Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co jsem se zatím naučil o psychologii obchodování


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 84
  • Vytvořeno
  • Poslední

nickirout:

No myslím, že jste uhodil hřebíček na hlavičku, jak se říká... :) Zajímavé postřehy, díky.

Jen s tou stravou bych nesouhlasil. To co snižuje (nebo může snižovat) naše soustředění, je to, když si dám dohromady maso (tj. bílkovinu) a klasickou přílohu, jako brambor, rýži apod. (tj. sacharidy) krátce před začátkem obchodování. Tělo totiž musí komplikovaně trávit bílkoviny a sacharidy zvlášť, což odčerpává energii a může vést k pocitu únavy. Řešením je tedy buď si dát kombinaci masa a klasické přílohy ve větším časovém odstupu od začátku obchodování nebo kombinovat maso se zeleninou (ovocem) - (což jsou sice také sacharidy, ale maso-zelenina je OK, s ovocem bych byl opatrnější) nebo si dát pouze rýži, brambory nebo těstoviny. Dokonce jsem toho názoru, že tato druhá "varianta" s komplexními sacharidy je daleko lepší než maso se zeleninou. Sacharidy samotné se velmi rychle a jednoduše tráví a dodají tělu energii. Vzhledem k nižšímu glykemickému indexu uvedených poživatin je to energie dlouhodobá, kde nehrozí rychlý nástup a hned nato strmý pád, jako v případě sladkostí s vyšším GL indexem, kde dojde na klasický jev - nejdřív cukr nahoru = rychlý vzrůst energie a hned na to cukr dolů = rychlý pokles a únava.

yamato: dobrá sebeanalýza, zrovna jsem si něčím podobným taky prošel a mám pocit, že mě to posunulo o hodný kus vpřed :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Naše psychika se postupně zklidňuje v průběhu let. Naše obchodování se stává stále více profitabilní, stoupá úspěšnost. Slovo "ztráta" se již nevnímá tak jako na začátku. Prostě jeden obchod nevyšel, trh se otočil proti nám. To je celé. Vím , že dalších několik obchodů vyjde. Účet opět povýší. Mozek s tím pak skutečně nemá sebe menší problém.
Jen bych ještě dodal, že takovému stavu předchází mnoho let každodenní tvrdé a usilovné práce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to yamato
prajem vám mnoho výdrže dosiahnuť vaše ciele. Vo mne sa objavila túžba sa mať lepšie, keď som sa stretol s multilevel marketingom - veľmi mi nesadol, ale tie prednášky stáli zato. Nakoniec mi trading sadol zo všetkého najviac a pri ňom aj zotrvávam do dnes.

to emun
každý z nás má iný metabolizmus a inú starú krvnú skupinu. Ja viem u seba, že tá strava o ktorej som písal, mi robí dobre - volá sa to paleostravovanie. V každom prípade na 100% platí: [bold]vyskúšaj a uvidíš.[/bold] Ak vám vaša strava vyhovuje, tak neni co řešit. Ja mám odskúšané, že cukry mi nerobia dobre, tá únava je dosť kontraproduktívna.

A dosť ma zaráža, že si zo stravy aj niektorí profesionáli robia prdel. Napríklad taký Daniel Negrano - úspešný profesionálny pokrový hráč v jednom reklamnom spote pre "kasíno" si robil prdel zo stravy. Konkrétny text si pamätám do dnes: "Mnohí mi radili, kedy mám zvýšiť, kedy znížiť, kedy zahodiť, čo mám jesť, až mi raz niekto povedal" Potom sa objaví v spote krásna mladá žena a povie "Daniel neurob hlúposť."
[bold]Verím však, že je dôležité pochopiť ako funguje naša myseľ a aj naše telo.[/bold] A samozrejme tiež [bold]"neurobiť hlúposť" s našim účtom.[/bold] :)

to MNovak
veľká pravda čo si napísal. Avšak na začiatkoch si traderi musia pomôcť s čím sa dá. "Naše psychika se postupně zklidňuje v průběhu let." - to je pravda, tak to má byť. Len aby sme sa mohli udržať v trhu, tak dlho kým tie "letá" prídu.

to financnik.cz
vďaka za fórum, je super mať možnosť sa podeliť o svoje myšlienky s druhými, veľmi mi to pomáha.

s pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NobodyI:
trading se sportem si určitě nepletu. Jen jsem reagoval na drobnou zmínku v příspěvku nickirout-a, kterou jsem chtěl uvést na pravou míru a vzal jsem to trochu obšírněji, čímž jsem se dostal, a to uznávám, off topic. Vycházel jsem z toho, co výše zmínil nickirout: "Verím však, že je dôležité pochopiť ako funguje naša myseľ a aj naše telo". Tam směřoval můj příspěvek. Nic víc, nic míň. Vše ostatní si tam doplnil čtenář sám...

nickirout:
souhlasím, napsal jste to naprosto přesně. Teorie je jedna věc, ale každý si musí obecné poučky uzpůsobit svým specifickým potřebám. Vyzkoušej a uvidíš - to je ono! A to co píšete o (některých) profesionálech a jejich přístupu ke stravě mě po pravdě taky zaráží. Jen to dokládá to, jak málo lidé vědí o stravě, potravních doplňcích atd, a to i ti, u kterých by to člověk nečekal. O široké veřejnosti už vůbec nehovořím, to je kapitola sama o sobě. "Ti" kolikrát ani nevědí, co jsou bílkoviny a co sacharidy...

MNovak:
souhlas. Jen si myslím, že je to tím, že si prostě musíme přeprogramovat mozek... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nobodyl:

Pravda je ako vzdy niekde uprostred, ak nemate funkcny obchodny plan, tak chladnou hlavou to nenahradite. Ale aj ten najlepsi obchodny plan je nanic, pokial vas pri obchodovani ovplyvnuju emocie. To je ako keby ste soferoval auto, a na celne sklo sa furt premietaju nejake obrazce. Mozete byt schumacher, aj tak naburate.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...