Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

možnosti účtu u IB


Jakub

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaké možnosti umožňuje obsluha účtu u IB. Jde mi o to, jestli je možné z toho účtu hradit různé poplatky jiným společnostem třeba za data, software nebo platba za knihu.

Prosím, mohl byste mi někdo poradit, nemám s tím vůbec žádné zkušenosti a potřebuji si dát dohromady, co všechno budu muset zařídit k otevření účtu u IB.

Děkuji

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Zdravím,
z účtů u brokerů není možné platit třetím firmám jako z klasického běžného účtu. Maximálně si můžete nechávat strhávat peníze za služby, které vám účtuje daný broker - a IB není vyjímkou.
Data tam máte zdarma (pokud neobchodujete tak za 10USD/měsíčně, které se vám ztrhávají z účtu).
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Vím, že jsou data v IB zdarma, ale chtěl bych je spojit s Sierra Charts, které mi doporučil Tomáš. Akorát jsem nevěděl, jestli za ty grafy mohu platit rovnou z účtu u IB. Teď vím, že ne. Mohl byste mi prosím, napsat, jakým způsobem máte vyřešenou platbu zahraničním společnostem. Máte na to nějaký zvláštní účet, kde neplatíte tak velké poplatky za poslání peněz do zahraničí. Pokud se Vám zdá tato otázka příliš osobní, prosím neodpovídejte.

Děkuji

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
platby jsou velmi jednoduché - platím kreditní kartou, kde žádné poplatky nejsou.
Občas používám klasickou embosovanou kreditku, poslední dobou jsem si u eBanky zřídil "virtuální" kreditku speciálně vydávanou pro internetové platby - mám tam relativně malý limit a možnost uzamykání karty, tj. dostatečná ochrana proti případnému zneužití (což se mi však nikdy stejně nestalo, byť platím na internetu velmi často a skoro všechno).
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

ještě bych se rád zeptal, jestli je u IB nějaké omezení ve vybírání profitů. Někde jsem viděl, že u některých společností je to nastaveno na jedno vybrání měsíčně nebo jenom od určité částky. Vím, že tato otázka je velmi, velmi předčasná, ale přeci jenom bych rád věděl i toto.

Děkuji za Vaše odpovědi

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dobrý den,

zdaleka ne všechny trhy nabízejí elektronickou podobu a ty které ano, tak u většiny zatím chybí dostatečná likvidita. Například corn (kukuřice) sice existuje v elektronické podobě, ale s tak nízkou likviditou, že tento trh prakticky není možné obchodovat ani intradenně, ani pozičně.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Dobrý den,

před pár dny umožnil IB stávajícím klientům vytvořit fiktivní účet s reálnými daty, tak aby si každý mohl vyzkoušet všechny možnosti a produkty jeho platformy TWS. Nejedná se o demo, které nabízel do nedávna, ale o účet, který je krmen skutečně reálnými, nezpožděnými daty. Založení trvá asi dva dny, ale stojí to za to. Obchodujete skutečně jako v reálu.
Takže pro ty , kteří si chtějí osahat TWS v reálu a bez hrozby skutečné ztráty je to perfektní pomůcka.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...