Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kdy mohou při obchodu přijít problémy při výpadky internetu? Co je to OCO vazba?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2 Shany:

Mam APC uz nejaky ten patek... v podobne cenove relaci jakou jsem tu uvedl... jen to bude asi starsi model :)
a jsem s ni spokojeny. Pri vypadku mi utahne 24" monitor, internet + kompl cca 40 minut, umi vyrovnavat
drobna podpeti v siti atd. coz se mi v praxi uz nekolikrat stalo.. ostatni pocitace se resetnuly a tento muj
rekneme "hlavni" v pohode drzel. Vsechno se loguje.. atd. atd. takze to dela co to ma a to je pro mne urcujici.

2Honzin:
No byl jsem v pozici s nekolika kontrakty, a po teto zalezitosti jsem musel jit az na jeden, ale to je otazka MM, % risku s tim nemaji co delat (protoze v takovou chvili riskujes 100% :) )

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99,

nepochybujem o tom, že je to kvalitné zariadenie - za takú cenu by sa aj patrilo.

Honzin,

bez ohľadu nato, aké % účtu riskujete na 1 obchod, to, čo popísal Rob99 je situácia, kedy Vám teoreticky hrozí neobmedzená strata vśetkého, čo máte na účte. Je dobré si preto rozdeliť kapitál tak, aby Vám na obchodnom účte neostávali "prebytočné" $$$. Popisoval som to už viackrát, ja nechávam väčšinu kapitálu na domovskom účte, kde takáto situácia nehrozí (aj keď nikdy nehovorím nikdy - aj retailové banky krachujú).

Takéto veci sa nestávajú každý deň, ale už len pomyslenie nato je nepekné, tak prečo nebyť proaktívny a neznížiť to riziko na minimum?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99 ahoj, ten pribeh co si napisal na druhej strane ako vypadlo spojenie medzi brokerom a burzou by ma zaujimala jedna vec.
Tato chyba alebo vada alebo nazvyme to nahodny jav nebol sposobeny tebou a podla zmluvy (ja som svoju zmluvu necital, a asi vela traderov tiez nie) nemalo by to tam byt osetrene? pripadne ak by sa nieco take stalo tak si nemozes narokovat nahradu skody u brokera, burzy?

Uz neviem kde ale cital som ze daju sa reklamovat urcite veci u brokerov
A uprimne povedzme ze keby mi zobral pripadny vypadok (ktory nebol mojou vinou sposobeny) niekolko tisic USD kym bol zavrety a obchodujem pravidelne. Tak v pripade reklamacie (moj nazor) by broker ti radsej vratil nejaku cast alebo celu cast straty ako keby mal prist o dobreho zakaznika. Ved niekolko tisic USD pri multy kontraktoch zarobi na tebe za par dni.

Chcem tym povedat ze pripad ako si uviedol je chybou burzy a brokera nie teba, takze by sa mali k tomu postavit serioozne. Presun uctu k inemu brokerovi by stal brokera (v podobe straty comisii z tvojich obchodov s multykontraktami) aj niekolko desiatok tisic USD rocne ktore su vlastne jeho zisk

Riesil si to pripadne takouto cestou?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 stranger:

Samozrejme ze sem to neresil, protoze jsem ty podminky cetl a vim co v nich je, takze nemusim
resit nejake domnenky nebo dohady, pramenici napr. z neznalosti anglictiny. Abys sis udelal predstavu,
staci si procist jakoukoli standardni licenci na jakykoli software. Nikdo neruci za nic, protoze to ani nejde.
Delam v byznysu software uz nejaky ten patek, no vlastne uz to bude ctvrt stoleti :) a nikdy jsem se nesetkal
s tim, ze by nekdo dal "hlavu na spalek" za chod nejakeho software. To je holt realita.

Ale nechtel jsem pitvat tu situaci, chtel jsem jen upozornit, ze se stavaji i horsi veci nez ze
sousedka vyhodi rychlovarnou konvici pojistky v celem baraku a aby si kazdy uvedomil
co se vsechno muze stat. I kdyz se toto nedeje kazdy den (byl to prvni vazny problem za mych cca 6 let
obchodovani live) jednou se to stat muze a je dobre, kdyz o tom trader vi ze to muze nastat. Pak
muze byt na danou situaci lepe pripraven.

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99 ja to vnimam ako nieco ine ako kupa software a podobne, tuna islo o spojenie medzi dvoma stranami ktore zlyhali v komunikacii a zabezpeceni tejto komunikacie bez toho aby si ty nieco porusil, urobil zle a podobne. Skor by som to porovnal z toho pohladu ako keby niekomu vybrali peniaze v bankomate urcitej banky bez toho aby si stratil kartu a fyzicky si ju niekomu daval - boli taketo pripady a banka skodu nahradila, pretoze zlyhala v zabezpeceni, spojeni, internej struktury a vysledok = ty si stratil peniaze opat bez toho aby si spravil akukolvek chybu

Z pohladu firmy ktora je seriozna a zalezi jej na zakaznikovi (pretoze zakaznik ma ovela vyssiu hodnotu ako nahrada skody) by kazda takato seriozna firma, banka, broker a podobne ti skodu nahradili ak nie celu tak z casti. Som o tom presvedceny.

