Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Software pro vytváření obchodních systémů a backtesting


Doporučené příspěvky

  • 2 months later...
  • Odpovědí 101
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 6 months later...

V clanku "Jaký software pro backtesting a vytváření vlastních obchodních systémů a indikátorů? " ma zaujal program TRADECISION.
Kedze je roznych SW na vyber neskutocne mnozstvo (neviem, pre ktory sa rozhodnut), chcem sa opytat ci ma niekto konkretne skusenosti s tymto SW.

1) zaujimalo by ma hlavne to, ci je tam programovanie backtestu a obch.systemov jednoduche (napr. ako v popisovanom Genesis Trade Navigator) alebo je to nieco na sposob Amibroker, eSignal (pretoze ja nemam o programovani ani sajnu).

2) su ceny danych troch verzii konecne (ziadne dalsie poplatky, okrem ID dat napr. z IB)

3) je mozne si zakupit najskor najlacnejsiu verziu Standard a postupne ju upgradovat (po doplateni rozdielu) na drahsie verzie Professional, popr. Real Time

Ako som uz pisal v uvode, stale len hladam optimalny SW a preto ma zaujimaju rozne pohlady ludi, ktori uz maju skusenost s tym ktorym SW. Rozhodne pre zaciatok neplanujem investovat do Tradecision - zatial som len v uvodnej faze studia komodit a mojou prioritou je nasetrit aspon 5.000 USD na realny start do sveta obchodovania :), a pre zaciatok zatial uvazujem o spojeni IB + Sierra, v buducnosti vsak urcite planujem investovat do kvalitneho SW. Preto budem rad za kazdu pripomienku k Tradecision.

Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Program QTstalker je pro Ubuntu 7.04 FeistyFawn na repozitářích Medibuntu nebo Canonicalu. Připojit repozitář je s internetovým návodem na stránkách Ubuntu.cz otázkou několika minut i pro Linuxáky začátečníky. Instalace je pak otázkou minuty (zatrhnout zatržítka programu a dokumentace ve správci balíků Synaptic a klepnout na OK, podmínkou je samozřejmě připojení k internetu). Ta dokumentace k programu je opravdu třeba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý večer všem.

Jsem další nováček na tomto serveru ve fázi, kdy jsem na komodity narazil cca před dvěma měsíci a tenhle server a všechno kolem komodit mě "dostalo". :-)) Už jsem si třikrát prošel manuál a pročítám si další a další články na tomto serveru. Mám už "hrubou" představu, jak bych rád obchodoval a sháním pro mou obchodní strategii nějaký SW pro backtesting. Stáhnul jsem si Ensign, Neoticker, Visual Chart a teď naposledy Sierra Chart a ani jeden SW nesplnil mé očekávání. Buď nemůžu do nich dostat data nebo vzorové grafy se týkají akcií. Navíc nejsem žádný programátor a tudíž nejsem schopen (zatím :-)) si sám naprogramovat mou strategii.

Mám tedy na vás dotaz:

1) Jaký SW (free, ještě za něj nechci platit :-)) bych měl zkusit pro backtest, pokud plánuju obchodovat pozičně?

Hodně se tady mluví o TnT a líbí se mi. Jediný důvod, proč jsem si ho nestáhnul je, že pochybuju, že za měsíc (když vyprší free verze) začnu hned naostro obchodovat. Ještě mě čeká pár měsíců paper-trading.

Takže jaký SW, ve kterém budou historická data co nejvíce komodit a který je free, bych si měl stáhnout? Nebo někdo zná nějaký fígl, jak "prodloužit" využívání free verze TnT??? :-o

Děkuji všem za odpověď a věřím, že se k úspěšným profitabilním traderům v ČR za pár let připojím. :-))

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mily Romane

obavam se , ze nic poradneho ani zadarmo neexistuje.
Kdyz se budes chtit tomuto obchodu seriozne venovat, bude te to stat nejake penize.
Procti si vsechna doporuceni a verim ze dobry software neleznes. Musis se i rozhodnout co chces obchodovat a kolik tomu chces venovat casu a podle toho ti lze doporucit i software.
preji ti hodne stesti v dalsim postupu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neomezeně dlouhou máš demoverzi AmiBrokeru. Lze s ním pracovat s EOD daty a na takové hledání systému a zkoušení stylu obchodování bohatě stačí. Když ti aspoň papírově bude vycházet swing-obchodování, tak už se můžeš pustit i do dalších obchodních stylů, a taky si připlatit na soft a data. Ale zkušešbní fázi můžeš mít zadarmo.

