Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI - Range Bars


robsol

Doporučené příspěvky

tak treba ja zrovna ted resim, jesli pouzivat CCI50 + CCI14 dle Dr. Boba, coz je vlastne FWin (nebo spis FW je vlastne Dr. Bob, ehm..) a patterny s nim souvisejici, nebo raci klasicke WCCI (periody 14 a 6). to same WCCI s periodami 20 a 9. zatim je muj dojem takovy, ze je to vlastne temer fuk :) 5014, ZLR, 0/v, TT, GB100.. vsechno je to temer to same, pokud clovek vi, jak vypadaji na vsech vyse popsanych kombinacich CCI.

dalsi veci, pouzivat nebo nepouzivat (nebrat v potaz) chopzone a sidewinder indikator? netestoval jsem tohle konkretne, ale muj dojem zatim je, ze to zachrani/nezachrani od spatneho obchodu tak 50/50. prave proto hledam nakou jinou metodu, jak filtrovat tu furu signalu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 170
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to nick

já prošel všemi možnými testy přes CCI50 i CCI6 atd.

schválně mrkni se na můj graf ze včerejšího dne (stránka zpět) a uvidíš tam nastavení a zobrazení jednotlivých indikátorů na kterém jsem zakotvil.

Nicméně to neznamená, že pokud tam není zobrazená TCCI6 tak ji v některých případech nevyužívám k filtraci patternů.

Zkoušel jsem vše možné, ale vždy jsem skončil u toho, že v jednoduchosti je síla a proč vlastně vymýšlet již jednou vymyšlené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

robsol>

2 stranky zpet ;)

ale v zasade jedes klasicke WCCI, az na to, ze sice je tam uvedena i perioda 6, ale asi mas tu linku transparentni nebo co, pac ji neni videt.

jeden dotaz, pokud budes sdilny: jedes ZLR v rezimu ZLR = ZLR, GB100, TT? tj. ze se vecko nemusi utvorit nutne nad nulou, ale beres i par usecek pod nulu, resp. pod hranici 100? ptam se proto, ze toho Famira si vzal taky nad nulou, pricemz by se mel vytvorit kolem nulove linky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nick:

Měl jsem štěstí a narazil jsem na velmi šikovného programátora, který ovládá dobře i NT platformu. Požádal jsem ho aby mé výsledky z mnoha testů převedl do vizuální podoby pro rychlé rozhodování.

Ale teď už k tvému dotazu - je to v zásadě to nejlepší co jsem se naučil z klasického WCCI a jsou tam i prvky z FinWinu + spousta mých nastavení hodnot indikátorů co se mi potvrdilo jako statisticky funkční.

ano některé patterny a jejich modifikaci (ZLR, Famir) beru i pod nad ZL nebo +-100. Ale mám na to přesná pravidla do jaké hodnoty CCI a TCCI vč. počtu předcházejících barů je to ještě platné. Jak jsem již tady psal před tím. Naprosto čistá podoba WCCI mi nedávala moc dobré výsledky a pocit bezpečí. Proto jsem hodiny a hodiny hledal optimální nastavení jak filtrovat balast.

Ještě bych mohl napsat, že live obchoduji: ZLR, GB100, Famir a ještě jeden můj vlastní pattern vycházející ze ZLR já mu říkám E9

Link to comment
Sdílet pomocí služby

původně jsem používal RSI, ale nijak se mi to moc neosvědčilo. Stejně nikdy na 100% nevíš zda tomu tak opravdu je nebo trh pojede dál. Co ale vím určitě, že pokud dodržím pravidla svého dobře otestovaného plánu tak se mi ještě ani jeden měsíc v žádném z provedených BT neskončil v mínusu!!!
Je to divné ale je to tak. Ten systém je opravdu velmi robustní i ve své jednoduché podobě.

Je také si potřeba uvědomit, že je lepší mít v repertoáru více patternů (ale někdy méně je také více :-)). Prostě jsou měsíce kdy se třeba ZLR moc nedaří, ale Famir ztrátu pokryje a ještě vydělá. Někdy se daří všem a někdy je to obráceně.
Nikdy a to opravdu nikdy jsem neviděl špatný měsíční výsledek ať na time frame tak range barech.

