Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MONEY-MANAGEMENT


tomnes

Doporučené příspěvky

rockie: ten risk sa stahuje naraz na oba kontrakty, to jest, ze ked kupis 2 kontrakty corn, a 2% je 100 dolarov, tak na jeden kontrakt mozes riskovat len 50 dolarov.. ale podla mojho nazoru 2% na taky maly ucet je malo, ale co sa tyka MM tak sa odporuca maximalne 5% uctu, coho sa drzim aj ja.. ale zavisi to aj na povahe.. otazkou ostane ci tvoja psychyka zvladne taku velku stratu... a este neodporucam ti hned zacat s 2 kontraktmi, ked nevies ako sa zachova psychyka.. dufam ze som pomohol:)
Zero999

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 296
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 months later...

Rád bych Vás poprosil o zhodnocení svého MM. Protože cítím že můj MM není dokonalý a nevím jak ho spravit rád bych poprosil skušenější tradery o radu.

Obchoduji pozičně měny AD,BP,EU,JY,SF. když vstoupím do pozice umísťuju stop loss pod nebo nad sapot/resistanc úroveň. První 4 dny nechávám SL na zakládní ůrovni a poté ho posouvám podle EMA 19 tak dlouho až mně to vyhodí.
V Beck testingu, který jsem prováděl od roku 2000-2005 jsem dosáhoval asi těchto výsledků.

Počet obchodů celkem 502
Počet obchodů v profitu 358
Počet obchodů ve ztrátě 144
Úspěšnost obchodů je tedy nad 71%
Profit 496497$
Nejvýšší zaznamenaný DD je cca 15 000$
RRR 1/1,7
když můj průměrný SL je cca 1500$

dík za poznatky případné dotyzy velice rád zodpovím.

s pozravem medonos

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to medonos :
Jirko, jako hlavní nedostatek Tvého systému, který obchoduješ live s cca 10.000 USD účtem (pokud vím), je z mého pohledu průměrný risk 15% účtu na obchod (a největší risk skoro 20% současného účtu).

Otevíráš vždy jen jednu pozici nebo i více v různých (částečně korelujících) měnách (třeba EUR a GBP zároveň)?

Dále hodnoty PT a SL jsi zjistil backtestem a optimalizací podle MAE/MFE, což je v pořádku, ale zkoušel jsi optimalizovat tyto hodnoty podle třeba podle první poloviny testovaného obchobí a tyto použít na zbytek? Byl by výsledek stále dobrý?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Adam
Adame zdálo se mi že valikost účtu je asi největší nedostatek mého obchodního plánu a budo ho muset buď navýšit nebo ho aplikovat na jiné komodity jako jsou corn, sugr, wheat, cocoa.
A obchodoval jsem dvě komodity zároveň JY a EU.
Velikos SL jsem upravil podle posledních let protože například u AD byl SL do roku 2003 okolo 1000$ a potom se navýšil na cca 1500$ takže jsem to celé upravil na SL 1500$

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Ahoj,
Obchodujem na tunel daily na minilotoch 0,1. zacal som s uctom 2500 USD, zatial len papierovo,jeden obchod denne, idem na riziko 2-5%.
Mam ale problemy s nastavenim limit a stoploss v nejakej tej efektivnej hranici k tomuto sposobu obchodovania.
Niekedy sa mi stane ze obchod sa uzavrie skor ako zacne ist hore,nizka stop.
Aku stop loss a limit povazujete za optimalnu?


Ja pouzivam nasledovne pre jednotlive pary:
1, EUR/USD SL40, limit 70
2,GBP/USD SL50, limit 80
3, USD/CHF SL40, limit 70
4,USD/JPY SL40, limit 70
5,AUD/USD SL40, limit 70
6,USD/CAD SL40, limit 70
7, EUR/JPY SL40, limit 70
8,EUR/GBP SL50, limit 80

Ake su Vase nazory?treba zvysit alebo znizit pre nejake konkretne pary?
Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aky mate nazor na na navysovanie pozicii po stratovom obchode?

Nedavno som toto rozoberal s dobrym znamym ked sme lutovali ,ze sme premeskali sancu ist na Mplay-a a dozvediet sa cosi viac o Money-managemente. Totizto, ono sa podla mna naozaj da obchodovat ziskovo aj pri nahodnych vstupoch, ci pri vstupoch na jednoduchych indikatoroch, no musia byt splnene aspon tieto podmienky:

1: Pomer SL a PT aspon 1:2
2: Mat spravenu statistiku aspon 100 obchodov
3:NAVYSOVAT poziciu po stratovom obchode (nemusi to byt vzdy dvojnasobok), co je podla mna najdolezitejsi bod!

