Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poznámky k aktuální volatilitě trhů


Doporučené příspěvky

Dobrý večer Petře,

také jste mi dnes, stejně jako mnohým, odpověděl na některé mé otázky ohledně pohybů v trhu. Chtěl bych se Vás zeptat, pokud byste byl ochotný mi odpovědět, kolika obchodů na měsíc jste zhruba dosáhnul v posledním čtvrt roce v rámci obchodního systému FinWin? Rámcově se snažím držet Vašich rad pro budování systému, avšak v posledních měsících jsem zaznamenal právě nižší počet vzniklých signálů, proto by mě zajímalo, zdali někde dělám chyby. A pokud ano, tak dále řešit jak se ji případně pro příště vyhnout.

Předem velmi děkuji za odpověď a přeji úspěšný týden,
Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

adaku,
na podobné otázky se odpovídá velmi těžko, protože obchoduji několik přístupů a patrně jiné trhy než Vy.
FinWin v klasické podobě obchoduje Tomáš. Já učím systém založený na intermarket analýze a tam mám nyní v té snížené volatilitě cca 3-4 obchody týdně (obchoduji převážně ES, které se nyní hýbe opravdu dost málo). Sám pro sebe si testuji další systém obchodující volatilnějších trhy, kde vstupuji pro menší profity s větší frekvencí. Ale i zde mám také méně obchodů než před létem. Trhy jsou opravdu velmi pomalé a je třeba v tomto ohledu maximální opatrnost.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no co, uz je to lepsie? ja momentalne neobchodujem (fofry v praci), ale co pozeram denne grafy tak to uz vyzera lepsie. Ci?

to filip44: to vlakno je nejaka stara diskusia, tak ti odpoviem tu - este niesom ziskovy, stale sa mi striedaju lepsie a horsie casy, plus dlhu dobu som siel paper, takze live idem celkovo len par mesiacov (s prestavkami). Zatial som v drawdowne a snazim sa najst potrebnu psychicku stabilitu, aby som dokazal paper vysledky zopakovat na live ucte. Takze asi tak - bojujem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím, jak se daří v těchto dnech na trhu YM? Backtestuji základní finwin a narazil jsem na období (leden, únor 2012), kdy mi systém nedá téměř žádný obchod. Začal jsem na 3min. Prosinec 2011 byl plný obchodů a poté najednou dva měsíce téměř žádný obchod. Vím, že se trhy neustále mění. Je to tedy normální situace, která je také nedílnou součástí obchodování? Zkusil jsem přepnout na 1min. graf, s představou, že tam bude víc obchodů. Víc obchodů jsem tam samozřejmě nenašel. Trh prostě příležitosti nedával. Nynější sítuace - říjen 2012 je vlastně totožný se začátkem roku. Máte tedy reálné zkušenosti z dřívějších let, že tato situace občas nastává a třeba si celý měsíc neškrtnete? Nejde mi o to, že jsem chamtivý a chci víc peněz, v těchto trzích se zkrátka obchoduje těžko. Jde o to, abych si zvýšil obzory, abych zjistil, co se může během obchodování stát, jak se mohou trhy vyvíjet atd. Prosil bych o rady a komentáře zkušených obchodníků, kteří třeba při reálném obchodování zažívali pocity frustrace, když si měsíc ani neškrtli a popřípadě jaké ponaučení si z toho vzali... děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RamosS - v tomto obdobi dostavam signaly tak kazdy druhy, treti den. Trh sa skratka nehybe. A ked sa pohne, nedava moc prilezitost vstupit.

Samozrejme treba vediet reagovat aj na to, obzvlast ked sa chce clovek tradingom zivit. Prisposobit system, najst vstupy pre trh v rozpati, chodit pre mensie pohyby, vystupovat skor z obchodu atd.

Trh nikdy nebude robit to co by sme chceli aby robil :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yamato - O to mi přesně jde. Uvědomit si ty situace, které mohou nastat. A být flexibilní, připravený na různé situace, které mohou nastat. To, že každý měsíc nemusí být idelální. Když člověk backtestuje, neuvědomí si, nebo spíše rychle přehlédne, že za měsíc obchodování, tj. dvacet dní sezení u počítače po 2,5 hodinách udělá sotva pár obchodů. Něco jiného je ale realita. Je možné, že začátečník se začne nudit, v horšim případě začně hledat obchody tam, kde nemá. Takže místo nuly, kdy obchodní příležitosti nebyly, je obchodník v pěkném drawdownu kvůli agresivnosti a komisím...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RamosS

Vždy jde o to co hledáte. Jak si naplánujete vstupy a výstupy je na vás. Vy třeba neumíte nebo nechcete do trhu vstoupit a spousta jiných obchodníků vstupuje a vystupuje. Jinak by se trhy přece vůbec nehýbaly a byla by to jen vodorovná čára.
Já osobně v toto období vstupuji, ale samozřejmě nemůžu počítat s profity jako ve volatilním období. Prostě přistoupím na to co mi trh nabízí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...