Samozřejmě vstup je jedna věc, ale výstup je opravdu snad ještě důležitější. Např. se mi zase statisticky potvrdilo, že standardní WCCI výstup na cross100 je super, ale pokud tam použiješ jinou hodnotu tak se výsledky ještě výrazně vylepší.
Toto je např. testováno na více jak ročních datech. Jedná se o stovky dolarů na kontrakt a měsíc.

Další super věc je, že systém je robustní i po stránce zvolených SL. Viděl jsem systémy kde rozdíl 1 ticku SL udělal neskutečný skok v equity, ale 1 tick nad a 1 tick pod touto hodnotou už byla katastrofa. To zavání naprostou přeoptimalizací, která nemůže na live fungovat. U mého systému vychází obdobný výsledek v širokém spektru. Což je známka dobrého nastavení a robustnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes malé zamyšlení na téma - Lze systém WCCI opravdu obchodovat mechanicky?

Dle mého názoru ano - přidávám k tomu velké ALE!!!

Když jsem dělal hromady testů s čistou podobou WCCI tak výsledky zas tak přesvědčivé nebyly. A to i v rozporu s tím co hlásaly oficiální zdroje o tomto systému. Postupně jsem se tedy začal zamýšlet nad tím jak systém, který všichni tak vychvalovali je možné obchodovat opravdu efektivně. No a zde je ten háček. JDE TO - ALE!!!

Všechny systémy co jsem poznal ať si Vám vypráví kdo chce co chce, mají pod "kapotou" poměrně slušnou dávku diskréčního pohledu daného tradera. Každý hledal, testoval a znovu hledal nějaká optimální nastavení a filtry aby z obchodů odfiltroval balast s malou pravděpodobností úspěchu. ANO - pořád se u všech systémů bavíme o míře pravděpodobnosti úspěchu. Nikdo nikdy neví co přesně trh v následujících chvílích udělá, ale může si zvýšit pravděpodobnost úspěchu.

Systém WCCI je jako i mnoho jiných systémů a ničím se tímto moc neliší. Je prostě založen na nějakém indikátoru s přesně popsanými pravidly kdy vstup je a kdy ne. 100% mechanika "poučkových pravidel, ale opravdu nikam nepovede z dlouhodobého hlediska. Je to naprosto stejné jako kdyby jste vzali zde ze serveru systém FinWin a snažili se ho aplikovat do trhu naprosto mechanicky. Vsadím se, že z výsledku nebude také nadšeni. Ale jiná situace je už pokud přihlédnete ke všem pohledům jak je prezentuje Tomáš. Výsledky se budou neuvěřitelně lišit.

Pokud si tedy tyto pravidla natestujete a popíšete precizně do obchodního plánu - MECHANIKA obchodování je již na světě. A tímto se vracím na začátek této úvahy. Dnes již obchoduji WCCI čistě mechanicky dle svého OP a to ve třech módech rozhodování:

1) Splňuje vstup podmínku OP - vstup beru
2) Nesplňuje nějakou podmínku OP - vstup neberu
3) Nerozumím vzniklé situaci - vstup neberu

Vždy se totiž v trhu setkáte i po mnoha hodinách testování a koukání do grafů se situacemi, kterým prostě nebudete rozumět a takové situace je lepší vynechat. Je to dle mého názoru naprosto v pořádku.

Důležité je ale dodržet statistickou řadu jak to děláte v každém BT. V tom je ta neuvěřitelná síla systému. Častou chybou je totiž si začínat na live vybírat obchody jiným klíčem než jsem dělal ve funkčním BT. Hádejte který si vyberete a do kterého nevstoupíte :-).

Proč tedy tento systém ustoupil dle mého názoru z popularity? Protože mnoho začínajících traderů uvěřilo, že lze vzít popis vstupních patternů z manuálu a aplikovat ho do živého obchodování. A ono to tak zase není. Přesto pořád trvám na tom, že pokud si někdo dá tu práci a začne zkoušet a experimentovat - má v ruce neuvěřitelnou a velmi robustní harpunu na zisky.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to robsol:
Ale tom případě už člověk neobchoduje WCCI dle oficiálních pravidel a obchoduje systém svůj a tudíž by jej neměl WCCI nazývat, tudíž bys měl svůj přístup řešit v nově vytvořeném vlákně.
Pak se není co divit, že jsou nováčci zmatení :-)

Mé systémy nemají pod kapotou žádnou dávku diskréčního pohledu. Vše je jednoznačné číslo, jednoznačné rozhodnutí buy/sell/žádná pozice - na takové přístupy by se měli lidi zaměřovat, je to psychicky jednodušší a daleko rychleji pak člověk dosáhne stability.


