Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kdy mohou při obchodu přijít problémy při výpadky internetu? Co je to OCO vazba?


Doporučené příspěvky

jsem taky u OEC respektive u Global Futures a používám jejich platformu GZT, mám ale stále problémy s tím, že mi zůstává v DOMu viset automaticky zadaný stop loss, potom co uzavřu pozici samostatně zadaným limitním příkazem. A potřeboval bych poradit, jestli je možné obecně popřípadě i v platformě GZT nastavit pravidlo, které by spolu s ukončím pozice extra zadaným limitním příkazem zrušilo i stop loss, aktivovaný souběžně s otevřením pozice?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jenr Napsal:
-------------------------------------------------------
> jsem taky u OEC respektive u Global Futures a
> používám jejich platformu GZT, mám ale stále
> problémy s tím, že mi zůstává v DOMu viset
> automaticky zadaný stop loss, potom co uzavřu
> pozici samostatně zadaným limitním příkazem. A
> potřeboval bych poradit, jestli je možné obecně
> popřípadě i v platformě GZT nastavit pravidlo,
> které by spolu s ukončím pozice extra zadaným
> limitním příkazem zrušilo i stop loss, aktivovaný
> souběžně s otevřením pozice?


Já mám taky platformu GZT. Obchoduji přímo z grafu.

V pravém spodním rohu kliknu na šipku a nastavím si příkaz.

1 ESZ2 LMT 325 USD OCO 1 ESZ2 STP 75 USD TRIG 100 USD TR 12,5 USD EveryTick

Takhle by to mělo vypadat, pokud chces aby se ti automaticky rušil jeden při vyplnění druhého...

Já v tom mám teda ještě TRSL, ale ty tam potřebuješ ten OCO(one cancel other).

Martin


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to shany

presne tak ako píšete je to vynikajúce riešenie a ak máte dobrý záložný zdroj povedzme 500 VA a viac, tak z noteboku
dokážete fungovať celú sessions a v pohode obchodovať - akurát musíte odstrániť do nepríjemné pípanie záložného
zdroja a GSM sieť je veľmi spoľahlivá, lebo veď alarmy tiež fungujú s GSM modulami. a dnes je pokrytie EDGE a aj 3G dostupné na veľkej ploche.

Ale tí ktorí nemajú takéto riešenie - tak by určite si mali zariadiť veci tak, že keď obchodujú a vstupujú do pozície, tak by
mali mať príkaz hneď so SL. Ja to robím tak, že príkazy zadávam iba a výlučne iba so SL následne až po niekoľkých minútach, keď mám pozície otvorené, tak mám čas nastavovať dodatočne PT - ktoré sú viazané na tú ktorú pozíciu a v prípade pretnutia SL sú PT automaticky vymazané. Ak nestíham zadávať SL a poriadne si rozmyslieť kam ho dať, tak radšej obchodujem menej inštrumentov - vždy musí ísť príkaz so SL vždy. Potom je možné SL dodatočne aj posúvať tak, aby to zodpovedalo príslušným S/R úrovniam a hlavne RRR aby bolo najmenej 1:2.

nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen bych dplnil par poznamek k pouzivani OCO. Nedoporucuji pouzivat tesny traling stop. Uz se me stalo ze po vyplneni PT se nestihl zavrit SL a byl sem vyplnen ve druhem smeru. Nastesti jsem byl u platformy a vse opravil rucne, ale u AOS to muze udelat peknou neplechu kdyz si to clovek nepohlida.
Jako nejlepsi se me zda pouzivat pouze SL a PT simulovat posunutim SL v pripade dosazeni ceny planovaneho PT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a bude OCO opravdu fungovat, když nemám nastavený k vstupnímu příkazu žádný PT, ale jen SL?
Mám dojem, že když tu pozici ukončím limitním příkazem, který zadám třeba až několik minut po tom, co se mi otevřela pozicie, tak tam ten SL stejně zůstane, protože podle mě SL zmizí, jen když pozici ukončuje automatický PT zadávaný společně se vstupním příkazem a SL.?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenr:

u Ninji jde k příkazu vnutit i konkrétní číslo OCO vazby, tak pohledej stejnou možnost v GZT. Jen je to číslo u automatiky(ATM) dost dlouhé a neudělat v něm chybu může být na hlavu aby si byl pak člověk jistý že to potom zareaguje.

Jinak tam je ještě způsob, který na hlavu sice není, ale je nutno starou stopku zrušit a postavit ji znovu samostatně k samostatnému targetu při zafajfknutém OCO, což způsobí že oba/další samostatné příkazy vydané po sobě dostávají stejné číslo vazby dokud se OCO neodfajfkne.

