Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: 6 tipů, jak se dopracovat rychleji k výsledkům


Doporučené příspěvky

Pěkné shrnutí.

Osobně považuji jako klíčový poslední bod o zdravé sebedůvěře. Je ale zřejmé, že ta se může dostavit až tehdy, kdy jsou akceptovány a zvládnuty předchozí body.

A zase jsme u toho, že nelze nic přeskočit a různé zkratky mohou (a budou) působit ve výsledku spíše kontraproduktivně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sevig: Obchoduju už hodně dlouho, takže profit je po tak dlouhé době snad samozřejmostí. Mám svůj styl, své trhy, ničím jiným se zbytečně nezaobírám. Navíc trading nemám jako hlavní činnost, byl to koníček, který by mě teď bez problému uživil, ale baví mě moje firma a trading je taková hračka, se kterou si hraju. Zpět na paper jsem se nikdy nevrátil, nebyl důvod. Pravdou je, že jsem začínal s velkým účtem (35.000 USD), takže jsem obchodoval v pohodě.

Každopádně si tím musí každý projít sám. Kdo bude pořád dokola backtestovat, pak přejde na paper, zkusí live a pak zase skočí na paper, je to cesta, která nevede nikam. Mluvím ze svých zkušeností. Prostě jsem do toho skočil a hotovo. Ty nejreálnější a nejcennější zkušenosti člověk stejně získá až v reálné praxi. Taky je pravdou, že takoví ti "poserové", kteří do toho jednou skočí po x měsících/letech, nám sypou do kapes, protože hodně tréninku je spíše na škodu. :)

Chamtivost nebo strach je cestou, která vede směrem k nule. Člověk nesmí mít strach, nebýt v euforii, když to klapne a také se nesesypat, když přijde prohra. Já to beru jako zábavu a něco u čeho se cítím perfektně ať obchod dopadne jakkoliv. Taky je dobré pracovat s psychikou. Je nutné být sám sebou a kontrolovat se.

Poslední dobou jsem si všiml, že je v trendu takové to optimistické myšlení, viz. Tajemství a další věci (zlatý důl, klobouk dolů). Hodně lidí to zfanatizovalo tak, že nedosahují žádných výsledků, nic se jim nedaří, ale jsou optimisti - fanatici :-) . Na to také pozor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PHATE Napsal:
-------------------------------------------------------
......... Kdo bude
> pořád dokola backtestovat, pak přejde na paper,
> zkusí live a pak zase skočí na paper, je to cesta,
> která nevede nikam. Mluvím ze svých zkušeností.
> Prostě jsem do toho skočil a hotovo. Ty
> nejreálnější a nejcennější zkušenosti člověk
> stejně získá až v reálné praxi. Taky je pravdou,
> že takoví ti "poserové", kteří do toho jednou
> skočí po x měsících/letech, nám sypou do kapes,
> protože hodně tréninku je spíše na škodu. .........



mockrat ti diky za prispevek. S tim tajemstvim v mem pripade to je vicemene pravda stacilo prepnout z - na + a za rok jsem se stal z myce nadobi programatorem.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sevig:
hod sem nejaky screenshot at vidime co delas dobre a co spatne. Jsou tady na foru lidi, kteri to delaji roky a mozna ti i realne poradi to nejak vyfiltrovat. Osobne si myslim, ze pokud do toho takhle skocis rovnou tak je lepsi si vybrat neco levnejsiho 5$ index nez 10 $ tf.
Jinak pravdepodobnost je proti tobe, protoze vetsina lidi nikdy na obchodech nevydelava a pokud ano tak to te male velke mensine vezme cca 10 let :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a-friend Napsal:
-------------------------------------------------------
> to sevig:
> hod sem nejaky screenshot at vidime co delas dobre
> a co spatne. Jsou tady na foru lidi, kteri to
> delaji roky a mozna ti i realne poradi to nejak
> vyfiltrovat. Osobne si myslim, ze pokud do toho
> takhle skocis rovnou tak je lepsi si vybrat neco
> levnejsiho 5$ index nez 10 $ tf.
> Jinak pravdepodobnost je proti tobe, protoze
> vetsina lidi nikdy na obchodech nevydelava a pokud
> ano tak to te male velke mensine vezme cca 10 let

Promin ja nechci ,aby mi tu ted nekdo zacal cpat kliny do hlavy ,ze to je absolutni nesmysl protoze jedu $10 RTF nepouzivam indikatory, misto range je lepsi minutuvej graf 80% lidi prijde o vsechny penize 75% lidi skonci behem 7 mesicu a bla bla bla samozdrejme ,ze neco delam spatne a neco dobre ,az budu v pohode jako phate tak klidne nasharuju muj obchodni denik ,tak jak to mam ted tak to je funkcni a basta. Co potrebuju slyset bez do toho neni na co cekat ,zadny vymluvy skoc do vody a plavej.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

sevig, velmi nechapem tomu screenu, ci to je tak rozkakany?
takze zacal si vlastne s 6 tisic USD a na konci tam bolo nad 8400 USD.
Inak uz pri paperi si to mal dost rozkakane, co velmi stabilne nevyzera a ani to nevyzera na nejake Edge.
Ale neje to neobchodovatelne, ide o to ci ti to takto vyhovuje, ak ano tak pokracuj.
A s akym uctom si zacal v LIVE? a mas nastavene rovnake parametre ako v paperi? cize PT aj SL?

a-friend
vsetko co v zivote za daco stoji neziskame lahko, noa?

Booky
a preklad?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdysi jsem zacinal jako vetsina s $10 000. Rozkakany to je ,kdyz jsem neprestal po tretim ztratovym obchode nebo po prvnim profitu a nebo jsem opakovane lezl do stejneho obchodu, ale pres to uz jsem se dostal pred dvema mesici ,protoze jsem ze statistiky zjistil, ze dalsi prilezitost prijde hned dalsi den. $8400 jsou 1-3, jinak obchody vecer a testy s dvema kontrakty v patek (to uz neprozivam) dohromady $17400. Pocet obchodu 157, prumerna doba obchodovani 28 minut nejdelsi 134 minut nejkratsi 4 minuty. Nemam pro zacatek uz "co vylepsovat" takze tobe a PHATE (ten to trefil presne na hlavicku) dekuji napsali jste mi co jsem potrebovat vedet a slyset.






Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...