Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MONEY-MANAGEMENT


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 296
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,

presne takhle funguje jedena z moznych variant PS v programu MSA /market system analyzer/. Po poklesu EQ pod MA puli kontrakty na polovinu. Je zde mozne nastavit spoustu dalsich moznosti.

Licence stoji tusim jednorazove 200us, ale to je treba zjistit uz si to nepamatuji. Predpokladam ze jej bude vetsina traderu znat, ale snad info pro novacky.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi nebude tak podstatné jakým způsobem to provést, ale je důležité vždy něco udělat . Jedině pak může být výsledek uspokojivý. A je naprosto jedno jestli máš o pár stovek více nebo méně na účtu. Důležité, že účet zůstane zachovaný a v případě rozjetí trhů začne opět vydělávat a umožní nám to opět vršit kontrakty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S tímto jsem zkoušel experimentovat a neměl jsem úspěch. Jediné co se mi opravdu osvědčilo je crossover s EMA12 a snižování kontraků na polovinu. V jiných případech se buď snižovala equity, nebo rostl drawdown. Případně obojí. Podle mě je problém v použití equity křivky jako takové. Když se sníží počet obchodovaných kontraktů, trvá delší dobu dostat se zpět nahoru, ikdyž už je strategie opět zisková. Možná by nebylo od věci použít místo equity něco jako kumulovaný zisk na kontrakt. Ale zatím jsem se tím nezabýval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

polygon
presne k tym istym vysledkom som dosiel aj ja
ak som po poklese uctu pod ma znizil velkost pozicie, predlzil sa navrat na povodne hodnoty
ak som naopak pozicie navysil, v niketorych pripadoch sa ucet rychlo vratil spat, ale v inych sa zvvysil drawdown na neunosnu mieru
takze teraz cely moj mm je taky, ze velkost pozicie urcujem percentom z uctu, pricom naraz nemam otvorene viac ako dve obchody
tie mozu byt na dvoch roznych trhoch, u mna forex euro a gbpusd, alebo na jednom trhu s roznymi metodami vystupu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den, Obracím se na Vás s jednou radou možná úplně pro Vás některé chloupou a to je jak brát margin do money managmetnu. Uvedu zde příklad mám 3000 usd a koupim v hodnotě jednoho lotu třeba USD, meď co koupim je asi jedno ale ta výše zálohy . Nato jsem nikde nenašel žádnou odpověď
Při 3000$ muzu prijit podle money-managmentu o 150$. Jakou yvolit optimalni vzsku marginu? Prosím o nějaký Váš názor nejlépe od zkušených traderů :)Moc děkuju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xpetrx
"Při 3000$ muzu prijit podle money-managmentu o 150$." - asi tam malo spravne byt ze mozes prist o 150 pretoze tolko riskujes, podla systemu ktory mas (mozno to chapeme rovnako len si to inac vysvetlujeme)
co sa tyka marginu ten je dany a ma ho uvedeny kazdy broker, neviem ci maju rozny brokery roznu vysku marginu ale ja mam napr margin pre copper 6700 pociatocny (to je ten ktory musis mat na ucte pred vstupom do pozicie) a 5000 zostavajuci (suma ktoru musis mat na ucte po vstupe v USD samozrejme)
ako to aplikovat do MM, tazko povedat: v principe je to o tom ze niekto ma nejaku sumu na ucte a najskor odrata z tejto sumy margin az potom vyratava percenta kolko pozicii moze otvorit, a niekto na to kasle a rata percenta riskovanej sumy z celeho uctu a na zaklade toho sa rozhoduje ci moze vstupit do obchodu alebo nie .. kedze margin je nieco co v principe niekedy "blokuje vstup", darmo ze mas na ucte povedzme 6000 a si ochotny riskovat trebars aj 1000 ked nemas na zalohu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim vsechny, jeden bod v mem MM je prepinani mezi Live a Sim dle vyvoje Equity. Mam ji prolozenou SMA 11. Tato mi vychazela nejlepe v testech. Akorat ted vinou par chyb (obchody mimo plan) se placam kolem nuly a diky tomu prepinani jsem na tom jeste hur nez kdybych jel porad Live. Logicky to chapu, v rade jsem mel nejvice 3 zisky a ztrat max. 6. Takze nez se vyhrabu nad SMA, tak zase prijde ztrata :) Premyslim jak to zmenit, zkousel jsem jine nastaveni SMA, ale ta hodnota 11 je zatim nejlepsi. Zajimalo me, jestli nekdo nepouziva neco podobneho. Nebo treba krizeni vice SMA? Jde mi jen o tip, napad. Pro lepsi predstavu prikladam vyvoj te me equity. Zluta cara jsou vsechny obchody. Modra obchody na zivo podle SMA. (tzn. skutecny stav meho uctu).

13844

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...