Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI - Range Bars


robsol

Doporučené příspěvky

a jeste neco:

podle te teorie by i RB15 melo byt "malo ziskove a efektivni" ve srovnani s dalsim vyssim RB, treba 30..
ma teorie je, ze zvysovat timeframe jde ruka v ruce se zvysovanim SL a PT, resp. zisku na obchod. i RB8 muze podle me fungovat, pokud se tomu prizpusobi SL a ocekavani zisku.

z cehoz by vplyvalo, ze je uplne jedno, jakej timeframe obchodujeme, jesli adekvatne nastavime i ostatni prislusne parametry. tady ale, myslim si, vstupuje do hry lidska chamtivost a neochota cekat na vysoke zisky. kazdy mame nekde hranici, pod kterou se nam zda, ze jsme vydelali "malo", pac jde o subjektivni pocit. malokto se na to dovede koukat z procentualniho hlediska.

otazka komisi je porad na miste, ale uprimne.. pokud udelam i 10 obchodu za den, je to "pouze" kolem 40$ na komisich, pricemz s PT kolem 50$ mi to zaplati jediny obchod a vse ostatni uz je jednom cisty zisk/strata. dlouhodobe se to sice nasklada, ale porad to pro nekoho muze byt schudnejsi cesta nez pouzivat vysoky timeframe.

vse je nakonec o psychologii.. :/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 170
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

nick

samozřejmě pracuji s úpravou všech komplexních parametrů a to vč. SL. Myslel jsem, že je to z příspěvků jasné.

Konkrétně přizpůsobuji tyto položky:
velikost RB, velikost SL, hodnotu EMA9 a EMA34, hodnotu TNG zóny, hodnoty trigeru pro BE zvlášť na jednu i druhou stranu, optimální hodnota výstupu (zde používám dva různé targety).

Beru to opravdu vše jako jeden funkční celek. Pouze jednoduchá změna RB opravdu dle mých testů nestačí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

robsol>

ma reakce byla spise jen na margo vysledku tveho testu, ze cim mensi timeframe/rb, tim mensi uspesnost a ziskovost.

zjednodusene jsem chtel rict, ze jesli je RB6 oproti RB15 "maly" timeframe, pak i RB15 je nizky timeframe oproti treba RB30. z toho by vyplyvalo, ze pokud upravime ostatni parametry systemu pro fungovani s RB6 nebo RB8, bude i takovy system ziskovy, resp. nemusi nutne platit, ze cim nizsi RB, tim nizsi uspesnost/ziskovost.
zkus to precist v tomto kontextu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nick

jj já jsem to pochopil :) . Ale chtěl jsem to trochu rozvést aby i úplný nováček pochopil, že to není jen o tom překliknout velikost RB.

Ono je to složité, malý RB generuje mnoho obchodů a šumu což psychice moc nepřispívá a naopak velké RB je o málo obchodech a potřebném větším SL. A teď si z toho vybrat to menší zlo :D.

k té ropě.

já jsem vyrůstal na indexech takže v nich pokračuji. Na ropu jsem občas mrknul, ale je hodně dravá jako např. Russel s potřebou velkých SL a i denní margin je větší než u indexů. Na druhou stranu mám informace od brokera, že hodně lidí v USA právě ropu úspěšně tímto systémem obchodují. Nakonec i Woodie poslední dobou vše ukazuje právě na ropě.

Takže proč vlastně ne? ;)

Máš s tím nějaké podrobnější zkušenosti?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dik za odpoved, robsole

k CL:

ponekud nizsi volume, obcas prekvapive pohyby - zniceho nic se objevi 5x (i vice) vyssi volume a cena se hne o velikej kus nakym smerem. neni to ale nijek caste. nejvic je to znat jednou tyzdne, kdyz je vyhlasen report zasob ropy. jinak mi ropa neprijde ovlivnena snad zadnym US reportem. a taky se obchoduje v jinou dobu - zacatek v 15:00 naseho casu, konec ve 20:30. +/- neco kolem, mam takovej dojem, ze jde obchodovat kratce pred otevrenim i kratce po uzavreni, dokud "nevysumi" volume..

RB natestovany nemam, ale zkousel jsem volume grafy. Vol1000 jako zaklad, filtrovano pres Vol2000 a 5 min (ano, asi trochu prekombinovano).

vysledky za prvni 4 mesice byli velice uspokojive. Vystup CCI50 cross 100, SL10 ticku (100$).

slo o jediny pattern - ZLR, ve vsech jeho podobach, tj. bral jsem cokoliv, co vypadalo jako ZLR, TT, GB100, 0/v, 2v. pouzite indikatory: CCI50 + WoodiesCCI, tj. nikoliv ciste WCCI. s odstupem na to koukam jako na docela slozitou strategii - kontroloval jsem prilis mnoho veci pred vstupem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

robsol>

mel bych pro tebe navrh: chtelo by se ti udelat ten samej test, cos delal poslednich par dnu, ale misto rozsahu RB6 - RB15 bys pouzil rozsah RB15 - RB25(30)? pokud dobre chapu, mas na to uz vychytanou metodu, nebo dokonce mas vetsi cast zautomatizovanou.

mohlo by byt zajimave, k jakym vysledkum se doberes.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nick

opravdu nechtělo :). Testuji jen to co má pro mě reálný přínos a to mi zabírá také dost času. Vyšší RB než 15 mají pro mě už dost nevýhod (vyšší SL nad 100USD, málo potencionálních obchodů atd.).
Automatizace je ve smyslu práce nad vzorky dat, ale ty zatím musím prostě fyzicky naklikat.

Snažím se dělat věci efektivně protože mě to živí. Nehraju si s tím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vsem,
Sleduji tu téma jaké RB použit. Ja teda osobně nepoužívám moc velké RB,jelikož tim se snižuje množství validnich signálu.ale také ne moc nízké....
Zastávám názor zlata střední cesta. Co me ale velice zaujalo,byl výstup CCI50 cross 100....je možné více info?
Diky
May

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...