Samozrejme, nebudeme navysovat do zblbnutia, treba si urcit hranice a system navysovania. Ak napr. viem, ze moj system dosahuje viac ako 4-5 stratovych obchodov po sebe len zriedkavo, tak preco nenavysovat po kazdej strate az po piaty obchod? Potom to napr.seknut a zacat znova navysovat od zakladu do 5 obchodu.(berte to ako priklad,kazdy si to moze upravit inak)
Niektori z Vas pisu, ze poziciu navysuju ked maju ziskovy\ziskove obchody. No ked pride stratovy obchod, tak mate aj stratu vacsiu a ta Vam niektore prve ziskove obchody znuluje.
Ak to ale otocite a vlastne vam pracuju aj stratove obchody, daju sa dosiahnut dobre vysledky aj so slabsim systemom. Len treba mat spravenu statistiku.

Rad by som videl aj Vas pohlad a troska rozviedol tuto myslienku,nech vidim co mi unika.

Jaro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim
Tenhle zpusob navysovani pozic me svyho casu, jeste nez jsem zacal live, taky zaujal. Dodam trochu myho teoretizovani
1. Aby system alespon teoreticky fungoval, musi byt velikost risku a zisku stale stejna (v pomeru min 1:2).
1.1 Proc?... tohle je jenoduchy spocitat. Pokud statisticky chytnu snuru porazek s urcitym sl a nasledne vyhraju s mensim PT, kterej nepokryje ztraty, celkovej vysledek je (-) (a tohle muze v zasade pokracovat donekonecna, protoze kombinaci s timto scenarem jsou biliony, takze nema ani cenu je statisticky zpracovavat)
2. Zadny vstupy do marketu nezarucuji, ze vase pravdepodobnost vyhry pri podanejch podminkach je 50% (je daleko nizsi).
2.1 To znamena, ze ciste statisticky je pouze 4-5 ztratovejch obchodu v rade nesmysl (pokud neverite, udelejte si vetsi vzorek dat).
3. Psychologickej aspekt a vnejsi faktory (obchodovat live bez chyb, prehlidnuti signalu, slipu atd je prakticky nemozny...)
Pointa je jednoducha jak facka. Dokonce i se super velkym kapitalem je tohle cesta do pekel

Pokud jde o MPlaye, toho pana ani jeho styl obchodovani neznam, i kdyz priznam ze nahodny vstupy znej hodne zajimave. Osobne si myslim, ze obchodnici jeho formatu maji dokonale nakoukanej trh, znaj denni range trhu a proto je tenhle zpusob pri perfektne vladnutejch vystupech docela moznej. Jenze my jsme uplne jina liga a tyhle veci pro me, kterej ma problemy dodrzet trivialni plan, znej jako totalni fantaziej.
Zdravim
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Jean Luck:
Takyto (martingale) system som testoval v jednom programe, ktory sa vola Secrets Of The Masters Trading Game a problem s tym systemom je ten, ze sa ti moze hocikedy stat, ze svoje konto uuplne zruinujes, aj ked je pravda, ze par krat to konto vyliezlo na 1 miliardu dolarov :-)
Ale system fixed % risk mi pride lepsi, aj ked na tu miliardu na teste to nebude ;-)
Pekny den
Sidney
__________________________________________________________________
"Mastering others is strength. Mastering yourself makes you fearless." - Lao Tzu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

Mozno uplne mimo diskusiu,ale dnes som spravil v mojom backtestovani maly test.Vsimol som si totiz,ze ziskove pozicie sa zvacsa (60-70%) nevyskytuju v rade same,ale dost casto idu po sebe 2 ziskove pozicie...teda castejsie ako jedna samotna,po ktorej prichadza stratova pozicia.Tym padom som skusil,co by sa stalo,keby som na kazdy obchod po ziskovom obchode obchodoval s jednym kontraktom navyse.Je to absolutne trivialna vec,ale moj teoreticky ucet to zdvojnasobilo!a to na niekolkych trhoch v roznych obdobiach. Je velmi zaujimave kolko ludi sa snazi vyzmykat z indikatorov maximum aby dosiahli co najvyssiu uspesnost,pritom ta moze narastat iba o percenta a jednoduchym (!) pridavanim a uberanim kontraktu sa moze dosiahnut zdvojnasobenie zisku.

Hlavne absolutnym zaciatocnikom radim - nevenujte az tolko casu vstupom,indikatorom a vsetkemu moznemu. Ovela viac ovocia prinesu vystupy a MM. Skladam svoj system na uplne jednoduchych veciach,lebo nerad veci komplikujem a kazdy to odporuca, tak nebudem vymyslat teplu vodu.

Vela stastia a trpezlivosti

Laco

"Ked pracujem,nemam cas zarabat peniaze"

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...