Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Vstupovat přímo na S/R úrovni nebo raději čekat na potvrzení?


Doporučené příspěvky

yord.... trh se vytvari pouze tak ze jede od S/R k S/R a na kazde urovni zapasi byci a medvedi, z techto mini zapasu se potom sesklada cely trh ... to ti nikdo nevysvetli to si musis vyhledet, vyobchodovat, vysedet .... hlavni edge u limitu je opravdu v DD%, napr vcera mi nevysel ani jeden z prvnich 4 obchodu ale ztrata byla pouze 6 bodu, navic muzes videt ze ty trady mely celkem solidni MFE na to kolik riskuju .... takze vyhoda je v rychlem TSL a v rychlem BE, dale ve vetsim potencialu na PT samozrejme .... na screenu je to videt, ze mam celkem dobry potencial na PT a hodne omezeny na ztraty .... Prosimte neptej se me na vstupy, to jedu ciste MP s volumem... to se tady vysvetlit neda ... jenom bych dodal ze jdu primo limit ne jako amoniak, ja FP neverim vubec nic, mam na to nazor ze kazdy buy ask muze bid sell limit a to pak nedava zadne info pro me .... ale kazdy at jede co mu jde ...

23111

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den vespolek, dovolte mi podělit se o své zkušenosti s S/R úrovněmi. Nechci ani tak komentovat screen z článku jako obchodování odrazů / průrazů úrovní tak jak ho používám já. Podle mě je hlavním úskalím S/R úrovní jejich správné stanovení. Při běžně používaném SL totiž záleží na každém ticku a chyně zakreslená úroveň může být pro výsledek fatální i když trefíte směr a trh se skutečně odrazí...ale už bez vás. Někdo pro to používá TA, já využívám úrovní stanovených market profilem a to zejména týdenních a měsíčních VAH a VAL. Jak už tu někdo psal, není možné na každé čáře slepě čekat limitním příkazem a doufat, že právě zde cena zareaguje a otočí se naším směrem. Ani na zásadních cenových úrovních není nic jisté a pokud budeme nakupovat proti panickým výprodejům, nemůže to dopadnout dobře i kdyby tam předtím trh otáčel třeba 4x za sebou. Nadruhou stranu S/R úrovně nabízí opravdu dobrý potenciál pro následný pohyb viz screen z

23115

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dokončení předchozího příspěvku, nemám právo editovat (?)

Nadruhou stranu S/R úrovně nabízí opravdu dobrý potenciál pro následný pohyb viz screen z 16.4.2013
- tlusté červené čáry jsou měsíční VAH, v tomto konkrétním dni bylo MFE do close dne přes 14 bodů na ES a navíc vstupujeme téměř na LOW dne a trh se velmi rychle vzdálí od vstupu. Vhodné body pro výstup jsou znázorněné ve screenu.

Další příklad si můžete najít v pátek 19.4.2013 kdy podobně silná úroveň byla na 1541,50
- v tomto případě cena úroveň nejdřív prorazila nahoru, vrátila se k ní 2x a po hodině strachu se odrazila vzhůru.

Nutný je ovšem RRR minimálně 1:2, spíš 1:3 a čekat na takové úrovni limitem, abychom v případě úspěchu měli co nejlepší pozici pro dané RRR. Osobně vstupuji na úrovních, které mám potvrzené vícero způsoby - přes MP a celkové chování trhu.

Drak

Link to comment
Sdílet pomocí služby


amoniak a roman06

nechcete si také založt nějaké vlastní vlákno? :-) Myslím, že by byl zájem o tento Váš pohled na trh- " vstupování na S/R limitem nebo jinak, ale s malým SL"

DrakJRT

vidím, že používáte Ninjatrader. Jak si zobrazujete MP v NT ? Umíte i Volume profil v NT ? Já používám externí indikátor
Volume Ladder u kterého je nevýhoda, že načítá jen online, nebo s ním neumím pracovat jak mám . :-)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

yord, urcite ne .... muj nazor je ze jakekoliv verejne deniky nebo zurnaly jsou uplna blbost pro tradery, vubec nechapu proc to lidi delaji... nemam problem sem tam neco ukazat ale svuj pohled resim s par traderama osobne ....

to co sem v techto prispevcich chtel rict je to ze mezi limitem a potvrzenim je tak 1-3 ticky rozdil a tyto 1-3 ticky muzou lidi posunout z nuloveho tradingu do ziskoveho, to je cele.... tim ze je to "pouze" tak malo ticku tak vetisna (nevydelavajici) mavnou rukou a resi si dale ty svoje BT vstupy s potvrzenim, jejich vec , jejich uspech ...

Ja osobne co znam ziskove tradery tak uplne vsichni pouzivaji nejaky svuj osobni styl jak vstoupit limitne ... Nikdo nechce kupovat draze ze :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

youd: Na Market Profile mam indikátor od FinAlg, který se importuje do NT a následně používá na graf jako jakýkoliv jiný indikátor. Akorát místo svíček vykreslí písmenka. Je náročný na CPU a pokud mám současně zobrazeno více profilů najednou (třeba denní, týdenní a měsíčníú, je to na výkonu opravdu znát. NT verze 8 by tento problém měla řešit podporou více jader procesoru. Volume na jednotlivých cenách se mi zobrazuje klasicky vedle písmenek. Pokud máte namysli nějaký samostatný volume profil, tak ten nepoužívám, ale v NT jsem ho viděl, takže S nastavením jsem bojoval asi 2 týdny než jsem to vše nastavil do současné vyhovující podoby. Pro prohlížení není třeba být připojen k datům a využívají se historická data. Ten o kterém mluvíte neznám, takže neporadím. Můj setup vypadá následovně: Mimo záběr mám zobrazeny ještě týdenní a měsíční profily, ze kterých beru VAL a VAH úrovně.

23121

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...