Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OBCHODY 8.8. - 12.8.


tomnes

Doporučené příspěvky

Zdravím,

včera jsem se sem odvážil s dotazem, ale asi jsem špatně odeslal, tak zkusím znovu :

Obchoduji od května - jen papírově, spekuluji jen na růst ceny. Výhradně používám tyto ukazatele :
a) indikátory MA(4,9,18) a RSI
b) ukazatele Volume a OI,

tedy když indikátory "říkají" koupit - a také V/OI odpovídá, kupuji. Docela se (spíše) vede, prodávám pak, když vypadnu díky posouvanému SL. Je někdo, kdo by mi tento postup ůzkritizoval", či doplnil ??

Z "úspěchů" bych zmínil logicky ten největší - 10.7. jsem koupil PBQ05 za 59, 14.7. jsem díky špatně posunutému SL vypadl, ale hned 19.7. jsem znovu kupoval za 67 a 28.7. jsem skrze SL skončil na 78, což, jestli dobře počítám, dalo
2.400,- a 4.400,- USD. Cž se líbí.
Ale četl jsem předchozí příspěvky, kde je Pork Bellies zmiňováno jako méně likvidní. Tedy by se mně mohlo stát, že díky skluzu prodám za nižší cenu ? A hrozí u tohoto konkrétního papírového úspěchu i jiná nebezpečenstva v praxi ?

Rád uvítám rady.

Díky, JAGELO

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

nejsem si vědom toho, že bychom včera nějaký příspěvek mazali. Cenzurujeme pouze příspěvky, které obsahují linky na tuzemské brokery nebo konkurenční www stránky. Spíše příspěvek někde "zapadnul", nebo se z nějakého technického důvodu neuveřejnil.
Proti Vašemu systému osobně nic nemám - pokud Vám dlouhodobě funguje, proč ne. S MA jsem nikdy fakticky neobchodoval, ale dle zkušeností jiných obchodníků trojité MA fungují dobře. V/OI je určitě dobrý ukazatel. RSI je můj nejoblíbenější a mně osobně funguje velmi dobře.

PB je poměrně nelikvidní trh a je třeba počítat se skluzy v plnění. Není vyjímkou i několik set dolarů. Zrovna tak na stop-lossu je potřeba počítat s horšími plněními, takže ztráty mohou být o pár desítek dolarů vyšší. Nebezpečí hrozí ještě v případě gapů (otevíracích mezer) proti Vám. Také už se mi stalo, že trh přeskočil otevírací mezerou můj stop-loss a já by na místo cca 200 USD venku se ztrátou 500 USD (u jiného trhu). I to se může stát. Zase na druhou stranu tu a tam jsem na profit-targetu vystoupil s lepším plněním, takže to může být i k dobru. Každopádně je třeba do paper-tredingu poctivě zahrnovat komise a též případné skluzy. Dále je třeba paper-tradovat a testovat v dostatečném období.

Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkouším papírovy trading Našel jsem sojový olej který měl dlouhou S/R proto jsem 8.8. nastoupil short pozici A dál posouval stop loss (alespoň na papíře- pokud to chápu tak stop loss se posouvá rušením předchozích pokynu k nákupu a zadávání nových)? zatím to pokračuje dolu uvidím co to udělá s novým stp lossem

172

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkouším papírový trading Našel jsem si sojový olej a po dlouhé S/R jsem 8.8. vstoupil do krátké pozice. Postupně jsem posouval stop loss ( pokud tomu dobře rozumím tak posouvání můžeme rozumět i jako rušení předchozích pokynu k nákupu a nahrazování novým ?) Zatím to klesá tak uvidím kolik to udělá na papíře

173

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
Stop-loss funguje trochu jinak než popisujete.
je to příkaz, kterým si pozici chráníte pro případ, že by trh šel opačným směrem.
Pokud vstupujete do krátké pozice (sell) pak stop-loss budete chtít umístit NAD váš vstup (např. 300 USD od vstupu). Pokud pak trh půjde špatným směrem, vystoupíte sice se ztrátou, ale plánovanou a jasně definovanou právě stop-lossem.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...