A něco málo k WCCI. Níže je článek jednoho z moderátorů a mentorů WCCI. Jeho nick je Dan-PDX.
Má tam zajímavé tvrzení, nikdo nikdy z WCCI klubu (včetně mentorů) nebyl schopen vydělávat na WCCI peníze!!!
Například mé vlastní testy na WCCI dle ofiko pravidel vypadají taky nevábně. A to navíc jediným důkazem funkčního systému je pro mě live a na základě testů bych ofiko WCCI na live ani nepustil...

trade-logger.blogspot.com/2008/03/update-on-my-involvement-with-woodies.html

A aby si někdo nemyslel, že jsem si člověka s nickem Dan-PDX vymyslel, tak v článku finančníka z roku 2007 je Dan-PDX také zmíněn:
www.financnik.cz/komodity/fin_home/money-management-equity-trading.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr Napsal:
-------------------------------------------------------

> A něco málo k WCCI. Níže je článek jednoho z
> moderátorů a mentorů WCCI. Jeho nick je Dan-PDX.
> Má tam zajímavé tvrzení, nikdo nikdy z WCCI klubu
> (včetně mentorů) nebyl schopen vydělávat na WCCI
> peníze!!!
> Například mé vlastní testy na WCCI dle ofiko
> pravidel vypadají taky nevábně. A to navíc jediným
> důkazem funkčního systému je pro mě live a na
> základě testů bych ofiko WCCI na live ani
> nepustil...
>
> trade-logger.blogspot.com/2008/03/update-on
> -my-involvement-with-woodies.html
>
> A aby si někdo nemyslel, že jsem si člověka s
> nickem Dan-PDX vymyslel, tak v článku finančníka z
> roku 2007 je Dan-PDX také zmíněn:
> www.financnik.cz/komodity/fin_home/money-ma
> nagement-equity-trading.html


Hmm...ja bych byl trochu opatrny sdelanim, si takovych nazoru na wcci.
Konkretne tento ex moderator WCCI Dan pise, ze ztratil tisice dolaru a nezna nikoho, kdo by kdy na wcci vydelal.
Prvni co me napada je, ze nekdo se schopnosti napsat programek jako Trade Logger bude mit ztraty tisice dolaru.
Urcite mel positive equity curve, ktera odpovidala MoneyManagement WCCI exits.
Clovek takovych schopnosti si urcite vsechno z backtestoval, na zivo v sim vyzkousel a jel pote na zivo $$$$
Co nam DAN, ALE PISE JE, ZE ZTRATIL TISICE $$$$.
Jasne on taky pise, ze ve WCCI mantra je "Do not doubt", takze hold ztracel $$$$ dolaru potom co si z backtestoval a a na Sim otestoval CCI patterns
Hold to co po nas tom_czr neustale chce, abychom ukazali a prokazali ze jenom nekecame tedy Equity Curve u nej asi moc nefungovalo.
Skoda, ze nenapsal co presne nefungovalo v kazdem pripade to nefungovalo many former moderators and some long time supporters.
No snad neztraceli 1000 $$$ jakok Dan after having super Equity Curve.
Mimichodem po tom co Woodie omezil moderovani se roztrhl pytel s novymi moderatory na CCI.
Kdokoliv kdo dokazal call out CCI patterns tak moderoval.
Jo, jo jak Dan pise ......it`s very typical braiwash methology I`ve seen in religion and in Amway.

Nyni, heavy staff Make a wish charity. no money given verified by former moderator hmmmmmm???
Maybe at least a nic name of former moderator Dan?

PFG Brokerage and WCCI as giant feeder for PFG Brokerage.
Well, bohuzel nebyl dostatecne velky jinak by tady porad mozna jeste byli, ale Roger Neil, ktery je zastupoval ted je v transactfutures tak pomahal a nekdo to delat musel, tak proc ne pfg group. No kdyby to nebyl pfg, tak by ten spatne byl nekdo jiny a nebo by ten nekdo jiny nebyl taky spatny a snazil se vydelat na obvious???

Anyway, DAN feels tremendously bad that he may have helped to perpetuate the illusion that the system worked after his positive eqity curve.