Pokud cena mezitím profrčí kolem, pak jedině mačkat Close jako záchrannou brzdu, nebo pak už jen doufat že se cena ještě vrátí či alespoň přiblíží a zavřít tak pak.:)

shany:
dá se pípák přelepit cenovkovou nálepkou z krámu a případně do ní udělat jehlou malinkatou dírku. Na to je ale nutné vhodně odkrytovat zdroj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, chtel bych se zeptat zkusenejsich traderu. Ja obchoduji intradenně přes TWS , prikaz davam v grafu, kde mam zaroven se vstupem nastaveno automaticke SL a PT jako bracket. Po dnesnim clanku taky kontroluji OCA cisla. Je to dostatecne zabezpeceno proti nepredvidatelnym udalostem a vypadku internetu? Zatim jsem nic z toho neresil. Samozrejmne zalozni zdroj a druhou linku internetu mam v reseni porizovat.
Jeste dalsi dotaz , uz nekdo objevil v TWS jak a kde se nastavi max. daily loss?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 shany:

Pohledej v soft nastaveni UPS. Mela by tam byt nekde volba, kde se to pipani da vypnout.
Mam doma neco na tento zpusob www.alza.cz/apc-smart-ups-1000va-lcd-d183286.htm a tam to jde.


Jinak chci upozornit na jednu vec. Bohuzel z vlastni zkusenosti... Veskera zdvojena a ztrojena pripojeni jsou
k nicemu v momente, kdy vypadne spojeni mezi brokerem a burzou. Obchoduji BO strategie a tudiz mam
umisten prikaz na vstup nejakou tu chvili pred samotnou akci. Casto i nekolik minut. Jednou se mi stalo, ze
cena se splhala k memu vstupu a v okamziku 2-3 ticku pred vstupem vypadlo spojeni broker-burza. Vstupni
prikaz uz byl samozrejme na burze, a "asi" doslo k vyplneni...ale to bylo tak vsechno. Zadny SL ani PT se nekonal.
Tato situace trvala dlouhych 40 minut, kdy jsem mel "zrejme" vyplnenou nechranenou pozici. Musim ocenit ze
broker delal vsechno co mohl, individualni pristup... rychla akce... a prime napojeni skypem do jejich "velinu".
Chvili jsem byl v panice, ale jak jsme tak pres sluchatka vzniklou situaci probirali, tak jsem se jednak uklidnil,
a druhak jsem zacal myslet racionalne. Spocital jsem si (kdyz jsem mel tu chvilku volna) denni rozpeti, moznou
ztratu a v klidu jsem cekal na vyreseni situace. Jakmile zacalo vse nabihat, okamzite jsem dostal hlasku at vsechno
resetnu a zkousim se pripojit. Mezitim se brokerovi podarilo spojit telefonicky s lidma kteri obsluhujou servery
na burze a mou pozici mi flatnul. I pres to v danou chvili nebylo jasne z jakeho stavu.. nebyl zkratka cas ptat se
kdo je kdo... byl to pekny fofr. Nakonec to samozrejme dopadlo podle ocekavani.. pozice vyplnena, trh se otocil,
utrpel jsem celkem slusnou ztratu, ale vse nakonec dobre dopadlo.

Takze UPSka nekdy nestaci.. a je treba pocitat s mnohem horsimi scenari, i kdyz verim, ze ty nenastavaji tak casto.
OCO vazba na lokalnim pocitaci je jen takova "pomucka" pro rekneme konfortnejsi rizeni pozice. Ale je treba
kdyz jste v pozici.. "byt u toho" a vse sledovat.

Nechci nikoho zbytecne strasit, jsou to velmi vyjimecne situace, ale je potreba pocitat i s timto.

At se dari
Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99:

tak tomu říkám nádherný trading infarkt, asi bych pár chvil lapal po dechu :).
Přesto se broker zachoval vcelku profi, stejně jako vy.
Předpokládám, že po takto proběhlém scénaři, jste možná zmenšil % na jeden obchod.

Bylo by ode mne pošetilé psát, že budu doufat, že se mi podobná situace nestane.
Lepší bude napsat, že pokud budu riskovat na obchod velmi malé % z prostředků, výsledná ztráta by neměla být likvidační až se tak stane.... doufám... :-D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99,

ďakujem za radu, určite to tam pôjde nastaviť, len som k tomu doteraz nemal motiváciu - ako som písal, zatiľ to pípanie bolo len chvíľkové, keďže výpadky mávam poväčšine iba vrámci bytu. Ja používam značku EATON, mám s ňou oveľa lepšie skúsenosti ako s APC, a to aj ako end-user, tak aj ako obchodník.

Je určite pravda, že chyba sa môže stať aj po trati broker - burza, vtedy znásobená internetová linka veľmi nepomôže. V iných, bežnejších prípadoch je to na nezaplatenie. Neviem si predstaviť, žeby som dnes už takéto riešenie nemal. Inak takýto katastrofický scenár ja riešim veľmi jednoducho - na obchodnom účte mám len určité minimum, ktoré mi pokrýva margin + bežný DD + niečo málo navyše (zároveň je to minimálne vo veľkosti, ktorú vyžaduje broker nato, aby som bol kvalifikovaný na live obchodovanie). Profity presúvam na druhý účet, z ktorého ale neobchodujem a v prípade potreby iba prelejem peniaze naspäť na hlavný obchodný účet. No a väčšinu obchodného kapitálu držím na domovskom účte, kde sú v bezpečí pred nevyžiadanou trhovou volatilitou a podobnými katastrofckými scenármi, ako zažil Rob99. Nič nie je dokonalé, ale lepšie je mať veci poistené; samozrejme, ak je to v rozumných medziach, čo sa nákladov týka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...