Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Rozhovor Davidoff: Zhodnocení 60 % za 4 měsíce s AOS dle Tomáše


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 45
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

raven2cz Napsal: ------------------------------------------------------- > AOS nefunguje => vezmete Williams %R krizeni > nad 80, silne stoupajici EMA, SL/PT 1:1, stranu > long a mate profitabilni AOS na TF s 50 dollary > avg trade Diky za tip. Dneska jsem se ucil programovat v TradeStation, tak jsem si rekl ze zkusim naprogramovat toto. Jeste v poledne jsem neumel v EasyLanguage temer nic jineho nez IF - THEN, a ted vecer mam prakticky hotovy AOS :) No, trochu prehanim, ale ten vysledek je opravdu prinejmensim povzbuzujici - hned jsem zacal uvazovat ze prejdu z diskrecnich strategii na AOS, kdyz jsem videl tu equity. P.S. Trochu jsem to upravil, ale zaklad je stejny, cely kod ma cca 12 radek, zakladem je podminka "PercentR(11) > 80" a zbytek uz jen takova omacka, sklon EMA a vystupy, jeste jsem tam pridal posun na B/E, proste nic svetoborneho. Samozrejme to bude chtit jeste trochu poladit, je to docela slusne rozskakany, ale jak rikam, na to ze se zabyvam AOS prvnim dnem, to docela jde (tu) equity na vzorku 600 obchodu trh ES:

27061

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit,
vím, že je to z tvé strany zatím spíše seznamování s Easy language, ale jak naznačil Honza K., v reálu je to obvykle jinak :-)

nevím, jestli jsi již do ekvity zahrnul slippage a komise, ale i kdyby ano, tak Avg trade tvojí strategie je dle ekvity cca 1,5 ticku, to je v reálu ziskové jen pro brokera.

stranger,
Easy language je ve svém základu skutečně easy a takové strategie, kde je "něco větší 80 a něco druhého je ještě větší", to se dá pochopit a zvládnout skutečně za pár hodin i bez programátorské minulosti.....rozhodně doporučuji EL všem, kteří se programování v tradingu bojí, dá se to zvládnout a každý si to udělá jen tak složité, jak bude chtít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi, diky za komentare - vim ze jste to mysleli dobre a ocenuju vasi snahu pomoct, ale ja jsem nemel v planu s timto systemem delat dal nic dalsiho, ani ho dal vyvijet a uz vubec ne ho obchodovat. Ano, psal jsem ze "to bude chtit trochu poladit", ale to jsem nemyslel vazne, to byla takova vtipna narazka na to jak je ta equity kostrbata.. Schvalne jsem zduraznil ze se AOS zabyvam presne 1 den (od vcera) a "ze uz mam hotovej AOS", coz je snad kazdymu jasny ze je blbost. Jestli jste cetli ten prispevek kterym to cely zacalo, nekdo tu na predchozi strance psal ze AOS nefungujou a raven2cz se to pak snazil vyvratit tim, zde napsal jednoduchy algoritmus, tak jsem tomu nevericimu cloveku chtel tento algoritmus potvrdit, a zaroven se tim sam naucit prvnich par prikazu v EL. To je cely, nemam v planu toto obchodovat ani na paperu, a urcite ne live. Ze tam nejsou zapocitane komise a slip, jsem si plne vedom. Mimochodem, i kdybych uz mel opravdu funkcni a robustni AOS, stejne bych ho obchodovat nemohl protoze na to nemam odpovidajici kapital.

Jestli jsem neco svym prispevkem podvedome zamyslel (krome vyvraceni tvrzeni ze AOS nefungujou), bylo to motivovat ostatni k tomu aby si to sami vyzkouseli, protoze sam jsem o tom dlouho neuvazoval z duvodu ze jsem si myslel, ze dobrat se k prvnimu systemu s rostouci equity (lec nepouzitelnemu), by mi trvalo prinejmensim rok, a ve skutecnosti to trvalo jedinej den.

@stranger: Ja sice s programovanim zkusenosti mam, ale to bylo pred 19 lety kdyz jsem jeste chodil na stredni skolu a myslim ze to v tomto pripade nehraje zadnou roli. Jak pise Zdenek, toto co jsem se naucil za pul dne, by ses v TradeStation naucil za stejnou dobu taky, zvladne to kazdy kdo rozumi logice IF 2 > 1 THEN BUY AT MARKET, coz myslim ze chapes uz ted. Stacilo mi zkouknout hodinovou prezentaci "Introduction to EasyLanguage", pak jsem si vyhledal par prispevku na foru a strategie pro studijni ucely byla hotova. Vygenerovat na zaklade toho equity pak uz je jen otazka kliknuti na tlacitko se symbolem $ a mas vse zbacktestovane treba 10 let dozadu na 5-min timeframe... Zkus to a uvidis.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

raven2cz Napsal:
-------------------------------------------------------
> AOS nefunguje => vezmete Williams %R krizeni
> nad 80, silne stoupajici EMA, SL/PT 1:1, stranu
> long a mate profitabilni AOS na TF s 50 dollary
> avg trade => uspesny AOS od roku, kdy larry
> vymyslel %R (diky Ti larry za nej) => vezmete
> spatneho tradera => AOS nefunguje.

Porovnával si výsledky s metódou buy and hold? Lebo ak cena stúpa, ziskové bude všetko čo ide v smere long.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...