby travil tradingom menej hodin, sprinter chce stale lepsi cas. Tak to aj potom vyzera, namiesto osobnej komunikacie mame mobil, namiesto mobilu mame skype a tak to pojde dalej dalej. Nic vsak nemoze ist jednym smerom a raz to musi spadnut. Preto treba najst tu hranicu a povedat si dost. Vsetkeho vela skodi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pravděpodobně nejzajímavější a zároveň nejlépe napsaný článek, který jsem měl na finančníkovi tu čest číst. Po necelém měsíci live s docela velkým propadem účtu, s propadem, který ještě ani nekončí, se snažím soustředit právě na to, o čem se tu píše. Na to, abych vytrval. Není to snadné, ale těším se na to, jakou budu mít radost, až to překonám. Radost z toho, že jsem tak trochu překonal sám sebe. A budu se těšit na to, až se mi to povede znovu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zase jeden velmi hezký motivační článek, takové rád čtu. Už týden postupně pročítám celý Tomášův seriál o psychologii a nepřestává mě to bavit. Téma nauky o psychice mě začíná zajímat čímdál více, ja to způsob jak svou osobnost posunout na o něco dál. Tomášovy rady o psychologii tradingu jsou lehce aplikovatelné i na jiné duševní oblasti člověka a já si z jeho článků beru mnohem víc.
V pátek jedu na dovolenou a neustále přemýšlím jakou knížku si tam veznu. Chtěl bych něco zajímavého z oblasti o které Tomáš píše - psychologie v tradingu nebo nějaký zajímavý životopis (zápisky nebo něco podobného) úspěšných finančníků (Buffett, B. Graham atd) - v knihkupetví moc takových knížek neni. Má někdo tip?

Zbynek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moc hezký motivační článek a hezké reakce. Zaujal mě příspěvek od tradera Cashflowz, který hledá hranici, kdy už máme říct "dost". To mě vedlo k zamyšlení a nemohu tak docela souhlasit.

V příspěvku je docela správně ukázáno, že naše pohodlí - různé, často zbytečné udělátka a naše chamtivost by měla mít hranice. S tím souhlasím, ale myslím, že snaha o vlastní dokonalost, snaha něco zlepšit by hranice mít neměla. Je to velmi dobře vidět na lidech pozdního věku. Je úžasné sledovat lidi, kteří jsou "v zápřahu" např. ve výzkumu při univerzitách a jak jim to pálí, jaké mají stále cíle a podobně i po osumdesátce. Srovnejte to s lidmi, kteří jsou "zaujati" nebo spíš "zajati" osum hodin deně a pak už jen to nějak doklepat do důchodu.

Myslím, že je to jasné. Sám bych byl rád na straně těch lidí co budou mít i v devadesáti zápal, který potlačí např. bolest v kolenou :)

Dobré obchody,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomasi, uzasny clanek! Rok 2012 je pro me jiz treti uspesny rok od doby co jsem poznal trading (2007) diky financniku! Jo, moje equity roste jiz tretim rokem, ale ja se citim jako na zacatku. Tolik veci chci jeste vylepsit, usnadnit, posunout se dal a pokracovat v rustu me osobnosti. Vylepsuji system (ne tak system jak MM) aby jsem riskoval min nez 1% na obchod (momentalne od 0,2% do 2%) atd, atd. Myslim ze Dan Zanger je neco jako Jiro ve svete tradingu. :-) Doporucuji se podivat na dokument: "How to make samurai katana swords". Kvalita videa a audia tohoto dokumentu na youtube neni moc dobra ale da se na to koukat. Dalo mi to ohromnou motivaci a energii do tradingu i do zovota. Chtel bych to na DVD no zatim jsem to nenasel :-( Hezky den preji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bezvadný článek.... super motivace... do tradingu člověk musí bejt zapálenej a dělat ho s nadšením jinak se skutečně posune tak max z gauče na wc :P

jinak tohle.... cituju

"Lidé, kteří jsou úspěšní, zažívají vzrušení z toho, že se jim něco povedlo, v něčem se posunuli dále, něco nového se naučili. Proto jsou bohatí. Ostatní zažívají vzrušení u zpráv TV Nova a prožívají vášně při jakékoliv příležitosti si postěžovat a zanadávat. Proto jsou chudí. "

mi naprosto mluví z duše :-)

ať se daří všem a hodně úspěšných obchodů a spousty motivace (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj tomasi,
tak skvely motivacni dopis jsem uz dlouho nevidel. Jestli vubec. Skvele. Mohu ze sve zkusenosti jen rici, ze to plati do posledniho puntiku. A presun z kresla do gauce ci vzruseni u zprav TV Nova to popisuje vice nez tisice slov. A vim o cem mluvim, pote co jsme zrusil diskuse na tema jak zlepsit svou situaci a vzdy to skocilo u latereni na situaci a navrhy jak to tedy zlepsi byly smeteney, ze to je moc problematicke. Nuz kazdy po svem :-) Sice to trva, ale uz se blizka na svetle casy a trading je opravdu o sebezdokonalovani a vydrzi se prenest pres bolestna zklamani. A ze jsem jich jako zacatecnik zazil :-) Ovsem zakousnout se jako buldog a nepustit to je zaklad. Hold jsem tvrdohlavec od prirody a vidim, ze to k tomu patri a ma byt :-) A je pravda, ze ti usesni jsou opravdu ti co maji vydrz a vasen. At uz je to v cemkoliv. To dela rozdil mezi lidmi co rikaji, ze trading je jen gambling ci ztrata penez a tech co maji volno, cas a penize na sve konicky a stale se snazi jak pan Jiro zlepsovat sebe a tim i okoli kolem sebe. Doufam, ze jednou se u pana Jira naobedvam :-D

Dekuji Tomasi a Petre za podporu traderum a vazim si toho co tento server lidem nabizi. Je to jen podana ruka, ale kdo chce, tak se ji chytne co nejsilneji. A je jiz na lidech zda to vyuziji ci ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...