V kazdem pripade odkaz od Dan-PDX na "Trader's Paradise" website je zajimave poctenicko.

Financnik nam wcci predstavil a datumove je to vsechno vicemene jeste pred financnikem, tak bychom se mozna meli ptat co o tom Petr s Tomasem vi ??? mozna se s nimi Woodie podelil o pfg provize a mozna meli edge, kdyz skalpovali s woodiem tesne pred tim nez vsichni s WCCI vstoupili. to trhu jak jeden ucastnik na blogu Trader's Paradise pise.

Mozna Dan-PDX neprosadil svuj TradeLogger tak jak si pral a tak nas ted zasobuje svoji zasti a mozna ne???


Jak jsem rekl, byl bych trochu opatrny sdelanim si takovych nazoru a vubec v kladanim sem takovych nesmyslnych odkazu.

Zive se mi promita jak Woodie porad dokala opakoval you can not pick and choose, because you will choose too many bad cherries. Nekolikrat me vyhodil, kdyz z chatroom, kdyz jsem propagoval neco jineho.

A ted co mi WCCI dalo a co vzalo ?
dalo mi skvelou equity curve, chapani trading management , position sizing, automated trading a kdo vi co jeste...

Co mi vzalo:
15 K $ account, ta equity curve asi uplne nefunguje tom_czr in live
5 K $, kdyz pfg rozjelo automated trading a pak ho zavreli protoze jim to neslo
PFG bunkruptcy account
500 $ woodies DVD
Time Learning CCI patterns

A co mi dalo:
asi bych rekl, ze nekde se zacit musi.

A co bych doporucil nespolehejte na equity curve, ktera vam vynese 1500 $ v mesici se CCI v backtesting ci sim mode.
And 100 % neztracejte 10 000 $$$ trading CCI in brainwash Amway mode.

Jo a cim vice to budete filtrovat tim vice promennych si v kladate do systeme. Opravdu to na zivo zvladnete.

Ale porad si stojim za svym, jak jsem psal: PERFECT FOR AUTOMATED TRADING EVEN MANUAL IF YOU ARE BRAINWASH :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

robsol Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dnes malé zamyšlení na téma - Lze systém WCCI
> opravdu obchodovat mechanicky?
>
> Dle mého názoru ano - přidávám k tomu velké
> ALE!!!
>
> Když jsem dělal hromady testů s čistou podobou
> WCCI tak výsledky zas tak přesvědčivé nebyly. A
> to i v rozporu s tím co hlásaly oficiální zdroje o
> tomto systému. Postupně jsem se tedy začal
> zamýšlet nad tím jak systém, který všichni tak
> vychvalovali je možné obchodovat opravdu
> efektivně. No a zde je ten háček. JDE TO - ALE!!!
>
> Všechny systémy co jsem poznal ať si Vám vypráví
> kdo chce co chce, mají pod "kapotou" poměrně
> slušnou dávku diskréčního pohledu daného tradera.
> Každý hledal, testoval a znovu hledal nějaká
> optimální nastavení a filtry aby z obchodů
> odfiltroval balast s malou pravděpodobností
> úspěchu. ANO - pořád se u všech systémů bavíme o
> míře pravděpodobnosti úspěchu. Nikdo nikdy neví co
> přesně trh v následujících chvílích udělá, ale
> může si zvýšit pravděpodobnost úspěchu.
>
> Systém WCCI je jako i mnoho jiných systémů a ničím
> se tímto moc neliší. Je prostě založen na nějakém
> indikátoru s přesně popsanými pravidly kdy vstup
> je a kdy ne. 100% mechanika "poučkových pravidel,
> ale opravdu nikam nepovede z dlouhodobého
> hlediska. Je to naprosto stejné jako kdyby jste
> vzali zde ze serveru systém FinWin a snažili se ho
> aplikovat do trhu naprosto mechanicky. Vsadím se,
> že z výsledku nebude také nadšeni. Ale jiná
> situace je už pokud přihlédnete ke všem pohledům
> jak je prezentuje Tomáš. Výsledky se budou
> neuvěřitelně lišit.
>
> Pokud si tedy tyto pravidla natestujete a popíšete
> precizně do obchodního plánu - MECHANIKA
> obchodování je již na světě. A tímto se vracím na
> začátek této úvahy. Dnes již obchoduji WCCI čistě
> mechanicky dle svého OP a to ve třech módech
> rozhodování:
>
> 1) Splňuje vstup podmínku OP - vstup beru
> 2) Nesplňuje nějakou podmínku OP - vstup neberu
> 3) Nerozumím vzniklé situaci - vstup neberu
>
> Vždy se totiž v trhu setkáte i po mnoha hodinách
> testování a koukání do grafů se situacemi, kterým
> prostě nebudete rozumět a takové situace je lepší
> vynechat. Je to dle mého názoru naprosto v
> pořádku.
>
> Důležité je ale dodržet statistickou řadu jak to
> děláte v každém BT. V tom je ta neuvěřitelná síla
> systému. Častou chybou je totiž si začínat na live
> vybírat obchody jiným klíčem než jsem dělal ve
> funkčním BT. Hádejte který si vyberete a do
> kterého nevstoupíte :-).
>
> Proč tedy tento systém ustoupil dle mého názoru z
> popularity? Protože mnoho začínajících traderů
> uvěřilo, že lze vzít popis vstupních patternů z
> manuálu a aplikovat ho do živého obchodování. A
> ono to tak zase není. Přesto pořád trvám na tom,
> že pokud si někdo dá tu práci a začne zkoušet a
> experimentovat - má v ruce neuvěřitelnou a velmi
> robustní harpunu na zisky.
>