Ja osobne by som to riesil oficialnou ziadostou o nahradu skody celej ak nie tak z casti, inak by som isiel k inemu brokerovi. A pokial obchodujes mesacne 50 obchodov s 20 kontraktami (co je bezne pri profy obchodnikoch) tak comisie cinia cca 5 000 USD. takze nevidim dovod preco by broker ti nemal nahradit skodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte rád by som doplnil príspevky - ohľadne výpadku internetového spojenia.

Ak teda máte záložné mobilné spojenie - treba mať na pamäti jednu vec a tou je odozva.
Pri ADSL, optických a niektoých lepších wifi pripojeniach do internetu je odozva na váš obchodný server ak
sa nachádza v EU max do 150ms a menej ja mám 60ms. Pri záložnom mobilnom spojení - záleží na sile
signálu sa táto odozva značne zvyšuje aj okolo 1000ms až 2500ms. To je viac ako sekundové oneskorenie.
Riešenie ako som už písal treba zohnať modem, ktorý podporuje externú anténnu.

Pozor: Pri ADSL pripojeniach sa stala takáto vec, moje pripojenie ADSL je zdieľané s jedným rodinným príslušníkom,
ktorý rád sťahuje filmy cez rôzne torrenty. Tieto torrenty sťahujú dáta a čo je horšie aj posielajú. Pri posielaní cez torrenty takzvané seedovanie sa na niektorých ADSL linkách sa môže stať taká vec, že UPLINK sa zaplní na maximum
a to spôsobí, že odozva sa celej sieti do internetu zvýší až na 1300ms a viac. I keď v programe na torrenty je možné nastaviť limit pre odosielanie, často sa stáva že to program ignoruje a posiela dáta naďalej vyššími rýchlosťami.
Toto je veľmi dôležité v prípade
1.) ak obchodujete intradenne tak asi nechcete aby ste mali dlhé oneskorenie, lebo každá sekunda sa ráta
2.) máte AOS ktorý scalpuje
3.) máte predplatené vysokokvalitné tickové dáta a na nich je váš obchodný systém závislý

Riešenie: prihlásiť sa do ADSL modemu a ak má možnosť BANDWIDHT LIMIT - tak treba nájsť počítač, ktorý posiela
nadmerné množstvo dát a nastaviť pre TX packety limit zvyčajne v kB alebo kbit. Na serveroch rychlost.sk alebo speedtest.net je možné zmerať plnú rýchlosť a podľa toho nastaviť limit pre ten počítač, ktorý spôsobuje zvýšenie odozvy nastaviť mu 1/10 z maximálneho UPLINKU - pozor na kB neni to isté ako kbit.

Vždy si občas preverte akú máte odozvu na vaše obchodné servery. Verím, že máte nejaký personal firewall nainštalovaný, zapnúť logovanie a zistiť na aké IP-čky sa váš trading program prihlasuje, alebo sa to dá dokonca pozrieť v
logoch. potom príkazom "ping IPADRESA -t" cez cmd.exe si overiť odozvu - niektoré platformy najmä od dátových
providerov vám odozvu ukazujú - čím menej ms tým lepšie.







Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

přidávám dnešní, bohužel vlastní, zkušenost s výpadkem spojení burza-brooker. Dnes přibližně v 8:00 jsem otevřel 2 naplánované pozice. Kolem 9:30 jsem je dle plánu chtěl uzavřít se ziskem asi 400 USD/jed. Bohužel brooker Global Futures, spíše jejich platforma GZT začala mít problémy. Abych to zkrátil, první možný výstup byl okolo 15:30 hod se ztrátou ve výši 1 400 USD/jed. V průběhu jsem samozřejmě informoval jejich technika, ten mi jen řekl, že mají problémy (jaká novinka) a že pracují na jejich odstranění. Tento rozhovor se opakoval ještě 2x. Teď mi řekli, že je to mrzí, ale že se to bohužel stává a s náhradou škody nemám počítat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já měl stejnou zkušenost.

Mě to naštěstí stálo pouze 200doláčů.

Obchoduji přes OEC jeden rok a stalo se mi to poprvé.

I když si pamatuji, že krátké výpadky jsem už zažil.

to OndrejH: už jsi se s tím někdy u nich setkal? Akorát nevím který trh jsi obchodoval. Od 8:00 do 15:00 skoro všechny trhy klesaly. Nevím kde jsi mohl mít ten potencionální zisk 400.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zlato (GGCG3) i ropa (NSEA-MF3) v dlouhé, kolem 9 byly v plusu. Mám screeny obrazovek i např z 9:49 zisk 184, zde je i na screenech vidět, že jsem se pozice snažil ukončit, ale systém vyhodil chybovou hlášku.
Kdyby šlo o hodinový výpadek, tak to samozřejmě pochopím, ale 6 hodin je trochu moc. A nemůžete dělat nic jen sedět, dívat se jak přicházíte o peníze a poslouchat výmluvy jak dělají co můžou (samozřejmě sem je hned informoval co se děje a že mám otevřené pozice).
Vím, že jde o mimořádnou situaci, ale my jim za jejich služby draze platíme, tak by se k tomu měli postavit čelem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...