Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kdy mohou při obchodu přijít problémy při výpadky internetu? Co je to OCO vazba?


Doporučené příspěvky

OndrejH: zajímavá zkušenost... Napadá mě mít otevřený účet ještě u jiného brokera. Pak by se situace dala vyřešit tak, že jsi long u broker1. Vypadne jim spojení, otevřeš short u broker2, tím de facto zafixuješ pozici a to, co jsi nakonec prodělal u broker1 bys vydělal u broker2, takže jsi ve finále se svými penězi skončil jako bys původní pozici zavřel v těch 9 nebo 9:49.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...
  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den
Prosím o radu Vás zkušenější.

Mám v úmyslu obchodovat AOS a chci se chránit proti jakému koli riziku zejména technického rázu.
např:
1) Možný výpadek mezi JÁ > BROKER
2) Možný výpadek mezi BROKER > BURZA
3) nějaký kolaps AUTOMATICKÉ STRATEGIE v platformě

Ideálně bych si to představoval zadáním MAX. DENNÍ ZTRÁTY přímo u bokera >> to by vyřešilo bod 1) a 3).
V tomto bych poprosil o radu jak na to, jelikož můj Broker GLOBALFUTURES mi s tímto zatím neporadil.
- jakým spůsobem se MAX. DAILY LOSS zadává ? nebo jací brokeři toto podporují (hlavně ne moc drazí brokeři na margine) ?

A k řešení bodu 2) - Možná by bylo dobré jestli má někdo nějakou strategii nebo nápad na zadávání současně vstupních
i výstupních příkazů (příkazy typu STOP a LIMIT) které budou prostřednictvím brokera zadány BURZE a drženy tam (drženy burzou).
Vysvětlím:

Jedná se o BREAKOUT AOS kde např:
v čase 9:00 a aktuální ceně 70 strategie vygeneruje zamýšlený
VSTUP LONG [ BUYSTOP @ 100 ]
STOPLOSS [ SELLSTOP @ 90 ]
PROFITTARGET [ SELLIMIT @ 120 ]
SL a PT vázány OCO vazbou.
Toto však v této chvíli nelze zadat současně, jelikož by se již v této chvíli předem zaktivoval STOPLOSS, protože
momentálně je cena nižší než těch 90.
Tedy problém tkví v tom, že pokud musím nejdříve čekat na vyplnění VSTUPNÍHO příkazu a až poté zadat SL příkaz může
se stát to že v průběhu čekání vypadne spojaní Broker > Burza a na burze budu mít jen vstupní příkaz bez jakékoli ochrany
a jestliže tento můj vstup bude vyplněn mohou nastat neomezené ztráty a nezachrání mne ani MAX. DAILY LOSS zadaný
u brokera a ani margin caal jelikož broker nemá s burzou spojení.


Doufám, že jsem to vysvětlil srozumitelně :)

Snad nějaké umístění všech naráz a posuvání dle ceny nebo něco jiného ?

Nemá už někdo s řešením této problematiky BREAKOUT AOS POMOCÍ ČEKAJÍCÍCH PŘÍKAZŮ zkušenosi ?

Předem děkuji za každou radu a přeji pěkný den
S pozdravem Ivo Čaj

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...