Moc hezky napsane


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to a-friend:

Jediné co chci, aby lidi, kteří ziskově obchodovat neumí, nepoučovali ostatní a nedávali nepodložená tvrzení. Možná bys tedy měl přestat doporučovat ostatním kraviny a raději bys měl začít makat.

Až budeš mít live equity aspoň za půl rok sám u sebe, pak samozřejmě tvá slova budou mít jinou váhu. Až budeš po pěti letech stabilně live, pak ti budu pečlivě naslouchat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr Napsal:
-------------------------------------------------------
> to a-friend:
>
> Jediné co chci, aby lidi, kteří ziskově obchodovat
> neumí, nepoučovali ostatní a nedávali nepodložená
> tvrzení. Možná bys tedy měl přestat doporučovat
> ostatním kraviny a raději bys měl začít makat.
>
> Až budeš mít live equity aspoň za půl rok sám u
> sebe, pak samozřejmě tvá slova budou mít jinou
> váhu. Až budeš po pěti letech stabilně live, pak
> ti budu pečlivě naslouchat.
>

samozdrejme v TN neni problem, vygenerovat equity obchodu, ale neobchoduji jiz cci vstupy, takze to sem nepatri, ale hlavne me urazi, kdyz me nekdo otravuje takovym stylem prokazovani.

Jinak cci vstupy se daji jednoduse v TN scanovat (takze nemusis jak dric si vsecko manualne prokazovat) a jak v TN tak v NinjaT automaticky obchodovat, takze clovek se nemusi ucit bojovemu umeni cteni grafu jako u AlBrooks, kde jakekoliv programovani higher low after TLB is pain in the bum at least for me, kdyz k tomu zahrnes vyhodnocovani momenta.

Co se tyka toho pecliveho naslouchani, tak i mistr tesar se nekdy utne, protoze to co jsi poslal neni podlozene a ja tomu osobne peclive naslouchat nebudu i presto, ze jsi stabilni prfitabilni obchodnik na financniku.

Jinak vazim se tvych prispevku a jsem rad, ze tady je nekdo, kdo je stabilne profitabilni a stale prispiva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi vraťme se k původnímu tématu tohoto vlákna. Pokud tomuto systému nevěříte tak sem prostě nic nepiště a je to.
Jsme dospělí lidé tak nechte na každém ať se rozhodne jakým směrem se jaho business bude ubírat.

Tímto jako zakladatel tohoto vlákna prosím všechny případné diskutující aby se drželi striktně tématu obchodního systému postaveném na základě WCCI a Range barech. Na vše ostatní si prosím založte vlákna jinde.

Jestli někomu systém nefunguje není vždy chyba v systému ale může být i v hlavě. A protože jsme každý jiný je dobré si jít vlastní cestou.

Moje motto je:
Vždycky se najde nějaký blb co neví, že něco nejde a udělá to. Proto nikdy neříkej, že něco nejde / nefunguje.

Tak a teď už doufám, že se začneme věnovat pouze technickým věcem a názorům. Děkuji všem již teď :-).


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...