Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI - Range Bars


robsol

Doporučené příspěvky

tom_czr,
nic ve zlým, chápu tvoje "Gordon filtering" dotazy, ale jak dlouho asi trvá vyladit hezkou (myšleno nováčkům prodatelnou) equity v excelu ?
myslím, že styl psaní příspěvků, jejich konzistence, schopnost asertivních reakcí na rejpání apod imho vypoví víc, aspon tady na anonymním fóru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 170
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to mira_k:
Vetsina kecalistu ani v Excelu fiktivni equity neni schopna vytvorit :-D A nebo ji udelaji podezrele dobrou ;-) To taky mnohe napovi... A kdyz je nekdo takovy frajer, tvrdi na forech jak co funguje a nakonec ani equity nepostne po me zadosti, pak takovemu cloveku hodne pomuzu. Stejne jako W. Klitschko pomohl chlapkovi se jmenem David Haye :-D

Peace ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michale: naprosto souhlasim.

Jeste dovol posledni poznamku k tematu "tom_czr" - v zivote jsem poznal, ze ten kdo OPRAVDU neco umi a zna, byva nejskromnejsi a nejpokornejsi - v jakemkoliv oboru ! Cim vetsi ho-no to je, tim vic smrdi, dava o sobe hlasite vedet, ma sileny ego a neustale musi sobe i ostatnim dokazovat, jak je dobrej a ostatni jsou nuly. Mozna, ze ti, co maji neustale potreby nekoho lustrovat a maji patent na odhad lidi podle par napsanych vet, jsou sami kralove Gordonu, snilku a pisalku. A vic se k tomu vyjadrovat jiz na tomto vlakne nebudu...

S WCCI jsem si prosel docela dlouhym vyvojem. V uplnych zacatcich (asi pred 5ti lety) jsem prisel na server financnik.cz, kde jsem po par tydnech cteni samozrejme objevil system FinWin. Jak jsem cerpal ruzne informace, dostal jsem si i k Woodieho systemu. Ten me docela nadchnul. Prakticky cely rok 2012 jsme venoval jeho studiu. Jako uplny zacatecnik s nevelkym uctem jsem od te chvile mel jasno:) Pujdu cestou WCCI rovnou na Russell 2000;) Vzdyt BT vychazely tak skvele. V lednu 2013 jsem zacal live. Prvni obchod koncil na plnem SL. Trosku me to rozhodilo:) Ale vytrval jsem. Prisly prvni uspechy a ja za jeden den vydelal treba +370 ! Byl jsem neskutecne stastnej. Pak jsem ale zacal delal blbosti a ma equity se z rozumneho tvaru zacala otacet dolu a v tomto smeru par tydnu pokracovala. Prepnul jsem se tedy zpet na SIM. Prestal jsem duverovat WCCI a postunym pridavanim mne znamych filtru se defacto vratil k FinWinu. Po par mesicich, kdy jsem pozoroval, jak mi FinWin nenadeloval vstupy, jsem po ocku stale pokukoval po WCCI a delal si BT a zjistoval, ze bych na tom byl mnohem lepe. Navratil jsem se tedy k Woodiemu:)
Jenomze bohuzel moje psychika (mozna to zna vice novacku) mi nedovolovala delat obchody stejne jako v BT. Proste a jednoduse jsem se bal, bal a bal, nebo se na zaklade premiri ruznorodych informaci rozhodoval jinak nez v BT. Kdyz uz jsem vstoupil, dost casto (mozna vetsinou) do obchodu, ktere nevysly. A tim jsem se dostaval do bludneho kruhu, ktery mou "psychik"u jen zhorsoval.
Problem nebyl ani v jednom systemu. Problem byl ve mne. Naprosto musim dat s odstupem casu za pravdu vsem, kdo tvrdi, ze psychika u obchodovani tvori mozna 60-70% uspechu. Hledal jsem cestu, jak na sobe jeste vice pracovat hlavne po strance psychiky - odstranit nebo zmirnit strach. Ten strach dokaze to, ze presto, ze byste chteli vstoupit, ruka proste neklikne. A jak vidite, ze jste prave prisli o +200, rikate si, priste uz do toho jdu, at se deje, co se deje...a jdete, jenomze zrovna obchod selze. A misto +150 na konci dne, jste -50.
System je samozrejme nesmirne dulezity, vcetne MM a vsech jeho komponent, ale za me to bylo a je, poctive udelany BT, pak nejaky cas paper a pokud obstojite, pak live a HLAVNE HLAVA.
Naucit se pevne duverovat systemu, mit pravidla jednoducha, ale takova, ktera vam ve vetsine situaci reknou, co ma te delat, pokud situaci nerozumite, tak obchod nebrat. Nemit nesmyslna ocekavani. Pokud na levnych trzich NQ, YM apod. vydelate v prvnich mesicich 0, 200, 300 dolaru, je to parada ! Jste na super ceste !
A jeste je tam jedna, alespon pro me, psychicky velmi dulezita vec - prestat se uplne starat o denni vysledek, dost mozna i tydeni. Ten brat jako orientacni. Delat to proste systematicky, jako stroj, podle pravidel a disciplinovane.
Ono se hezky cte o stop-lossech, o tom, ze nektery mesic konci ztratou - ale jedna vec je to cist a druha vec je to realne prozivat !
Taky jsem si myslel, ze ono to nejak pujde od zacatku. Ale trh mi nastavil zrcadlo. Dozvedel jsem se o sobe mnoho veci. Mam opravdu na cem pracovat. Jeden cas jsem byl "nucen" mit trading jako jediny zdroj prijmu a protoze zisky se strachem v zadech a se zacatecnickymi chybami nebyly takove, aby me to uzivilo, strasne se mi ulevilo, kdyz jsem prestal byt na tradingu financne zavisly:) Najednou se to zacalo obracet k lepsimu :) Uvolnil jsem se...
Alespon pro me je to vsechno v hlave a o hlave - nastaveni hlavy.

