Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI - Range Bars


robsol

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 170
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dám sem jen pro příklad mé obchody ze 7.5.2014 viz. přiložený graf. Vše vstupy filtrovány dle mého systému (to jen pokud by jste tam hledali i jiné WCCI vstupy). 1) ZLR + 240 USD 2) ZLR +480 USD 3) Famir +75 USD 4) ZLR -55 USD Celkem + 740 USD za 1 kontrakt. Potřebný SL byl naprosto minimální. Zkuste si to prakticky porovnat s 2 minutový tf na stejném trhu a dni. Příště sem dám raději nějaký den kdy se opravdu nedařilo aby nevznikl dojem, že systém je vždy neomylný :-).

28096

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a jeste jeden podnet do diskuze:

v zasade mame 2 moznosti, co na grafech menit:

1) time frame
2) periody indikatoru

jak se treba nizsi tf (RB6-8, 2-3 min..) a vyssi periody (CCI50+14, a-ala FinWin nebo Dr. Bob) budou lisit od vysich tf (RB12-15, Vol2000, 5 min..) a nizsich period (klasicke WCCI)? :)

srovnaval tohle nekdo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tento konkrétní den jsem použil jen proto aby byl vidět patrný rozdíl mezi vyšším RB a např. 2 min. tf.. (nechci aby to bylo bráno jako ukázka neomylnosti sytému)!!!

jak jsem již psal výše na YM nepoužívám RB15 ale jiné nastavení. RB15 se mi na YM dle testů neosvědčila. Hodnota není podstatná - musíte si zbacktestovat svoji, tu která vám bude vyhovovat pro váš systém nejlépe. Jen řeknu, že je ještě vyšší než RB15.

Co se týče filtrace obchodů tak koukám pouze na ten graf co vidíte. Všechny filtry mám převedeny do vizuální podoby v grafu a jiný tf nebo RB již nepoužívám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nick:

ještě k tvojí otázce SL. Nesnažím se ho určit ne na základě nějakého %účtu atd., ale tak aby byl v rámci konkrétního období maximálně efektivní. Woodie někde doporučoval 1-2 ticky nad vstupní úsečkou.

Já to dělám tak, že seberu obchody za určité období a vždy to projedu naprogramovanou strategií. Vyhodnocuje mi nejoptilmálnější SL, ale také optimální trigery posunu na BE+-nějaká hodnota.

Tímto jsem např. na trhu NQ momentálně na nastavení 18 tick SL a používám různé posuny na BE podle toho zda se jedná o long nebo short pohyb.

Ano vím, že toto je poměrně velký SL na tento trh, ale na druhou stranu jsme na vyšším RB a je to maximálně efektní.
Cestu malých SL už mám za sebou a nikam to nevedlo.

Stačí takto?




Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad slevy,

v jinem vlakne sleduji PA system, kde autor (taraka) vstupuje, aspon to tak vypada, na hrane S/R urovne, a to az potom, co dostane signal v podobe useky o spravneho smeru. coz je v podstate pokazde vstup se slevou, a to hodne velikou..

teda pokud je jeho limit vyplnen :)

osobne se mi nechce na slevu cekat a nenapada mi vubec zadna metoda, jak merit pravdepodobnost, jesli se trh vrati nebo ne. spis bych to videl jako otazku osobni preference z hlediska toho, jak veliky SL je pro mne z psychologickeho hlediska ok.

na druhou stranu, kdybych mel ze sveho casu prosezeneho za grafy rict, jesli se casteji trh vrati nebo ne, rekl bych, ze vetsinou to ty 1-3 ticky jsou.

ja sam slevu moc neresim, max. limit na close.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nick: ja na to nekoukam moc jako na slevu, spis vim, za jakou cenu jsem ochoten vstup jeste udelat, abych mel SL tam, kde ho mit chci a aby byl prijatelne veliky :D, pokud se mi signal vykresli za lepsi cenu nez, jakou chci beru ho marketem resp. limitem, ktery ale bude vyplnen lepe :)

to robsol: ano, kdyz trh reaguje prilis rychle, casto jsem jen divak... :) ale prilezitosti je stale dost :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napadá vás jak nějak automatizovaně zvolit správnou velikost RB? Jde mi o to, že pokud budu chtít obchodovat i jiný trh než NQ, YM tak musím začít s velikostí RB. A to právě hledám nějaký rychlý automatizovaný způsob jak ho nejlépe určit a přenést na trh tak i veškerá ostatní nastavení (takovou masku na graf :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trochu jsem si pohrál s nastavením money managementu a optimalizací SL vč. posouvání na BE v závislosti zda jdete long nebo short. Tady jsou výsledky za reálné obchody na jeden kontrakt trhu NQ tak, jak jsou dle mého obchodního plánu. Obchodované patterny: ZLR, E9, GB100, Famir Možná pro někoho zajímavé zjištění kolik týdnů např. může končit mínusem a přesto systém vydělává, potřebný počet obchodů atd.

28134

28135

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Napadá vás jak nějak automatizovaně zvolit správnou velikost RB? Jde mi o to, že pokud budu chtít obchodovat i jiný trh než NQ, YM tak musím začít s velikostí RB. A to právě hledám nějaký rychlý automatizovaný způsob jak ho nejlépe určit a přenést na trh tak i veškerá ostatní nastavení (takovou masku na graf :-)." robsol: cele vlakno jsem necetl, ale co se tohoto tyka, podle me jednoduse: podle delky trvani jednoho baru (prumer, median, nejkratsi atd... neco musis zvolit) pokud by nektere bary trvaly napr 1sec nebo naopak 30 min nebude to asi to prave orechove :) Ja pouzivam indikator timehistogram

28136

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak pro rozproudění diskuse přikládám další screen reálného obchodu z pondělí 19.5.2014. Na tento den nebyl vyhlášen žádný důležitý fundament a očekával jsem tedy spíše plošší trh. Přesto výsledek byl zajímavý viz. screen. Vstup trh NQ RB15 15:33 Famir long - výstup 15:54 profit +245 USD V 16:02 by se dalo uvažovat ještě o jednom Famiru, ale ten naštěstí nesplňoval podmínky mého obchodního plánu. Skončil by na plném SL.

28162

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...