Pokud nebudeš schopen vydělávat na swingu, tak v intradenním obchodu taky nevyděláš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji všem za odpověď.

Mojí vizí je živit se tradingem. Chci se tradingu seriozně věnovat. Představa chodit do práce osm a více hodin denně až do 70ti let se mi fakt nezamlouvá. Tfujtajbl. :-)) Mám už koupenou knihu (a přečtenou) od autorů tohoto serveru a chystám se na koupi dalších. Mám už i zaplacenej kurz v prosinci, takže je mi jasné, že musím investovat do vzdělání a investuji. Ale fígl "zaplatit", který zaručeně funguje :-)), není pro mé testování, které nevím, jak dlouho bude ještě trvat, si myslím nejlepší řešení.

Zatím to vypadá na Amibroker. Mohl byste mi (např. Harmonie) napsat nějaké vaše poznatky o tomto SW? Myslím, že jsem někde četl, že Amibroker je spíše na akcie? Je to pravda nebo se dá použít i na komodity?

Ještě jednou díky, Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
pro backtesting jsem vyhodnotil jako nejlepší TnT. Po uplynutí 30-ti dní je totiž program stále funkční (s několika omezeními, které ale pro bactest nejsou na překážku), aktualizovat data ale samozřejmě nelze (pro backtest nevadí). Snad jen absence indikátoru Force Index mě trochu rmoutí.
Pro papertrading jsem si zatím vybral QTstalker. Jeho výhodou je nulová pořizovací cena, nevýhodou je existence jen linuxové instalace a to navíc bez dat, které ale jdou importovat z libovolného CSV souboru. Faktem ale je, že zprovoznit a pochopit Linux Ubuntu a QTstalker mi zabralo přibližně tolik času, kolik bych musel strávit v současném zaměstnání, abych si mohl koupit TnT :). Aktuální data lze sehnat za 20 USD třeba u známého Barchart.com (je možné nejdřív na měsíc zdarma vyzkoušet), nebo taky vytáhnout ze zdrojového kódu stránek britefutures.com, pokud se vám do toho chce.
S pozdravem
MT

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já AmiBroker používám na akcie. Ale [bold]Open, High, Low, Close a Volume [/bold] jsou stejné jak u akcií, tak u futures. Jen u akcií je to vyjádřené v dolarech(centech) a futures v bodech. Graf také vypadá stejně a indikátory také. Prostě si myslím, že pomocí AmiBrokeru na EOD datech se dá dlouho orientovat v trzích a zadarmo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milatina a Harmonie - děkuju.

Jestli mi po uplynutí 30ti denní free verze u TnT zůstanou data a já budu moct i nadále zkoušet strategie na historických datech, tak asi není co řešit. :-) A do zdrojového kódu se mi nechce. To je asi v tuto chvíli nad moje síly....

A mohl bych připojit ještě další dotaz k Amibrokerovi?? Mohl byste mi někdo poradit, jak dostanu do tohoto SW historické grafy komodit? Opravdu jsem to zkoušel a nějak jsem na to nepřišel. Help, pleeease :-)

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,
už 2 měsíce vím, že existují komoditní burzy (jsem vystudovaný molekulární biolog, tak to snad lze omluvit:-).
Už mám něco načteno a od 1.10. zkouším TnT5.0 demo verzi.
Chci se jen zeptat, zda někdo z uživatelů TnT ví, proč se mi v daily grafu občas vyskytují bílé bary namísto červených a zelených. Předpokládám, že je to odlišení od standardu, který definuje červený a zelený bar.
Už jsem se prokousala 2/3 manuálu ale na popis barů respektive jejich barevného odlišení jsem nenarazila. Dík,
Kateřina

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer Theo,
bily bar znaci, ze uzaviraci cena predchoziho baru a tohoto bílého baru je shodná. Barvy si můzete nastavit libovolne v zalozce nastaveni. Obecne plati, že:

- bar je ZELENY - je-li CLOSE tohoto baru vyse nez CLOSE predchoziho baru
- bar je BÍLÝ - je-li CLOSE tohoto baru shodné s CLOSE predchozího baru
- bar je ČERVENÝ - je-li CLOSE tohoto baru nižší než CLOSE předchozího baru.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...