Takze muzeme se tu bavit o tom, jaky filtry, pravidla pro vstupy a vystupy pouzivat, ale podle me to o tom, zas az tak neni. Tato pravidla si kazdy, komu se chce poradne maknout, muze konkretne pro WCCI objevit sam a zjistit, co statisticky funguje a co ne. Podle me je to tak i nejlepsi:) Podle me je to vice o zvladnuti mnohem narocnejsich veci ve sve hlave...
Kdybych na zacatku roku 2013 s plnym uctem vedel o sobe a i o obchodovani to, co vim dnes, zrejme bych uspel pomerne solidne. Ale to je proste cesta...neni dobre tlacit moc na pilu, ono to pujde :))

Alex

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Alexik30:
Ty skvělý systéme na automatizaci v NT - až budeš mít výsledky live, pak nováčkům dávej tvrzení. Protože v opačném případě to v ostatních vyvolává jen falešné naděje.

1. Má žádost o equity systému WCCI automatizovaného v NT je zcela jistě součást tématu WOODIE.
2. Já sám jsem své live equity postoval na různých místech. Nic neodsuzuji. Jen když tvrdíš, že to jde zautomatizovat, zajímá mě, jak konkrétně pak vypadají výsledky.
3. Naopak téma order-flow není asi dle admina součástí WCCI a to jsi tady přinesl jako dotaz ty.

Odpovím na tvůj dotaz - order-flow nepoužívám.

Můj závěr. Nováčkům jsme prospěli tím, že nyní ví, že tvé pohledy na věc asi nebudou úplně funkční vzhledem k tomu, že výsledky nemáš :-)

Good luck ;-)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr Napsal:

> to a-friend:
> Tvrdis skvely system pro automatizaci v NT. Proto
> jen nekolik "Gordon filtering" dotazu:
> a) Muzes postnout tvar live equity za cca rok
> zpetne v NT zautomatizovaneho WCCI?
> b) Jedes fulltime, nebo tvori trading aspon
> polovinu tvych prijmu?

a) equity postnout nemuzu, protoze automaticky woodie nejedu
b) jedu fulltime

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ha, to psal a-friend s tou automatizací :D :D :D

No nicméně pro Alexik30 to vše kromě automatizace, tedy mého bodu číslo dvě, platí :-)

Pro a-friend - tak příště nepiš, že to je super na automatizaci, když to tak nemáš :D Každopádně jedeš fulltime, tak to mě zajímá :-) Pochlub se s nějakou křivkou, stejně, jako to udělal robsol :-)

A chlapi, můj včera započatý zevling na fórech, pomalu končí. Přichází zase čas pro nějakou vážnou tvořivost...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...